Přejít na obsah

Jaké Hodinky Orient nosite


t48mirek

Doporučené příspěvky

před 47 minutami, _lip_ napsal:

Nový úlovek - OS s ručním nátahem. Jsou jednoduché, ale celkově elegantní a dost se mi vlastně líbí.b7e6965495b1116146497877d76c656c.jpg

Perfekt ! Já měl teď nabito na OS s krásně zdobeným manuálem (nebyl to Royal Orient, ale působilo to tak). Číselník byl krásný s číslicemi v brusel stylu, kazila to jen datumvka - tady to nekazí :D Nakonec mně utekly a byla to škoda... ty bych občas asi vytáhl, manuály mám raději než všude přítomné automaty.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Díky.

Asi se mi prostě nějak s věkem mění vkus 😀 - ale tyhle se mi fakt líbí - mám hrozně rád stříbrné cifry s tímto efektem. V reálu vypadají lépe než na fotkách.

U těchto to navíc všechno tak nějak ladí dohromady. Mají hezký vypouklý safír s dobrým vnitřním AR, rozměrově pro mě OK (37,5x11,2). Líbí se mi ten broušený a zužující se "chapter ring" (teď nevím, jak se to řekne česky). Čitelnost sice není v některých situacích nejlepší, ale nejsou to potápky ani pilotky. Líbí se mi další detaily - hry s odlesky u indexů, zdvojení u 3 a 9, plastičnost 6, 12 a loga). I ten ukazatel rezervy tam hezky pasuje.

Při mojem stylu střídání hodinek mi navíc ruční nátah bez datumovky vyhovuje.

Kdyby to někdo hledal, tak tohle je model WZ0011DD. Dýnko je tedy bohužel extrémně spartánské, ale po pravdě bych tady asi průhled ani nechtěl. Uvnitř by měl být 48C40, tedy žádná extra nádhera. Fokty dýnka a detailů jsou třeba tady: https://yeomanseiko.com/2014/03/21/orient-star-handwind-wz0011dd/

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V posledním (možná už úplně) balíku dorazil ještě jeden zajímavý kousek, který detailně prozkoumám až zítra na světle, ale i teď za tmy to vypadá, že budou stát za to :-)728b81311457aa569d5ce2b27d1d37c2.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Krásné detaily!! Myslel jsem, že řada Royal měla jen manuální nátah. Ale i tak pecka! Já už v rámci Orient asi chci jen vintage Grand Prix 100 a právě "moderní" Royal s manuálem.... Všechno ostatní už bude jen pro radost, ale obejdu se bez toho...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tohle je Orient Star Royal - byla to řada někde mezi Orient Star a Royal Orient - velikost, pouzdra a zpracování skoro na úrovni RO, ale strojky a některé detaily z OS. Jinak RO bych chtěl taky (tedy náramkové, kapesní už mám), ale je docela problém něco najít za rozumnou cenu, pokud to nejsou ty historické modely. A jinak řada RO už před pár lety skončila, další už nebudou.

Z těchto jde opravdu cítit kvalita - leštění a zpracování pouzdra, cifru a indexů i ten výborný AR jsou na dost vysoké úrovni, je tady vidět rozdíl oproti běžným OS. Kdyby to někdo hledal, tak reference je WZ0031FC, akorát tady nějak nakombinovaná - vypadá to jako WZ0021FC, ale s řemenem z WZ0031FC místo tahu. Taky je na štítku zapsáno No FC, což je zvláštní.

Rozměrově to je 36 (bez korunky), na výšku poměrně velkých 13, lug je 19 se zúžením na 16 u spony.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@Snekofon: Úplně přesně jsem zatím nezjstil, jak to bylo s RO/OSR, měnili to v průběhu času. OSR má pouze pár modelů a byly vždy někde mezi. RO se dělaly s automaty i s čistě ručním nátahem. Ty WE0011EK mají podobný styl, ale novější strojek, průhled, jiný tah a možná pár detailů. Přehled strojků je třeba tady: https://orientplace.blogspot.com/2019/02/list-of-modern-royal-orient-movements.html. Ty moje mají třeba už hacking, ale ne ruční nátah (pouze automatický). Ty EK mají už myslím obojí.

Pokud ten blog ještě neznáš (předpokládám ale, že jako fanda jo), tak tam raději ani moc jinak nekoukej, jinak ti seznam přání hodně naroste 😉

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...