Přejít na obsah

Jaké Hodinky Orient nosite


t48mirek

Doporučené příspěvky

Moc pěkné hodinky. Ty indexy jsou stejně na Retrograde. Je pravda, že umí házet pěkné odrazy, i to že na foto často ty jejich detaily nevyniknou...
image.png.0e1cae1b6261a5f0e7203606b61230ea.png
Dneska jsem se schválně kouknul a jsou podobné, ale na těch chronech mi přijdou o chlup hezčí :-)
Jinak je tam ještě rozdíl v tom, že u těch světlých kremových ciferníků nejsou ty indexy a ručky stříbrné, ale jakoby černěné - výrazně to zlepšuje čitelnost a má to takové krásné efekty, které se těžko zachycují na foto.
Jinak u mě na ruce stále ta chrona. Nakonec mě naživo hodně překvapily a jsou prostě skvělé. Ten strojek je krásně kultivovaný (v porovnání treba s 7750) a dost přesný.849dd9185245b5f28fc1f2082def9446.jpgfbc47c67b5ea94fe3d59e2f1fbd22ffe.jpg
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zkusil jsem na retrográdech nafotit detail indexu a je pravda, že proti chronům není ta kresba tak výrazná - může to být fotografem, foťákem, světlem, ale nejspíš mají indexy hlubší profil, tak je tam víc odrazů a index vynikne. Stejně tak ručky - jde vidět že jsou na chrono broušené u retro jsou leštěné. Brus na ručkách dělá dost - úplně tu ručku pod dopadem světla rozsvítí - vidím to teď pěkně u Cooků co mám na ruce....

Ty chrona jsou 👌

image.thumb.png.50dec5ff70ff069432d98201e083f3b9.png

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Náhodou jsem narazil na jednom bazaru na Orienty, které nejsou moc k vidění a podle manželky není divu, protože jsou ošklivé. Na mě ale dýchla doba, kdy Orient takto své hodinky vyráběl - metalické a dost výrazné barvy, masívní pouzdro a jasně zelená lumi v ručkách (která ale moc nesvítí). Bylo rozhodnuto, koupil jsem je. K mému příjemnému překvapení se ukázalo, že kromě odřeného zevnějšku jsou uvnitř poměrně zachovalé a tak putovaly na očistnou kůru. Zatím se z ní nevrátily, protože je problém sehnat ložisko rotoru nátahu a prý potřebuje výměnu. Takže zatím rychlé fotky původního stavu, docela se na ně těším, jak se budou projevovat v provozu. Mimochodem, zjistil jsem z netu, že se vyráběly ve 4 barvách - zelená, červená, modrá a tahle hnědá. Prostě klasika od Orientu.

IMG_20220905_185456.jpg

IMG_20220903_215254.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 4 hodinami, AndyAaron napsal:

Lube, fajne to mas.

Ja vetsi fajnovky se steracem. Mel jsem uz mnoho hodinek a znacek a stojim si za tim, ze ten super AR od Orientu zatim nic neprekona…
c5599314162d0235b9e3dec145b94dc0.jpg

 

před 1 hodinou, AKUC napsal:

Andy správna voľba 😉

1671557275166.thumb.jpg.e58afb9c24d90d1728c9cbb6da87ee85.jpg

Krasne hodinky chlapi. Niekedy premyslam, preco pozerame stale po drahsich a drahsich znackach, ked su tie OS dokonale.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

OS mi prijde fakt nedocenena znacka na to, jake kousky dela a za jake penize. Co bych jim obecne vytkl, tak je serizenost respektive neserizenost strojku. Malokdy jsem se dostal u OS na min mez 5s/den, spis pres 10. A to mi prijde na to, ze to ma byt jejich premie trosku moc. Jinak vsechny OS co jsem kdy mel byly peckovni, co se tyka zpracovani.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 3 hodinami, _lip_ napsal:

Dnes moje vánoční hvězdy. Tak šťastné a veselé všem 🙂7466c58a6e3f1c2ffb5692f707383ece.jpg

Krásné hodinky! Poslední dobou jsem začal po těchto OS pokukovat a líbí se mi čím dál tím víc. Sháním do své skromné sbírky hodinky s bílým nebo stříbrným ciferníkem a tyhle mi přijdou jako velká paráda za přijatelnou cenu 👍

Jinak šťastné a veselé! 🎄

Já dnes takto

34C81D36-F4BF-4FC9-A519-FFB08881BA72.jpeg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...