Přejít na obsah

moje první seiko 5 - dotazy


juchal

Doporučené příspěvky

Zdravím přátelé,

dostal jsem SEIKO 5 model 7009-3170. Jsou vnějškově dost odrbané (sklo) jinak v chodu. Než je svěřím do renovace, chtěl bych se znalců zeptat na pár drobností.

 

Jde tento kalibr natáhnout i manuálně, či jen pohybem?

proč mám označení dní v týdnu dvojjazyčné ( anglicky a francouzsky) a jak to v praxi funguje? Přijde mi jako by půl dne bylo označení v jednom jazyku a druhou polovinu v druhém..Je to možné? Jo a kde se dá najít rok výroby podle čísla?

 

díky za každou radu

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

SEIKO 5, cal. 7S26 se dá natáhnout pouze pohybem, k rozchození stačí pár pohybů a pak už jen nosit nebo winder. Při správném nastavení budeš mít celý den datum pouze v jednom jazyce, až v noci mezi 24,00 a 03,00 hod. se to mění. Jen se bojím, aby cena renovace nepřesáhla cenu nových hodinek již od cca 80 EUR s kovovým tahem...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

SEIKO 5, cal. 7S26 se dá natáhnout pouze pohybem, k rozchození stačí pár pohybů a pak už jen nosit nebo winder. Při správném nastavení budeš mít celý den datum pouze v jednom jazyce, až v noci mezi 24,00 a 03,00 hod. se to mění. Jen se bojím, aby cena renovace nepřesáhla cenu nových hodinek již od cca 80 EUR s kovovým tahem...

 

 

Díky moc, no uvidíme, dostal jsem je zadarmo, tak vlastně jen sklo a vyčištění.. Zkusím p. Frýdla na Florenci, mám s ním dobré zkušenosti.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

...proč mám označení dní v týdnu dvojjazyčné ( anglicky a francouzsky) a jak to v praxi funguje? Přijde mi jako by půl dne bylo označení v jednom jazyku a druhou polovinu v druhém..Je to možné? Jo a kde se dá najít rok výroby podle čísla?

 

díky za každou radu

 

V praxi to funguje tak,že okolo půlnoci se Ti otočí nejdříve datum,následuje den v týdnu z anglické na francouzskou verzi toho samého dne a asi o hodinu déle z francouzské na anglickou verzi následujícího dne.Tím je dokončen zhruba o půl třetí nad ránem přesun těchto věnců.Pokud budeš preferovat F verzi,musíš si jí nastavit jako první v daný den a pak se vše bude odehrávat dle výše zmíněného scénáře,jen opačně.

Co se data výroby týče,tak bys tam měl mít šestimístný kód,kde první číslo znamená rok v daném desetiletí(musíš vědět dekádu produkce),druhé číslo je měsíc v roce a ta poslední čtyři čísla uvádějí pořadové místo v té měsíční produkci,kdy se předpokládá max.počet 9999/měsíc.Tyto hodinky jsou patrně z osmdesátých let,kdyžtak to nafoť.

 

 

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak jsem je otevřel a už tak nadšený nejsem... Do hodinek se zřejmě dostala vlhkost a natahovací segment lehce přirezl. Sice se točí, hodinky se i natahují, ale jeho pohyb je "přidřený". Netuším zda se vyplatí je nechat vyčistit...když připočtu ještě sklo a práci. Máte někdo představu kolik by takový servis měl stát?

post-4339-013185000 1314721822.jpg

post-4339-047461500 1314721839.jpg

post-4339-059408100 1314721858.jpg

post-4339-096687100 1314721881.jpg

post-4339-098045500 1314721893.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jochooo, tak to je pekny marast.Vzhledem k tomu, ze podobne petky se daji na ebayi sehnat do 80dolaru vcetne postovneho+budes mit novejsi kalibr a zrejme i pruhled na strojovnu(prosklene dynko), tak oprava smyslu pozbyva...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Existuje spousta lepších kusů po všech stránkách.Pokud k nim nemáš nějaký hlubší vztah v souvislosti s rodinou,tak to nech plavat.Další možností je,že se Ti konkrétně tento kus nezměrně líbí...Je to na Tobě.To,že by cena opravy převýšila hodnotu hodinek,je věc,kterou dokážu pochopit(což už jsem také udělal),pokud člověk jedná z výše zmíněných pohnutek.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Shodou okolností jsem dne jukl do bazaru a za sklem jsem si všiml těchto hodinek. Cena byla tak fantastická, že jsem neodolal. Hodinky jsou v pěkném stavu, stačí je pěkně vyčistit. Zadní víčko jsem neotvíral - ani bych si netroufl. Příslušenství - krabička, doklad, návod bohužel nejsou.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...