Přejít na obsah

Junghans Max Bill Chronoscope


MarvinX

Doporučené příspěvky

Nedávno jsem zde stručně představoval hodinky Junghans Meister Chronoscope a dnes bych Vám rád představil jejich duchovní vzor, hodinky Junghans Max Bill Chronoscope.

 

Na rozdíl od Meister Chronoscope tyto hodinky důsledně dodržují tradici svých předchůdců z let padesátých a šedesátých. Nevím jestli je jim to na škodu nebo naopak k užitku, to si musí každý rozhodnout sám, ale když je máte na ruce cítíte tu úžasnou sílu klasického designu, který, krucinál to bych nikdy neřekl, pořád i po padesáti letech funguje. Jen pro připomenutí, jedná se o takzvaný Bauhaus styl (u nás Funkcionalismus v letech 20.-tých až 40.-tých) a pro firmu Junghans tyto hodinky navrhoval známý architekt Max Bill, po němž nesou i své jméno.

 

Hodinky Max Bill Chronoscope jsou největší z celé kolekce Max Bill, jejich velikost je ideálních 40 mm, vhodná pro téměř každé zápěstí.

Ciferník i sklíčko jsou klenuté, subciferníky nejsou zapuštěné.

Pohyby korunkou velmi přesné, krásný zvuk při natahování hodinek. Tlačítka chronografu mají úžasný cvak (toto je potřeba naživo vyzkoušet, zkušenost s tlačítky nemohu slovně vyjádřit).

Když hodinky držíte v ruce, jste až zaskočeni jak silně je cítit pohyb rotoru, ale jakmile hodinky na ruku nasadíte vše se zklidní, ty hodinky, prostě chtějí být nošeny :)

Strojek J880.2 (Eta Valjoux 7750 ve verzi TOP) zdobený, modřené šroubky, ženevské pruhy na rotoru. Bohužel si pohled na něj nevychutnáte, protože dýnko je bez průhledu.

Díky bohu za datumovku s výřezem pouze na datum, neruší celkový design hodinek, působí účelně a prakticky.

Stejně jako v případě hodinek Meister Chronsocope je pouzdro Max Bill Chronoscope příjemně vysoké, zužující se směrem dolů, dobře sedí na ruce a nezavazí rukávu košile.

 

A na závěr pár živých fotek, které jsem dnes pořídil při příležitosti předání hodinek zákazníkovi.

post-727-047795300 1314565037.jpg

post-727-035896900 1314565047.jpg

post-727-085408600 1314565054.jpg

post-727-046955600 1314565063.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

mel jsem je na ruce a muzu potvdit, ze je to fakt super zalezitost. jen me tedy prekvapila tuhost tlacitek. predpokladam, ze je to umyslne, aby nedoslo k samovolnemu stisknuti, ale osobne by mi sedely trochu mekci.. a v mych ocich jim rozhodne vic slusi puvodni mesh, na kterem jsou taky v nabidce. nesmim do tohoto vlakna uz moc koukat, jinak zacne zase hlodat cervicek ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Tada

Teď jsi mě zaskočil, jestli tím myslíš poměr velikostí tak je to šířka x výška 40 mm x 14 mm takže 1 ku 2,85?

 

Jo, tak to je ještě v pohodě :) Spíš jsem myslel pocitově, některé hodinky jsou prostě příliš malé a tlusté, ale tyhle asi ne.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

ja som tie hodinky prehliadal az ked som ich pred nejakym casom uvidel nazivo. je to presne jeden z tych pripadov, ked obrazky povedia houby a nazivo je to uplne ine kafe. hodinky su to originalne a nepomylitelne /plus ja mam tento styl rad nie len v hodinkovom dizajne/.

vadi mi na nich jedina vec, a to je ten plastik miesto skla. za taky safir by som bol ochotny si priplatit, potom by to boli skutocne paradne hodky k obleku. snahu o autenticku interpretaciu chapem, ale cez plast u mna cesta nevedie :)

Upraveno uživatelem instant
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

ja som tie hodinky prehliadal az ked som ich pred nejakym casom uvidel nazivo. je to presne jeden z tych pripadov, ked obrazky povedia houby a nazivo je to uplne ine kafe. hodinky su to originalne a nepomylitelne /plus ja mam tento styl rad nie len v hodinkovom dizajne/.

vadi mi na nich jedina vec, a to je ten plastik miesto skla. za taky safir by som bol ochotny si priplatit, potom by to boli skutocne paradne hodky k obleku. snahu o autenticku interpretaciu chapem, ale cez plast u mna cesta nevedie :)

 

safir je safir, to je jasny, ale otazkou je, zda by vubec sel safir vyrobit takto vypoukly a odolny..

