Přejít na obsah

Grand Seiko - nové modely


Chumpus

Doporučené příspěvky

  • po 2 týdnech...

Tak zní to třeba líp než "hejl". No, ale je fakt, že ze mě asi ještě nějakou tu pětku mít budou. A do toho novýho butiku v Paříži bych se docela zajel podívat, ne že ne. Letos to ovšem moc nevypadá.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

 

Pěkný, díky za link! U 9SA5 (nový high beat) mi radost dělá konečně i instantní změna datumu, která mi u mechanických GS (i Seiko) strojků docela chyběla. 

 

U 9RA5 jsem zvědav, jak na tom bude "magic lever" po nějaké delší době používání - laicky mi přijde méně robustní, než standardní řešení.

 

Každopádně nádherný posun, teď už jen doufat v další nové modely GS hodinek za rozumný peníz... :cheers:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po měsících...

Soko limitka

Duo_3_05-20-2020.jpg?ixlib=rails-1.1.0&f

The Basics

Brand: Grand Seiko
Model: Grand Seiko U.S. Special Edition Soko Spring Drive
Reference Number: SBGA427, SBGA429
 Diameter: 39mm
Thickness: 12.5mm
Case Material: Stainless steel
Dial Color: "Shadow" or "Light" with vertical graining
 Indexes: Applied, diamond-polished
Water Resistance: 10 bar/100 meters
Strap/Bracelet: Stainless steel and crocodile, both with pushbutton folding clasps

 

The Movement

Caliber: 9R65 Grand Seiko Spring Drive
Functions: Hours, minutes, seconds, date, power reserve, 8 revolutions per second glide wheel regulated with electromagnetic brake and quartz timing package
Power Reserve: 72 hours
Winding: Manual and automatic
Jewels: 30
Precision: ±1 second per day/15 seconds per month (average)

The Movement

Caliber: 9R65 Grand Seiko Spring Drive
Functions: Hours, minutes, seconds, date, power reserve, 8 revolutions per second glide wheel regulated with electromagnetic brake and quartz timing package
Power Reserve: 72 hours
Winding: Manual and automatic
Jewels: 30
Precision: ±1 second per day/15 seconds per month (average)

 

https://www.hodinkee.com/articles/grand-seiko-soko-us-special-editions-introducing?fbclid=IwAR1WpSpU302pE8cN2Z4jxM6uLfA7K0_eAchUZSkkPRw8P9Pcp6w-i0kVBxo

 

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po měsíci...

Tak to good luck Tome😀 sice bych se taky nezlobil, ale takovejch GS diverů se nikdy nedočkáme. Navíc novej 5ti denní SD má tak nehezky položenou rezervu (ale třeba si časem zvyknu). Mně stejně nejvíc vyhovujou 031ky. Jsem divnej, ale i ta luneta mi podobně jako u starejch MM300 nevadí.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 4 týdnech...

Já jsem zvědavý na ty 44mm, jak budou sedět na ruce, páč se mi docela líbí. Kdyby udělali ty 40mm v barevných kombinacích jak ty velké......to by byla paráda

edit: a jak se na ně dívám, tě 44 měří přes lunetu, nebo jenom pouzdro....netušíte někdo?

Upraveno uživatelem xbraj19
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...