Přejít na obsah

Moonwatch - prakticnost


klobadysek

Doporučené příspěvky

Ahoj pořídil jsem si moony a ruční nátah pro mě není problém jelikož si pořád musím s něčím hrát tak je mám natažený snad pořád na full. Krom rána. (chci se zeptat jesli jim to nevadí jesli je nemám nikdy nechat dojít. Poraďte) A ještě se chci zeptat nevíte kde se dá sehnat kožený řemen?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud nechcete utrácet za oroginálního krokodýla, vřele doporučuji zdejšího člena simon (www.sima-prague.com). Rozměr dobře zná, ostatně sám nosí moony. Nejdřív doporučuji pořídit sponu (e-bay, servis Dušák je mívá skladem), tj. rozhodnout se, jestli obyčejnou trnovou nebo drahou překlápěcí. Podle toho se poladí délka řemínku -- překlápěcí omega vyžaduje delší řemínek bez dírek.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahoj pořídil jsem si moony a ruční nátah pro mě není problém jelikož si pořád musím s něčím hrát tak je mám natažený snad pořád na full. Krom rána. (chci se zeptat jesli jim to nevadí jesli je nemám nikdy nechat dojít. Poraďte) A ještě se chci zeptat nevíte kde se dá sehnat kožený řemen?

 

natahovani - koukni do Omega manualu pribaleneho k hodinkam, rekaji tam neco o natahovani jednou za 24h, uz si to ale presne nepamatuju

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 2 týdnech...

tak jsem zpet, rekapitulace:

- 1.3. 2012 koupe novych 3570.50. (rozhodoval jsem se mezi PO, PO Chrono, Speedmaster Co-Axial,)

- od prvniho dne +12s, kazdy den, presne 12s, den za dnem,

- nalezl jsem stejny pripad na http://forums.watchuseek.com

vestinou se tam nad tim nikdo nepozastavoval, prej je to porad v "norme", me to ale stvalo, tak jsem je dal k AD

- za necely mesic jsou zpet s vymenenim perovnikem (+ raficky, zkouska vodotesnosti, cisteni, protokol o mereni presnosti)

- po 20h od natezeni delali +6s

- po 28h od natazeni delaji +2-3s

 

 

kratky update - zda se ze se presnost ustalila na +1s/den, nekdy na 0s/den, natahuju kazdy den ve stejnou dobu.

 

h.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 4 týdnech...

cau,

 

po precteni prilozeneho navodu jsem se rozhodl ze vyzkousim vodotesnost novych 3570.00 (50m), viz prilozene foto.

Tyden jsem s hodinkama jsem normalne plaval, lehce blbnul s detma, nebo snorchloval na hladine, vecer je jeste omyl ve sladke vode. Fotka je delana posledni den a radsi na melcine, vic nez o hodinky jsem se bal o telefon.

 

Od navratu ubehlo 7 dni a hodniky jdou porad +/- 1-2 denne, takze asi ok.

 

Takze kdybych to mel za sebe shrnout, jde o maximalne prakticke hodinky ktere bych zatim nevymenil (jen bych k nim rad casem dokoupil neco na opravdove potapeni od Rolexu)

 

p.s. hesalit porad ok, mikro skrabance nejsou normalne videt, jedno odreni o zed jsem rozlestil zubni pastou. (zbytek pasty co zustane mezi sklickem a lunetou jde lehce vindat hranou papiru)

post-3339-023039500 1346394463.jpg

WaterResist.pdf

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Máš víc odvahy než já, moje vodu neviděly a neuvidí. Ale díky za info ;o)

 

nesel jsem do toho bezhlave, protoze jsem chtel zaroven maximalne univerzalni hodniky, tak nez jsem je koupil, poptal jsem se u Omegy a mrknul na jejich prirucku o vodotestnosti.

Kdyz jsou hodinky novy, tzn. vsechno tesni jak ma, tak se asi neni ceho bat. Omega doporucuje nechat zkontrolovat vodotesnost jednou za rok, ja to ale budu delat asi jednou za dva roky.

 

Co me taky utvrdilo v tom, ze se hodinkam nic nestane, je ten anglicky prispevek vyse, kde s nima borec plaval a plaval a plaval ;-)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

gratuluju k prekroceni Rubikonu, Omega by ti mela dat za tuhle duveru nejakej prezent. Ja bych svy vintaze do vody nebral, i kdyz to nema logiku, pac tlacitka, korunka a vsechna tesnini + hesalit jsou nove a maji i tlakovou zkousku. Jeste k te zubni paste a cisteni rohem papirku me napadlo... to uz kdyz pastu jim doprej i ten zubni kartacek.. ja ho pouzivam na cisteni diveru, mam nejakej ultra fine Curaprox.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

to uz kdyz pastu jim doprej i ten zubni kartacek.. ja ho pouzivam na cisteni diveru, mam nejakej ultra fine Curaprox.

 

Curaprox by ti meli poslat dekovny dopis jako stalemu zakaznikovi -- az zbytek naroda zjisti, jak se nechali zblbnout jejich reklamni kampani, diky tobe jim neklesne odbyt na nulu :)))

 

ale trochu seriozne -- me se celkem dari vsechny tyto jemne veci rozlestit pastou xerapol, kterou jsem si puvodne kupoval na plexi na helmu na bike...

Upraveno uživatelem IzTaPa
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po měsících...

Ahoj, co říkáte na tuhle praktickou verzi moonů. Jsou to automaty (9300), mají datumovku, sapphire a jsou WR 100 M. Skalním fanouškům klasik se asi líbit nebudou, ale osobně se mi líbí hodně. Doufám, že oživování takhle starých vláken není trestné, ale nechtělo se mi zakládat nové

post-26465-068931400 1359931528.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahoj, což o to, hodinky to jsou taky hezký... ale třeba moje starý oči bez brýlí nepoznaj, co ukazují stopky, jak jsou tam ty dvě ručky, tak mi to nějak splývý. U klasických moonů se zorientuju .-)

A datum a WR neřeším.

 

Ale jinak ještě jednou, je hezké vidět, že se Omega pořád dokáže držet moonovské estetiky.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Vzhledem k tomu, ze tohle vlakno ma v nazvu slovo moonwatch, sistu praci s novym vlaknem dat mohl:) Tohle ma s moonama prof spolecny jen design.

 

Moonwatch mají i v názvu, ale uznávám, že technicky nemají s klasikama nic společného (kromě designu)

 

http://www.omegawatches.com/gents/speedmaster/moonwatch-omega-co-axial-chronograph/31133445101001

 

 

 

 

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Po roku...

Jak moc natahujete moony? Návod uvádí jedenkrát za den, ale neuvádí jak moc. Údajně u 1861 není žádná poloha, kdy už nejde otáčet s korunkou, jakože už jsou natažené úplně. Nechce se mi to zkoušet, když už to asi je známé.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...