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

ja som tie hodinky prehliadal az ked som ich pred nejakym casom uvidel nazivo. je to presne jeden z tych pripadov, ked obrazky povedia houby a nazivo je to uplne ine kafe. hodinky su to originalne a nepomylitelne /plus ja mam tento styl rad nie len v hodinkovom dizajne/.

vadi mi na nich jedina vec, a to je ten plastik miesto skla. za taky safir by som bol ochotny si priplatit, potom by to boli skutocne paradne hodky k obleku. snahu o autenticku interpretaciu chapem, ale cez plast u mna cesta nevedie :)

 

Tyhle hodinky jsem mel, plastove sklicko je v pohode. Ale jednou jsem s nim majznul o futra, tak jsem si u Junghansu objednal nove sklicko za 200 korun a vymena u Frydla me stala 50 korun. Pohoda, jeste mam nekde doma to skrabnute, myslim...
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

ja som tie hodinky prehliadal az ked som ich pred nejakym casom uvidel nazivo. je to presne jeden z tych pripadov, ked obrazky povedia houby a nazivo je to uplne ine kafe. hodinky su to originalne a nepomylitelne /plus ja mam tento styl rad nie len v hodinkovom dizajne/.

vadi mi na nich jedina vec, a to je ten plastik miesto skla. za taky safir by som bol ochotny si priplatit, potom by to boli skutocne paradne hodky k obleku. snahu o autenticku interpretaciu chapem, ale cez plast u mna cesta nevedie :)

 

Další paranoik :) Vždyť to jsou oblekovky a ne divery, tak o co jde. Jak napsal organic, když s tím někde jebneš, tak náhradní sklíčko je za pár šupů (v porovnání se safírem).
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Tada

Safír safír safír... Pánové nezapomínejte, že tohle nejsou Primky po dědovi, kterým se plast poškrábal už jen křivým pohledem na ně. Tyhle moderní plastiková sklíčka fakt něco vydrží. Na Sinnech mám plast, nosím je jen a pouze na sport, do prašného a abrazivního prostředí a škrábance na nich musím hledat lupou.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tada: Pocitově úplně v pohodě i tyto, stejně jako Meister Chronoscope, na ruce krásně sedí a vůbec nevypadají tlustě.

 

Ad sklíčko: Je to plast, ale opravdu něco vydrží, použiju zaklínací slovo SICRALAN, to je ochranná vrstva na tomto sklíčku, která zvyšuje jeho odolnost. Už jsem tyto hodinky prodal několika zákazníkům a všichni zatím bez problémů, jen jeden si ho docela nepěkně poškrábal. A ehm mohu potvrdit, že cena nového sklíčka je cca 200 Kč, takže i když se poškrábe tak škoda je zanedbatelná. Jestli na tyto hodinky půjde dát safír uvidíme, právě to řeším, tak pak dám info. Určitě by na ně šlo minerální sklíčko, to už vím.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

to urcite nie je o paranoi, ja som z tych poslednych /hardlexovych/. Ide tu o prakticky pristup. Nerobim si iluzie o vydrzi plastoveho sklicka pokial ide o esteticke kvality. dva mikrometre niecoho tvrdsieho na povrchu niecoho makkeho su vzdy otazka casu. Viac ako o peniaze spojene s udrzbou mi ide o cas s tym straveny. a okrem toho, je 21 storocie - ja si naozaj nechcem kupovat drahe hodinky na denne nosenie s plastovym sklickom - zvlast ked tomu rozumiem za co davam tie peniaze :)

 

mozem sa spytat kolko je hodnota tvrdosti toho povrchu? napr. Vickers scale, nech tu neprudim /to nie je ucel/.

a btw, vyrobit to zo safiru samozrejme ide. je to oriesok, ani lacné to nie je, ale da sa to. mineral by som tam ale nedaval, to uz radsej to kozmické plexisklo :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Bereš to moc technicky. Tyhle hodinky si o plast přímo říkají, prostě to k nim krásně sedí. Ten safír by tam byl jako klimatizace v trabantu. S nošením hodinek s plastovým sklíčkem mám bohaté zkušenosti a nikdy jsem plast výrazně nepoškodil, vlastně ani nevýrazně. A to jsou to old school plasťáky bez moderních vymožeností.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

v tomto zpusobu klenuti se safir, pokud vim, udelat neda. uz jenom klenout safir vice, nez jak je na hodinkach typu SMP je docela orisek, natoz klenout to prudce nahoru u kraju a pak znovu prudce zahnout do jemne konkavy jako u tohoto plastu. a pokud by to udelali, tak by to nic nevydrzelo. v soucasne dobe je +- maximum klenuti to, co dokazal Bill Yao v ramci projektu Kingston.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

v tomto zpusobu klenuti se safir, pokud vim, udelat neda. uz jenom klenout safir vice, nez jak je na hodinkach typu SMP je docela orisek, natoz klenout to prudce nahoru u kraju a pak znovu prudce zahnout do jemne konkavy jako u tohoto plastu. a pokud by to udelali, tak by to nic nevydrzelo. v soucasne dobe je +- maximum klenuti to, co dokazal Bill Yao v ramci projektu Kingston.

 

Zas tak velký oříšek to není, zkus se podívat třeba na PAM 270, Prim Diplomat nebo Cuervo y Sobrinos Buceador, a určitě i hodně dalších.

Ale na Junghansy pasuje plast perfektně.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Hezká debata ohledně safíru se nám tu rozjela :) No, poslal jsem dotaz do Německa, a také jsem za pomoci Valise rozhodil sítě i jinde s dotazem zda by bylo možné safír na tyto hodinky vyrobit a uvidíme.

 

Můj osobní názor je, že tyto hodinky by se safírem ztratili část svého kouzla, ale ... no dejte si je na ruku, den, dva je noste a pak se rozhodněte... :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...