Přejít na obsah

Jaké Hodinky Orient nosite


t48mirek

Doporučené příspěvky

Sklíčko by neměl být problém. Poptával jsem safír na Ray a přišlo by to na 500 Kč bez AR. Nechal jsem to být, na hodinky za tyhle peníze to nemá cenu.

 

S vložkou lunety to bude horší, nikde jsem ji na prodej neviděl na jakékoliv Orienty.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Lunetu v ČR  podle mě neseženeš, jedině zkusit oficiální zahraniční prodejce.

 

Navíc cena za sklo, lunetu, práci a tlakovku bude klidně 1/2 ceny hodinek.

 

Jestli tě to fakt ta sere, tak je radši prodej a kup si nový, to snad i vyjde levněji.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Lunetu v ČR  podle mě neseženeš, jedině zkusit oficiální zahraniční prodejce.

 

Navíc cena za sklo, lunetu, práci a tlakovku bude klidně 1/2 ceny hodinek.

 

Jestli tě to fakt ta s..e, tak je radši prodej a kup si nový, to snad i vyjde levněji.

Přesně tak  dovozci jsou někde z Ostravy a asi chtějí spíš prodávat než opravovat.

Tak že pokud nemáš nějakého známého hodináře,co by Ti to nechal za nákupky a práci zdarma,tak jdi od Toho.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pani orientalisti, nema niekto z Vas nahodou ich vlajkovu lod saturation diver? Uz dlhsi cas premyslam nad nejakym poriadnym uletom a toto by mohlo byt to prave, ale bojim sa ze mojich 18cm zapastia nebude na tuto morsku bestiu stacit.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ale takovej safir s antireflexem by na tech modrych Rayich a na tech Mako XL vypadal podle me uplne paradne...no nic no,ja to mozna zkusim nejak rozlestit ale nevim mno...proboha,jsem fakt vocas. Zas ona ta luneta taky nemuze byt moc draha, spis jde o to kde ji sehnat.

 

Zkus napsat ještě členovi DavidC3 (anebo přímo na http://www.pechanec-zlin.cz/). Mají hodinářství a Orienty prodávali a snad ještě prodávají a říkal, že mají dobré kontakty na další hodináře a dodavatele.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pani orientalisti, nema niekto z Vas nahodou ich vlajkovu lod saturation diver? Uz dlhsi cas premyslam nad nejakym poriadnym uletom a toto by mohlo byt to prave, ale bojim sa ze mojich 18cm zapastia nebude na tuto morsku bestiu stacit.

 

Hodinky to jsou pěkný, ale nošení asi nebude moc pohodlné. Taky bych se docela kroutil při ceně, přeci jen dát dvacku za Orienty je už docela dost.

 

Tady je pěkné porovnání s XL, tím směrem bych se koukal po velkých potápkách. http://forums.watchuseek.com/f410/orient-300m-saturation-diver-622359.html

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@Liqid: ono to zas tak vidět nejde, spíš jsem na jakýkoli poškození čehokoli háklivej, ale prodávat je kvůli toho určo nebudu, navíc ten modrej cifr je fakt parádní. Spíš se trochu bojím té velikosti, zatím mi pořád přijdou moc velký, tak uvidím. 

 

@Marcus: díky! zkusím mu napsat tady na foru, to by mohlo vyjít :)

 

        EDIT: teď koukám, že byl aktivní docela před dlouho dobou (na zdejší poměry), jak někdo může dát 2 tejdny?! :D nic, zkusim to

Upraveno uživatelem El Nano
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zas ona ta luneta taky nemuze byt moc draha, spis jde o to kde ji sehnat.

 

Zkus hodinářství Volavka v Karlíně ( http://www.volavka.eu/ ), pokud jsi z Prahy. Je to oficielní distributor a i hodinářství (oproti jiným klenoty+hodinky, kde na Orienty člověk narazí). Neměli problém s výměnou skla u vintážních Orient SK Crystal (chtěli 500,-), a co jsme se tak bavili, tak díly by měli být schopní objednat (i když přiznávají, že ostravský dodavatel pro ČR se v tomto směru moc nesnaží).

Podle mě by vložku lunety sehnat dovedli, tuning skla asi umět nebudou, ale taky se přikláním k tomu nechat to bejt, nebo to odložit, protože sklo + luneta + tlakovka bude minimálně 25% ceny nových.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

 

Zkus hodinářství Volavka v Karlíně ( http://www.volavka.eu/ ), pokud jsi z Prahy. Je to oficielní distributor a i hodinářství (oproti jiným klenoty+hodinky, kde na Orienty člověk narazí). Neměli problém s výměnou skla u vintážních Orient SK Crystal (chtěli 500,-), a co jsme se tak bavili, tak díly by měli být schopní objednat (i když přiznávají, že ostravský dodavatel pro ČR se v tomto směru moc nesnaží).

Podle mě by vložku lunety sehnat dovedli, tuning skla asi umět nebudou, ale taky se přikláním k tomu nechat to bejt, nebo to odložit, protože sklo + luneta + tlakovka bude minimálně 25% ceny nových.

