Přejít na obsah

Jaké Hodinky Orient nosite


t48mirek

Doporučené příspěvky

Tak dneska mi dorazily od jednoho zdejšího člena tyhle žaponský orloje . Až do teď jsem měl spíše sportovnější hodinky, tak jsem si řekl, že zkusím něco trochu jiného. Navíc se mi líbí ta komplikace Den - Noc. Přezul jsem je z originálního černého krokouš - design řemínku na můj medový ZRC a myslím, že jim to taky sekne. Originál má sice prima překlápěčku, ale na mě působil trochu páprdovsky. Ale jinak jsem s mými prvními Orienty spokojený. Velikost je pro mě akurátních 42mm, Lug - Lug překvapivých 47, tak že se nosí parádně. Jen výška je trochu větších 14mm, ale dá se to. Mají safír, průhled na Orient inhouse cal. F6B24 a ciferníky japončíci uměli vždycky. Zpracování je bez problémů, za tu cenu více než v pohodě.

Celkově shrnuto, jsou fajn a i když je to trochu jiný styl, než jsem měl dosud, líběj se mi a nelituju, že jsem je zkusil.

Jsou nádherný, gratuluju. Viděl jsem je x-krát na netu, ale z fotek nebyla patrná "plastičnost" (vrstvy) cifru, která na tvejch foto krásně vynikla! Snad budou brzy k mání třeba na massdropu, speciálně ty modrý ET0T004D: https://www.massdrop.com/vote/Orient-Watches1

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Stále se rozmýšlím, jestli je prodat, nebo neprodat. Celkem se mi líbí a mám rád ty komplikace dne v týdnu i den & noc, ale přes to všechno nějak nepřeskočila jiskra. Navíc mám v merku ještě jeden kousek z úplně jiné kategorie hodinek (Casio Mudmaster), tak že prašule by se hodily. Ale stále se nemůžu přiklonit ani na jednu stranu...

Hm... A teď babo raď...

post-39962-0-24565100-1556787006_thumb.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přesně tak. Otázkou je, kolik by byl někdo ochotný za ně dát. Já bych třeba svoje Maka nikdy neprodal. Jednak teda proto, že je mám rád a nemám proto důvod. Ale taky kvůli tomu, že to, co bych za ně utržil, by jejich hodnotu prostě nevyvážilo.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

tak jsem se konečně dočkal - léta plánované ray. dřív jsem byl rozhodnutej pro modré, ale nakonec vyhrála klasika.

první dojmy výborné, uz se těším na srovnání s ostatními potápkami co mám. na zkracování tahu není čas, takže na nato.

post-5667-0-01098800-1556813902_thumb.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

taknějak podle očekávání. co bych zmínil/vytknul/změnil je šířka uchycení náramku 22 a zúžení ke sponě na 20. myslím, že by jim vzhledem k průměru prospělo spíš 20 a u spony 18. 

to samé platí pro SKX a asi i ostatní potápky kolem 41-42mm. SKX má výhodu u jubilee, které se zužuje na 18mm, což je na ruce příjemnější. 

ale jinak spokojenost, navíc strojek za necelý den udělal nějaké 2vt do plusu, super  :smile_anim:

(mimochodem, ty orientí kalibry mi stejně přijdou lépe jdoucí, než stejný lowend u seika..)

post-5667-0-82737000-1556885640_thumb.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Na počest luba a jeho nové akvizice jsem dnes po dvou měsících schoval monstra do skříně a přeorientoval jsem se na Ray.

S kritikou náramku souhlasím, všichni všude cpou 22mm a přitom 20 by bylo lepší. Novodobé amfibie 090 mají 22mm, staré dokonce jen 18 a jsou pohodlnější.

 

Dnes máme velké prádlo.

 

post-33141-0-44141000-1556888228_thumb.png

Upraveno uživatelem 5etter
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

lube, máš dobrej vkus, těším se na fotky, budou-li další.

 

Akorát s tím náramkem to mám teda přesně opačně, od jisté doby ho vnímám jako plnohodnotnou součást hodinek a čím víc navazuje na pouzdro, tím líp. Asi je to věkem, začínal jsem na 18, momentálně je pro mě 22 takové snesitelné minimum, když o tom tak uvažuju, do budoucna to vidím na nějakých 40-42 max. No je to prostě asi jak s babama ...

 

Ale těch 22 je v tomhle případě za mě teda cajk.

post-35198-0-16073300-1556909097_thumb.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...