Přejít na obsah

Prim Orlík 42 + Prim Orlík II


Doporučené příspěvky

Neporovnával bych Orlíky s Planet Ocean, ty jsou opravdu někde jinde (už vůbec ne s novými). Já mám problém s tím, že je ciferník a ručky jsou "nemastné neslané". Rovněž bych preferoval kvalitní oboustranný antireflex. Celkově pouzdro a jeho velikost mi vyhovují, ostatní bych předělal.

 

P.S. Honíš příspěvky, abys mohl něco prodat?

 

Jasne, třeba novy Orliky, teď mám na nich už 10 tis. :-) Upraveno uživatelem wrist72
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Hele ty už je máš hamoune. To já nabízím lukrativních 25K - což je teď už asi jejich reálná hodnota.

 

No reálná hodnota novych je 58500 a použitých za kolik je kdo prodá, coz je kazdeho vec. Jeste jsem vsak nezaregistroval ze by nekdo pouzity prodaval. Já je neprodávám ale baví me sledovat nazory lidi, kteří by ty hodinky vylepšovali, byt je zřejmě nikdy nemeli na ruce a viděli jen na fotce na internetu.
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já bych tu stávající verzi moc netunil. Byt ten tvůj navrh se mi docela libi. Ty hodinky mají plastický cifernik s drazkami a i potisk včetně indexu a popisu, což je v reálu docela výrazný prvek. Další výrazný prvek je frezovany nápis Orlik na pouzdru. Tady těžko tunit aby to nebylo už moc. Možna ty rucky, ale zatím jsem nevidel navrh, který by byl lepší, než stávající verze.

Upraveno uživatelem wrist72
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No levný ty hodinky fakt nejsou, ale ze stávající produkce Eltonu bych řekl ze jde o nejlepší poměr cena výkon navíc si tyhle hodinky koupi i člověk který nutné není fanouškem Prim ale chce mít Novy cesky hodinky na každodenní nošení (a ma na to ty penize). Pry se plánuje i varianta s modrým cifernikem.

Upraveno uživatelem wrist72
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po měsících...
  • po měsících...

Kam jimam, než do vlákna Prim Orlík.

 

Dobrý večer, především Primkaři,

tak jsem dnes popřemýšlel u vína nad těma svejma Orlíkama. Mám je půl roku a tak nějak jsem rekapituloval a napadlo mě to dát do písmen.

Takže jen v rychlosti, žádná složitá recenze, ale jen krátké ohlídnutí za půlrokem užívání.

Když to vezmu popořádku, tak co se balení týče, tak mě okouzlilo. Krásná papírová etuje, uvnitř dřevěné pouzdro obsahující hodinky, hadrový řemínek, šroubováček a garanční kartu. Já to měl ještě navíc s připlacenou doživotní serviskou. Takže co se prvního dojmu týče, tak paráda, neměl bych co vytknout.

Vytažení hodinek bylo se zatajeným dechem, já ty Orlíky prostě chtěl a tak jsem je chtěl, až se ke mně dostaly. ? V ruce působí robustně, nejsou zrovna nejlehčí a co mi trošku vadilo, tak bylo několik ?ostrých? hran na konci stěžejek . Pominu-li toto drobné zadrhnutí, na které jsem si zvykl, tak pak už jsem byl jen unešený. Reliéfní ciferník, snadno čitelné, včetně přehledné datumovky. Kaučukový řemen na léto a hadrový na zimu.

Já je mám s výrobním číslem, jménem a příjmením frézovaným na dýnku a i to mě potěšilo, jako taková radostná maličkost, která je odlišuje od ostatních.

Vzhledem k jejich rozměru, 42mm, jsem měl trošku obavu z nošení, zda nebude tlačit korunka, jako jsem to zažil u jiných hodinek, ale naštěstí obava vyšla na prázdno. To způsobilo, že na toho půl roku šly stranou ostatní hodinky a tyhle Orlíky hrají v mém chrono šatníku PRIM.

A teď k samotnému chodu hodinek, který je pro mě trošku záhadou. Myslím, že mám dost zkušeností s ?nošením? hodinek, jak je odkládat, aby co ztratily ve dne, tak v noci dohnaly atd. Ovšem tyto mé Orlíky tak nějak nemůžu dekódovat, ne vždy když je nějak na noc odložím, tak je výsledek stejný, ne vždy udělají za stejné období stejnou úchylku. Výsledkem za měsíc v průměru je však +18 sekund, což mi stačí. Trošku chabá je svítivost indexů v noci, ale já v noci spím, takže to není nic, co by mi vadilo. .-)

Závěrem bych je pochválil, jsou to pro mě krásné, pěkně udělané hodinky, které ve mě evokují kus historie a hlavně jsou ČESKÉ.

Pokud někdo čekal odbornou recenzi se spoustou technických údajů, srovnání a fotek, tak se omlouvám, že se nedočkal. Tohle je můj pocit a názor na hodinky, které nosím rád. Nechci v případné diskusi ani řešit tolik omletou frázi ? cena vs. výkon - , protože ono to ne vždy je o ceně.

Těm co jsou se čtením na konci, tak těm děkuji za trpělivost a ostatním přeji dobrou noc.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Malo chlastas :D Ne dobry, jsou to pekne hodinky, rida primu ma modrej cifr, coz me moc nebralo, jsou to super uni hodinky a mit kovovy tah, tak jsou dokonale. Vem je na sraz, tesim se ;)

 

Piju Pálavu 2005 VB ze Znovínu...nektar, slaďoučké jako cecík.

Já ten cifr viděl samostaně a mě se líbil, ale fakt je, že v hodinkách by to asi vypadalo jinak... určo je vemu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...