Přejít na obsah

Orient CEU07008D Automatic


Doporučené příspěvky

Po 5 spokojených letech s lehounkými 36mm titanovými quartzkami za 1 korunu(!) mi z nějakých iracionálních důvodů padl do oka tenhle kus orientální oceli s dokonale "inženýrským" ciferníkem:

 

Orient CEU07008D Automatic:

  • hooodnětmavomodrý ciferník s "multiyear" kalendářem do roku 2031 a logaritmickým počítadlem; minerální sklo.
  • WR100m, šroubovací korunka na 3, korunka logára na 4, tlačítko pro cyklické přepínání zobrazovaného roku na 2.
  • provedení nerez, průměr bez korunky 44mm, výška 12mm, 22mm tah.
  • celé to váží víc než můj mobil, uvidíme jestli někde nenarazím na lehčí pásek v černé a nebo tmavomodré (nemáte tip?)
A teď pár obrázků - nejdřív v denním světle (tady barva odpovídá realitě):

post-18308-027458500 1313512228.jpgpost-18308-026848700 1313512237.jpgpost-18308-039098500 1313512250.jpgpost-18308-098089600 1313512221.jpg post-18308-092657000 1313512255.jpg

 

V umělém světle:

post-18308-008324400 1313512264.jpgpost-18308-066057700 1313512269.jpg

 

A konečně i ve tmě:

post-18308-084183300 1313512282.jpg

 

...na nějaké hodnocení je samozřejmě brzo, však uvidíme za pár dní jestli je zdejší chvála poměru "cena:výkon" u Orientu oprávněná :rolleyes:

Upraveno uživatelem Radek124
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ne všichni po takovémhle počítači na tomto fóru šílí. Já jsem to viděl kdysi koncem osmdesátých let a od té doby nejen značku ORIENT, ale i tento model obdivuji. Zrovna dnes jsem si je prohlížel v hodinářství ve Vyšehradské, když jsem si kupoval řemen. Kdybych neměl tolik strojů na nošení ... No, ale jednou, nebo až tu na ně včas narazím v sekci prodej, si je rozhodně pořídím. No a ten tvůj výběr barevné kombinace rozhodně nemá chybu. Za sebe - super volba.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Díky za hodnocení - mimochodem, když už se po letech ajťák rozhoupe pro mechaniky, mohl by si snad pořídit něco bez počítadla? ^_^

 

 

Původně jsem měl trochu strach z toho průměru 44mm (proti dosavadním 40g titanu o průmětu 36mm je to fakt změna) - ale po zkrácení tahu o 3 dílky mi na 19cm pazour padnou jak přilepené, žádný pocit budíku na řemínku. :thumbsup_anim:

 

A ta indigová modrá je fakt hodně tmavá - za ušetřený peníz si asi budu muset dokoupit vhodně ladící košili :whistling:

Upraveno uživatelem Radek124
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ještě k tomu "inženýrskému počítadlu": Jelikož hlubinné potápění neprovozuju, logáro a kalendář mi pro každodenní "kancldajving" přišly tak nějak vhodnější než třeba (zde pro změnu hodně populární) pomalované olbřímí lunety "jakozrolexek" - ale každému co jeho jest - tisíc lidí, tisíc chutí :cool02:

 

Pro případné zájemce jsem kdesi vyextrahoval tenhle návod na použití (fakt to funguje :speak_cool: ):

 

post-18308-002370800 1313517857.png

Upraveno uživatelem Radek124
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No ... "používám" ... těžko odhadnout když je mám na ruce teprve pár hodin - zatím se mi aspoň líbí :wub:

 

Původně jsem chtěl do hodinek jenom "stoletý kalendář" - a klasické "kotoučkové" řešení od Orientu mi (na rozdíl od různě mechanicky komplikovaných kurvítek) přišlo ve své jednoduchosti prostě skvělé.

 

A logárko? Je překvapivě funkční třeba jako rychlý orientační převodník jednotek a nebo peněžních kurzů: Na "12 hodin" se nastaví převodní poměr (násobitel, resp. dělitel od 10 do 99) a podél kruhové škálky (směrem zevnitř ven násobení, resp. zvenku dovnitř dělení) se docela intuitivně odečítají hledané hodnoty - stačí si jen hlídat správný řád. Pro toho kdo si na to zvykne (a nevadí mu omezená přesnost) to docela dobře může být rychlejší než kalkulačka...

