Přejít na obsah

Hodinky po dědovi


kozaa

Doporučené příspěvky

Ahoj zdravím všechny chronomaniaky potřeboval bych od vás pomoc a zoodpovězení několika otázek,

půjčil jsem si od rodičů na pár fotek jedny hodinky, které jsou staré přibližně 30 let, materiálem by mělo být růžové zlato a ciferník z perleti. Hodinky nechtějí prodávat mají samozřejmě pro nás rodinou hodnotu.

Jde mi především o to co je to vlastně za výrobce hodinek at koukám jak koukám nevyluštím ten nápis. Poznám jen, že byly vrobeny v CCCP. Pak by mě zajímalo zda tu někdo pozná co je v hodinkách za strojek a jestli patří spíše k těm lepším nebo je to obyčejný stojek, který vyráběl kde kdo. Hodinky jsou velmi tenké. Samozřejmě mi nedá se nezeptat zda mají i nějakou reálnou hodnotu, když jsou z toho růžového zlata (vím, že hlavně záleží na značce, strojku a materiál je až to poslední) nebo jsou tak akorát na parádu. Hodinky jsou funkční však aby ještě nebyly, když nebyly nikdy nošeny. Díky moc za každou odpověd. Níže příkládám fotografie:

 

1.

Posted Image

 

2.

Posted Image

 

3.

Posted Image

 

4.

Posted Image

 

5.

Posted Image

Upraveno uživatelem kozaa
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Takže Vympel, dík moc já to četl jako Brimner :-)

Děkuju za odkaz tam je v podstatě všechno co jsem chtěl vědět včetně ceny.

Co tak čtu, tak na tu dobu to byl jeden z nejlepších kalibru tohoto druhu.

 

Ještě bych se chtěl zeptat co jsem tak četl zkoušet natahovat bych je neměl že?

 

Neví někdo z jakýho materiálu je sklíčko z té doby? Safír to určitě nebude podle škrábanečků to vím už ted.

 

Kdybych je chtěl dát trošku do pucu můžete mi doporučit někdo nějakého dobrého hodináře? Co je na tak starých hodinkách potřeba všechno udělat?

 

To opravdu mají hodnotu jen cca. do 2.000,- i když jsou z růžovýho zlata? Čekal jsem vyšší.

Upraveno uživatelem kozaa
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Takže Vympel, dík moc já to četl jako Brimner :-)

Děkuju za odkaz tam je v podstatě všechno co jsem chtěl vědět včetně ceny.

Co tak čtu, tak na tu dobu to byl jeden z nejlepších kalibru tohoto druhu.

 

Ještě bych se chtěl zeptat co jsem tak četl zkoušet natahovat bych je neměl že?

 

Neví někdo z jakýho materiálu je sklíčko z té doby? Safír to určitě nebude podle škrábanečků to vím už ted.

 

Kdybych je chtěl dát trošku do pucu můžete mi doporučit někdo nějakého dobrého hodináře? Co je na tak starých hodinkách potřeba všechno udělat?

 

To opravdu mají hodnotu jen cca. do 2.000,- i když jsou z růžovýho zlata? Čekal jsem vyšší.

 

 

Sklo = plast jako fík

ZLATO = kde jsou puncy???

 

Hodinář na Praze 5 přes S.Z.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Potom je mi to jasné, když je to plast. Jinak zlato to ani být nemusí říkají to jen rodiče a já to nepoznám. Zkusím to dát tedy hodináři na Praze 5 a třeba mi i poradí co je to zač za materiál vlastně. Punc tam taky nevidím.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Potom je mi to jasné, když je to plast. Jinak zlato to ani být nemusí říkají to jen rodiče a já to nepoznám. Zkusím to dát tedy hodináři na Praze 5 a třeba mi i poradí co je to zač za materiál vlastně. Punc tam taky nevidím.

 

:-))))))))

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Je to zlato. Na hodinkách je ho cca 11 gramů. Vopovaž se je zničit tím, že prodáš zlato - hodinky jsou v nádherném stavu, minimálně nošené a pokud mohu posoudit, tak je vše původní. Cena zlacených je v podobném stavu cca 1500-2000 CZK, takže tyhle bych odhadl cca okolo 8000 CZK. V hodinkách je nejtenčí kalibr vyráběný v rámci RVHP - POLJOT 2209 - takový sovětský Patek Philippe, nebo spíš pokus o něj. Takhle vypadaj zlacený

post-953-034718100 1314298948.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Připojil bych se k názoru, že na nich nemáš nic "vylepšovat".

 

 

TO : KOZAA

 

A máš to guru promluvil, snad jen , nechat vyčistit a můžeš dost machrovat díky materiálu pouzdra a hlavně i díky použitému calibru. :-)))

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Je to zlato. Na hodinkách je ho cca 11 gramů. Vopovaž se je zničit tím, že prodáš zlato - hodinky jsou v nádherném stavu, minimálně nošené a pokud mohu posoudit, tak je vše původní. Cena zlacených je v podobném stavu cca 1500-2000 CZK, takže tyhle bych odhadl cca okolo 8000 CZK. V hodinkách je nejtenčí kalibr vyráběný v rámci RVHP - POLJOT 2209 - takový sovětský Patek Philippe, nebo spíš pokus o něj. Takhle vypadaj zlacený

 

Neboj takovou kravinu neudelam. Maji pro nas hlavne rodinou hodnotu a navic ac jsem chrononovacek, tak si umim hodinek i cenit. Dam je trosku vycistit, vylestit, promazat a zpatky do krabicky kde je ponecham a pripadne nekdy vezmu na nejake svatecnejsi prilezitosti.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...