 

Ještě mě napadlo, že vlastně za instalaci doneseného skla (například safíru z orientuhren.de), by si řekli taky 500,- (prostě opravy řeší ceníkem bez ohledu na to jestli si člověk donese náhradní díly sám)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

 

Zkus hodinářství Volavka v Karlíně ( http://www.volavka.eu/ ), pokud jsi z Prahy. Je to oficielní distributor a i hodinářství (oproti jiným klenoty+hodinky, kde na Orienty člověk narazí). Neměli problém s výměnou skla u vintážních Orient SK Crystal (chtěli 500,-), a co jsme se tak bavili, tak díly by měli být schopní objednat (i když přiznávají, že ostravský dodavatel pro ČR se v tomto směru moc nesnaží).

Podle mě by vložku lunety sehnat dovedli, tuning skla asi umět nebudou, ale taky se přikláním k tomu nechat to bejt, nebo to odložit, protože sklo + luneta + tlakovka bude minimálně 25% ceny nových.

aha, děkuju, zkusím tam napsat maila nebo tam skočím, jestli budu mít trochu času :) ale je pravda, že si na to pomalu zvykám, ale možná by stačilo jen tu lunetu sundat, vyndat vložku a trošku to rozleštit, to by taky byli schopní myslíš?

 

jinak tady jedna z dneška a pod tím detail onoho místa (tady to je trochu zvyrazněný nějakým efektem, v reálu to až tak do očí nebije)

post-24687-0-55880500-1402943474_thumb.jpg

post-24687-0-38516600-1402943573_thumb.jpg

Upraveno uživatelem El Nano
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

aha, děkuju, zkusím tam napsat maila nebo tam skočím, jestli budu mít trochu času :) ale je pravda, že si na to pomalu zvykám, ale možná by stačilo jen tu lunetu sundat, vyndat vložku a trošku to rozleštit, to by taky byli schopní myslíš?

 

jinak tady jedna z dneška a pod tím detail onoho místa (tady to je trochu zvyrazněný nějakým efektem, v reálu to až tak do očí nebije)

 

Rozleštit nevím, u Volavky si myslím, že spíš ne. To bych zkusil p. Frýdla (http://hodinar-frydl.sluzby.cz/), který umí a bývá i levnější, ale zas se na něj musí občas čekat a není to prodejce, takže nevím jak umí shánět díly na Orienty. Nicméně hodinářství Volavka a p. Frýdl jsou od sebe 2 zastávky tramvají, nebo 10min chůze, takže když už je člověk v okolí, tak si zajde do obou a pak se teprve rozhodne, kde co a za kolik. Orient umí oba. 

 

Ale já bych to nechal jak to je...  Taky mám na Makách pár šrámů, které by jistě šlo odstranit, ale nějak mě neláká představa, že je nechám vrátit do stavu nových a pak je zas někde jebnu a vynaložené usilí a peníze budou fuč. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Taky bych to nechal, jak to je. Člověka každý takový šrám nejdřív hrozně naštve, ale pak se s tím nějak smíří a u těchto hodinek to zase až tak moc na vzhledu neubere. Mám taky klasické Mako jako mikulíšek a bral jsem je s tím, že jsou to holky do nepohody, do vody i do slaného moře, a že je patrně nějaký šrám dřív či později nemine. Zatím teda musím zaklepat, že se drží v dobré kondici a dokonce i svou přesností mi poslední dobou doslova vyrazily dech. Asi jsme se konečně sžili.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

asi to teď tady budu chvíli zaplavovat podobnýma fotkama, tak pardooon 

 

Klidně můžeš, mě to nevadí. Kdysi to byly mé vysněné hodinky, ale když jsem je konečně v jednom obchodě našel a zkusil, jiskra nepřeskočila. Nedávno jsem šel okolo a ve výloze je měli ještě pořád. Ale ty tvoje na meshi vypadají fakt moc dobře.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

aha, děkuju, zkusím tam napsat maila nebo tam skočím, jestli budu mít trochu času :) ale je pravda, že si na to pomalu zvykám, ale možná by stačilo jen tu lunetu sundat, vyndat vložku a trošku to rozleštit, to by taky byli schopní myslíš?

 

jinak tady jedna z dneška a pod tím detail onoho místa (tady to je trochu zvyrazněný nějakým efektem, v reálu to až tak do očí nebije)

Na lunete jemnym smirkem vyrovnej tukanecky (nerovnosti) a do leskla dolesti diamantovou pastou (pasty na chrom poskrabou vlozku). Prace tak max na hodinku a investice cca 200Kc do pasty a smirku ... hodinar neni treba.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@travex: Jako sorry, ale ja jsem na to prostě háklivej :-) Je jedno kolik to stojí. I když je pravda, že člověka spíš štve ten první ťukanec, pak už to je celkem fuk.

 

@M@chino: dobrej nápad, ale bych musel nějak vyndat tu vložku lunety ne? Protože smirkem jezdit po tom kraji, to je tak o to si poškrábat vložku ještě víc a sklíčku by to taky neprospělo. Nebo myslíš, že ta diamantová pasta nepoškrábe ani vložku ani sklo? Kde se to dá koupit?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...