Přejít na obsah

Jaké Hodinky Orient nosite


t48mirek

Doporučené příspěvky

před 10 hodinami, gargamel napsal:

Taky se mi moc líbí. A hodně si považuji toho, že když mají hodinky na více místech použitý číslice ( tady konkrétně např. datum, 24h subciferník, minuty) že použitej font je všude stejnej a tím pádem to všechno vypadá krásně sladěný. To úplně tak častej jev není a já sem na tohle takovej hajsavej. Tady je ale pohoda a klid. Fakt moc hezký hodinky.

IMG_20210902_222452.jpg

Díky, díky 🙂 Ano, jsou to opravdu pěkné hodinky a to nepíšu proto, že je mám. Kdyby to byly šunty, klidně je potopím. Když s nima zatřesu, tak kalibr ale především tah vydává takové zvláštní skřípání. To mi třeba Seika nedělají. Neva, stejně je nechám na tahu, mám to tak rád. 

Viděno optikou cenové relace, kde se tyto hodinky pohubují, jim vlastně není co vytknout. Navíc to vypadá, že i ohledně přesnosti budou skvělé. Uvidíme, jak se to usadí, ale zatím si drží cca 2s odchylku. Snad moje nejpřesnější levné hodinky. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Na čtvercových indexech je uprostřed každého malá kulatá lumi tečka. Čísla luminiscenci nemají. Ručičky svítí krásně silně, ale výdrž jsem zatím nezkoumal. Nějaký recenzent na Amazonu tyhle TriStary označil jako "poor mans Hamilton Khaki Field" 🙂

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 19 minutami, Bajsy napsal:

Na čtvercových indexech je uprostřed každého malá kulatá lumi tečka. Čísla luminiscenci nemají. Ručičky svítí krásně silně, ale výdrž jsem zatím nezkoumal. Nějaký recenzent na Amazonu tyhle TriStary označil jako "poor mans Hamilton Khaki Field" 🙂

Jak si vlastně stojí Orient TriStar řada v rámci portfolia Orient? 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Dle mých postřehů je to skutečně podceňovaná řada pro "chudé" mechanikofily. Co se ale zpracování a strojků týče, řekl bych, že se vyrovnají hodinkám řádově o tisíce dražším. Jediné, co jsem si všiml na modelech, o kterých jsem uvažoval, že měly všechny jen 30 m WR. A to byla pro mě stopka. Nechci myslet na to, že mi nesmí zmoknout, nedej bože s nimi hupnout do bazénu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@Pavel87 Díky za informaci o referenci. Ty zvuky, které hodinky při nošení vydávají, jsou u téhle značky a řady naprosto normální. V minulosti se takhle projevavaly hodinky běžně a TriStary jsou vlastně takovou retro vlnou pro staromilce. Já jsem si ty svoje koupil krom zeleného ciferníku i kvůli jejich skládanému kovovému náramku, který tak krásně chrastí :) Mám to rád, protože v dobách mého dětství to bylo prostě normální. A navíc jsou s ním hodinky o mnoho lehčí a krásně se nosí.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 1 hodinou, siwi napsal:

@Pavel87 Díky za informaci o referenci. Ty zvuky, které hodinky při nošení vydávají, jsou u téhle značky a řady naprosto normální. V minulosti se takhle projevavaly hodinky běžně a TriStary jsou vlastně takovou retro vlnou pro staromilce. Já jsem si ty svoje koupil krom zeleného ciferníku i kvůli jejich skládanému kovovému náramku, který tak krásně chrastí :) Mám to rád, protože v dobách mého dětství to bylo prostě normální. A navíc jsou s ním hodinky o mnoho lehčí a krásně se nosí.

Děkuji ti za vysvětlení, toto jsem nevěděl a mám na to chrastění hned jiný pohled 😊 Je pravda, že jsou ty hodinky opravdu velmi lehké a je to úplně jiný pocit je mít s tímto tahem na ruce, než u dnešních modelů s plnými články. Člověk se furt učí, díky. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 5 hodinami, kolky87 napsal:

Dnes vínovočervené kamasu

ty polštářky na indexech jsou nacucané jak bobule révy vinné, celý den zrály na sluníčku, co?
to bude v noci ještě posvícení....

 



Odoslané z MI 6 pomocou Tapatalku
 

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nechal jsem se zlákat a pořídil retrogrády :-)
Trochu jsem se bál té bílé verze, ale s těma černěnýma ručičkama a indexy jsou překvapivě výborně čitelné. 91acf72b091362ce8a3289f7c8ef803a.jpg

Odesláno z mého SM-G973F pomocí Tapatalk



Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 33 minutami, _lip_ napsal:

Nechal jsem se zlákat a pořídil retrogrády 🙂
Trochu jsem se bál té bílé verze, ale s těma černěnýma ručičkama a indexy jsou překvapivě výborně čitelné. 91acf72b091362ce8a3289f7c8ef803a.jpg

Odesláno z mého SM-G973F pomocí Tapatalk


 

moc pěkný...takový snow flejky :)

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...