Přejít na obsah

Jaké Hodinky Orient nosite


t48mirek

Doporučené příspěvky

Po nejakom čase som si rozšíril zbierku opäť o lacnejší kusok (aj ked na Slovensku zaň chcú pomaly miestami 400€)

Orient Ray Raven II

Už dlhšie sa mi pozdávali, no ked som nahodou narazil na super cenu (ktorú som ešte viac zjednal [150€]) neodolal som, reku risknem to. Diver ma nikdy nejak nelakal, ale predsa len v tej čiernej to je taká rarita trocha.

Specifikácie také základné, 41.5mm diameter, 47mm lug-to-lug, automatické s aj ručným naťahovaním, screw down crown, 200m water restance.

Také moje dojmy, čo sa dizajnu týka tam asi tejto homage na submarinera neni čo vytknúť, v tejto verzii (Raven) v tej bežnej by mi vadilo že day-date má biele pozadie. Pôsobia dosť "tactical" ideálne pre nejakého airsoftera na dotvorenie outfitu vojaka zo spec ops :) Ring je po kraji leštený takže pekne odráža svetlo, má prijemný tuhší chod vystredený je na vybornu. Celkovo kvalita mi príde dosť vysoká.

Pri porovnaní so Seiko ktoré mám tak Orient je asi o triedu vyššie, čo sa balenia týka, spracovania a aj kvality.

čo by som vytkol je že mohli byť troška väčšie (44mm napr) v tej čiernej sa dosť ich "velkosť" stráca. Kvalita remienka tiež nie je najvyššia, ale za tu cenu sa nedá stažovať.

IMG_20210813_134416.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 39 minutami, Shelby napsal:

Po nejakom čase som si rozšíril zbierku opäť o lacnejší kusok (aj ked na Slovensku zaň chcú pomaly miestami 400€)

Orient Ray Raven II

Už dlhšie sa mi pozdávali, no ked som nahodou narazil na super cenu (ktorú som ešte viac zjednal [150€]) neodolal som, reku risknem to. Diver ma nikdy nejak nelakal, ale predsa len v tej čiernej to je taká rarita trocha.

Specifikácie také základné, 41.5mm diameter, 47mm lug-to-lug, automatické s aj ručným naťahovaním, screw down crown, 200m water restance.

Také moje dojmy, čo sa dizajnu týka tam asi tejto homage na submarinera neni čo vytknúť, v tejto verzii (Raven) v tej bežnej by mi vadilo že day-date má biele pozadie. Pôsobia dosť "tactical" ideálne pre nejakého airsoftera na dotvorenie outfitu vojaka zo spec ops :) Ring je po kraji leštený takže pekne odráža svetlo, má prijemný tuhší chod vystredený je na vybornu. Celkovo kvalita mi príde dosť vysoká.

Pri porovnaní so Seiko ktoré mám tak Orient je asi o triedu vyššie, čo sa balenia týka, spracovania a aj kvality.

čo by som vytkol je že mohli byť troška väčšie (44mm napr) v tej čiernej sa dosť ich "velkosť" stráca. Kvalita remienka tiež nie je najvyššia, ale za tu cenu sa nedá stažovať.

IMG_20210813_134416.jpg

Gratuluji! Kde jsi kupoval?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 14 minutami, Chronopetr napsal:

Gratuluji! Kde jsi kupoval?

Vďaka!
Chrono24, klasika. Od nejakého španiela, prišlo to naozaj rýchlo a dobre.
Ale pre ludí čo majú viac ako 17cm (zápastie, nie výšku :D ) by som povedal že to bude asi malé, ja som niečo jemne pod 17 (občas nad neviem jak funguje moja ruka :D ) a je to, povedal by som LTT dobre. Ale ku košeli do kontrastu idealne :) Ten dizajn je fakt krásny

Upraveno uživatelem Shelby
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V 13. 8. 2021 v 13:58, Shelby napsal:

Po nejakom čase som si rozšíril zbierku opäť o lacnejší kusok (aj ked na Slovensku zaň chcú pomaly miestami 400€)

Orient Ray Raven II

Už dlhšie sa mi pozdávali, no ked som nahodou narazil na super cenu (ktorú som ešte viac zjednal [150€]) neodolal som, reku risknem to. Diver ma nikdy nejak nelakal, ale predsa len v tej čiernej to je taká rarita trocha.

Specifikácie také základné, 41.5mm diameter, 47mm lug-to-lug, automatické s aj ručným naťahovaním, screw down crown, 200m water restance.

Také moje dojmy, čo sa dizajnu týka tam asi tejto homage na submarinera neni čo vytknúť, v tejto verzii (Raven) v tej bežnej by mi vadilo že day-date má biele pozadie. Pôsobia dosť "tactical" ideálne pre nejakého airsoftera na dotvorenie outfitu vojaka zo spec ops :) Ring je po kraji leštený takže pekne odráža svetlo, má prijemný tuhší chod vystredený je na vybornu. Celkovo kvalita mi príde dosť vysoká.

Pri porovnaní so Seiko ktoré mám tak Orient je asi o triedu vyššie, čo sa balenia týka, spracovania a aj kvality.

čo by som vytkol je že mohli byť troška väčšie (44mm napr) v tej čiernej sa dosť ich "velkosť" stráca. Kvalita remienka tiež nie je najvyššia, ale za tu cenu sa nedá stažovať.

IMG_20210813_134416.jpg

Mám lautr ty samé už asi půl roku. Akorát trochu nelícuje 12 na lunetě s 12 na cifru, ale sper to ďas. Ta vrstva je kvalita, mám jen malinko otlačeninu na kousku, kde si opírám ruku o stůl, jinak furt jak nové. A přesnost v podstatě na nule, jsou to koží hodinky!

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 23 hodinami, miccalek napsal:

Mám lautr ty samé už asi půl roku. Akorát trochu nelícuje 12 na lunetě s 12 na cifru, ale sper to ďas. Ta vrstva je kvalita, mám jen malinko otlačeninu na kousku, kde si opírám ruku o stůl, jinak furt jak nové. A přesnost v podstatě na nule, jsou to koží hodinky!

Ano tiež som spokojný a za tu cenu snáď ani nie je konkurencia. 

 

IMG_20210817_101932.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

A takto vypadají z boku. Signovaná korunka je za tuhle cenu třešničkou na dortu. Jen to ploché minerální sklo asi bude lapač škrábanců. Mám pocit, že jednu mikrovlásečnici se mi již podařilo vyrobit. 

BE4E8C48-CC97-4E78-AB2D-3DDDB0815ABD.jpeg

Upraveno uživatelem Pavel87
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...