 

Podotýkám že malou násobilku ještě umím a používám; Klasický "rovný" logáro jsem držel naposledy v ruce před čtvrt stoletím na základce - ale člověk už je dneska tak zpitomnělej všudypřítomnýma kalkulačkama a mobilama, že by ho málem ani nenapadlo mít tuhle mechanickou klasiku jako bonus na náramkových hodinkách. Notabene za pár šupů a v celkem hezkém a vodotěsném provedení... B)

Upraveno uživatelem Radek124
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nevím co tahali autobusáci koncem 80. let u Vás (i když ten měsíční kalendářík "kouknu a vidím" pro ně musel být určitě celkem fajn) - ale u nás to bejvaly skoro výhradně tyhle napodobeniny tikitálek od Casia, které sem cajzlovští veksláci (Mrázek, Pitr, Krejčíř...) pašovali ve velkém z Německa...

 

Posted Image

(omlouvám se za offtopic obrázek)

 

Ale zpátky k orientálnímu avtomátčiku:

  • Po prvním dnu (furt na ruce - i v noci) mají oproti včerejšku solidní -3 sekundy, uvidíme jak se budou chovat při "odložení"; :sleeping_03anim:
  • Kalendářík se mi dnes celkem hodil při vypisování dovolené - houby retro, rychlejší než lovit mobil z kapsy a startovat plánovač! :lamo:
  • luminiscence (tenké ručky a piditečky na ciferníku) je v reálu spíš symbolická - prvních 5 minut OK, po hodině už skoro nic :crying_anim02:
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

A po týdnu nedobrovolné epilace zápěstí ... upgrade z originálního plechového tahu na tmavomodrý (prý WR100) pásek Hirsch Duke:

 

post-18308-057609500 1314116136.jpg

 

post-18308-032653000 1314116142.jpg

 

Pod žárovkou to sice není úplně to samé indigo jako na ciferníku, ale pád hmotnosti ze 144 na 88 gramů je sakra poznat... :thumbsup_anim:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po měsíci...
  • po měsíci...

Tak náramkový orloj je konečně zpátky - 6 týdnů nošení, bezmála 6 týdnů záruční servis kalendářového kotoučku, sepsané "odstoupení od smlouvy" těsně před vytištěním... :furious:

 

Chvíli jsem přemýšlel jestli je nemám obratem střelit, když už mě stály víc než měsíc sakrování a prašule za "trvanlivější náhražku" - ale když on ten ciferníček plnej chytře fungujících čísílek má furt něco do sebe, co se mi líbilo už když jsem je v létě kupoval... :whistle:

 

No nic, žádného vhodného kandidáta k obdarování neznám a inzerát ve stylu "vše za 50%!!!" si ještě rozmyslím - leda by po nich někdo opravdu akutně toužil... :mobile:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po měsících...

Tak po dvou týdnech šetrného jarního kancelářského nošení mi dnes ten milý modrý orientální ciferníček opět dotikal, tentokrát nejspíš definitivně na podělaný automatický nátah. :grrr:

 

Jasně může to být smůla na kus a nebo zvrzaný předchozí servis u dovozce - ale i kdyby reklamace dopadla dobře, tak u mě tímto "stoletý" Orient skončil... :rip:

 

 

 

 

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po měsících...

Finito - ani 2 měsíce nestačily expertům z Tulipán s.r.o. ke 2. záruční opravě a nebo výměně - takže bez ohledu na to jestli jsem měl jenom pech na pondělní ranní sérii, Orient NIKDY VÍCE! :shit:

(...aspoň jsem si v mezičase z trucu koupil několik podstatně podařenějích a praktičtějších hodinek)

 

I přes výše uvedené bych tímto rád vyjádřil poděkování a uznání prodejci, firmě Hodinky Ego Shop CZ a paní Bencové (toto rozhodně není laciná reklama!), za ukázkový a solidní přístup během reklamace i jednání o odstoupení od kupní smlouvy a za promptní vrácení plné kupní ceny - protože na už tak laciném krámu museli prodělat gatě na poštovném a přesto od něj nedali ruce pryč... :notworthy:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...