Přejít na obsah

Prim Orlík 42 + Prim Orlík II


Doporučené příspěvky

 

Technologie PVD (Physical Vapour Deposition) je metoda, při které je vybraný materiál odpařován ve vakuu pomocí laserových paprsků a díky magnetickému poli dochází k řízenému odklonění iontů vypařeného kovu žádaným směrem.  Při procesu PVD vznikají podle složení reaktivního plynu vrstvy nitridu a karbidu, popř. směsi obou těchto prvků. Vedle vysoké tvrdosti, která je několikanásobně vyšší než u nerezové oceli, se takto vzniklé vrstvy vyznačují vysokou odolností proti poškrábání a opotřebování. Jsou chemicky a elektrochemicky velmi inertní a zaručují tudíž ochranu proti mnoha korozním vlivům. Černění pomocí PVD se používá na celém světě, především pro sportovní hodinky. Životnost PVD vrstvy je při běžném používání hodinek vyšší než 10 let.   Férově je však  nutno přiznat, že všechny povrchové úpravy jsou "pouze" povrchové a denním nošením se jako na všem ukáže zub času - i na té nejtvrdší povrchové úpravě. Například při pádu ocelových hodinek s PVD vrstvou na zem, nebo při úderu o tvrdý předmět dojde v místě nárazu u ocele k vytvoření prohlubně což PVD vrstva, která není tak elastická nemusí přežít bez úhony.

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Technologie PVD (Physical Vapour Deposition) je metoda, při které je vybraný materiál odpařován ve vakuu pomocí laserových paprsků a díky magnetickému poli dochází k řízenému odklonění iontů vypařeného kovu žádaným směrem.  Při procesu PVD vznikají podle složení reaktivního plynu vrstvy nitridu a karbidu, popř. směsi obou těchto prvků. Vedle vysoké tvrdosti, která je několikanásobně vyšší než u nerezové oceli, se takto vzniklé vrstvy vyznačují vysokou odolností proti poškrábání a opotřebování. Jsou chemicky a elektrochemicky velmi inertní a zaručují tudíž ochranu proti mnoha korozním vlivům. Černění pomocí PVD se používá na celém světě, především pro sportovní hodinky. Životnost PVD vrstvy je při běžném používání hodinek vyšší než 10 let.   Férově je však  nutno přiznat, že všechny povrchové úpravy jsou "pouze" povrchové a denním nošením se jako na všem ukáže zub času - i na té nejtvrdší povrchové úpravě. Například při pádu ocelových hodinek s PVD vrstvou na zem, nebo při úderu o tvrdý předmět dojde v místě nárazu u ocele k vytvoření prohlubně což PVD vrstva, která není tak elastická nemusí přežít bez úhony.

Díky za info :notworthy:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jde mi spise o to, ze PVD na OII by melo byt jako standard v nabidce spol Elton a ne to hodit jako limitku. To ze se jedna o prvni model s touto upravou, si nejsem jisty, ze je co "oslavovat". Preci jen, dneska tuto upravu pouziva kde kdo.

Tim nechci nic rikat proti hodinkam, ty jsou paradni a PVD jim pridalo o dalsi krok na atraktivnosti.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

 

Kupoval jsem ho na německým e- shopu, vyjde levněji než u nás....

 

EDIT: překlep

 

PLS, mohl bys mi prozradit adresu toho teutonského éšopu? Rád bych taky investoval pár říšských marek do nového Uhrarmbandu pro svoje vynovené Igeny. Budu vděčný za SZ. Díky předem. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

PLS, mohl bys mi prozradit adresu toho teutonského éšopu? Rád bych taky investoval pár říšských marek do nového Uhrarmbandu pro svoje vynovené Igeny. Budu vděčný za SZ. Díky předem. 

Ahoj, ten e-shop je na adrese:Uhrenbadversand.de

přesněji řečeno:

http://www.uhrenarmband-versand.de/shop-Uhrenbandversand.html

Upraveno uživatelem hirsch
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po měsících...

Ještě bych dodal, že PVD proces může být i na bázi nízkonapěťového oblouku s principem rotačních katod. Může dosahovat různé stupně tvrdosti i elasticity či barvy výsledného povrchu. Jak jsem psal již v jiném příspěvku, většinou je černá základní nejodolnější PVD. Dálé běžné používané PVD jsou zlaté a modré ad. Namátkou jsem koukal na černé PVD, které běžné používáme ve firmě - mikrotvrdost 45 GPa. Pokud vezmu majzlík a do napovlakovaného předmětu seknu, PVD vydrží - nicméně základní materiál ne a vryp je samozřejmě vidět. Běžně nechávám nástroje i přepovlakovávat. Takže u hodinek po deseti letech to půjde jistě také. Je zajímavé a ve světě vlastně ojedinělé, že v naší malé rodné zemi na pár kilometrech je tuším 13 firem obchodujícím s PVD povlaky.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po měsících...

Vlastním již třetím rokem Orlíky II C. Před měsícem jsem je musel odnést do podnikovky a odeslat na opravu, jelikož - jsem si s nimi dal jedno 3 minutové kolečko v bazénu a druhý den koukám, jak se mi pěkně orosily. To už jsem byl velmi rozladěn a chtěl jsem jim je vrátit, protože to byla 4. oprava - poprvé se samovolně zastavovaly, následně se předbíhaly o dvě minuty denně, poté se vrátilo zastavování stroje a všeobecně velká nespolehlivost. Celkem v eltonu strávily tak 5 měsíců na opravách.  :frusty:

 

Vyjádření z Eltonu k poslední reklamaci bylo, že jsem měl pravděpodobně povytaženou korunku a proto se do nich dostala vlhkost. Jenže tu jsem si ještě před koupáním kontroloval, míra mého rozrušení vzrostla ještě více. Navíc po mně chtěli 500 za opravu zmagnetizování, ale ani korunu za "preventivní" výměnu trubky a korunky. Tak jsem jim to odsouhlasil a čekal.

 

Naštěstí jsem měl na mysli poslední měsíc jiné starosti a na orlíky moc nemyslel. Když jsem jim tedy dnes volal, jak to po pěti týdnech vypadá, tak jsem se dozvěděl, že mi je zítra přivezou na podnikovku a to s novým pouzdrem, kde bude již šroubovací korunka.  :clap:

 

A to jsem původně myslel, že je po návratu ze servisu prodám a koupím si nějáká seika, se kterýma se již nebudu muset bát vody  :eek:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po měsících...
  • po 4 týdnech...

Mam na Vas otazocku pani. Pozeram web eltonu, a pri modele orlik 2c pisu, ze to ma sroubovaciu korunku, avsak moje hodinky z roku 2013 ju nemaju. Nemate niekto viac jnfo, ako to je?

Dneska je na dvojkových Orlících šroubovací korunka standard, ze začátku výroby byla korunka nešroubovací.

Kdy ke změně došlo, netuším

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...