Přejít na obsah

Grand Seiko - nové modely


Chumpus

Doporučené příspěvky

Já bych ty žlutohnědonevímjaké ponosil. Zlatý medailonek je fajn mít. Má to lumi, takže paráda. Luneta ok. Korunka na čtyřce mi nevadí, nejsem si ale úplně jistý co říkám na to zapuštění. Ručky, indexy ok. Cifr ok. Tvar pouzdra se mi líbí. Broušený tříčlánek mi k tomu pasuje. Škoda že nemají i zlatou hvězdičku. Každopádně já mám vystaráno, takže to jde mimo mě :D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mě na starším modelu trochu iritovala přílišná podoba s exp II. Na novém se mi líbí sportovnější ručky, na starších mi přišlo, že je na rafikách příliš malá plocha pro lumi. Datum na čtyřce mi nijak zvlášť nevadí a nový tvar pouzdra bych musel vyzkoušet. Škoda, že tah není "tradičně" dotažen mikroregulací.

Jak se vlastně tah mění, když mají nožky pouzdra díry? Mít z výměny řemenů nějakou tu vlásečnici na spodní straně nožek mi nijak zvlášť nevadí, ale poškrábat si okolí těch děr pozdra by mi vadilo.     

     

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 4 týdnech...
před 13 minutami, krizko napsal:

Ruční nátah, seserva vzadu - super. Už kolikrát jsem o GS uvažoval. Jediné co mě odrazuje je budoucí servis a údržba těchto super hodinek

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Povedal by som, ze tie obavy su neopodstatnene.
Najstarsie GS SD (diver) mam od 2014 ak sa nemylim. Na servise zatial neboli, takze prakticku skusenost nemam. Pokial sa ale nepletiem, staci ak zanesies/posles hodinky do Koscomu a o vsetko sa postaraju. Cenovo to urcite nebude horsie ako pri svajciarskych hodinkach v zodpovedajucich cenovych relaciach.

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 39 minutami, EpsteinBarr napsal:

Povedal by som, ze tie obavy su neopodstatnene.
Najstarsie GS SD (diver) mam od 2014 ak sa nemylim. Na servise zatial neboli, takze prakticku skusenost nemam. Pokial sa ale nepletiem, staci ak zanesies/posles hodinky do Koscomu a o vsetko sa postaraju. Cenovo to urcite nebude horsie ako pri svajciarskych hodinkach v zodpovedajucich cenovych relaciach.

 

Ja

 

před 39 minutami, EpsteinBarr napsal:

Povedal by som, ze tie obavy su neopodstatnene.
Najstarsie GS SD (diver) mam od 2014 ak sa nemylim. Na servise zatial neboli, takze prakticku skusenost nemam. Pokial sa ale nepletiem, staci ak zanesies/posles hodinky do Koscomu a o vsetko sa postaraju. Cenovo to urcite nebude horsie ako pri svajciarskych hodinkach v zodpovedajucich cenovych relaciach.

 

OK, já myslel že to někde posílají do Japonska.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 33 minutami, Bayard napsal:

Ja

 

OK, já myslel že to někde posílají do Japonska.

Vsak on rikal, ze se o to postaraji, coz se nevylucuje. 
Jinak jsou to hodinky za +- 200 tis., takze touhle optikou bych nevidel naklady na servis jako zasadni problem. 
Edit: kolega byl rychlejsi

Upraveno uživatelem warann
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po měsíci...

Rozdíl 145USD mezi kompletkou quartzů a ne-chrono SD je takový ... nečekaný.

A taky čumím, že kompletka ne-GS chrono SD je dražší než GS - což se asi dá pochopit, pokud se dneska 5R8 vůbec do něčeho dávají, tak leda snad do Galante. Ale stejně je to pikantní.

Jinak na ty ceny není až tak blbý pohled, ale zaprvé plus DPH, zadruhé dražší šipink, zatřetí nacenění pro barbary ze zemského ráje napohled bude jinde než na US trhu, který si GS - jako všichni - předchází.

Upraveno uživatelem dr.sphinx
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po měsíci...

Já to celkem chápu. 9SA5 aspoň prozatím zdá se nemá nahradit stávající hibeaty a jako protějšek k SD diverům je to i s obyč strojkem hodně atraktivní, aspoň pro někoho :)

Nejsem si ale úplně jistej, jak moc žeru ten kvůli novýmu ISO přidanej ťuflík u trojky.

Teď už jen mechanický GS chrona (který ale prej nikdy neudělaj, protože SD je podle GS pro chrona ideální a proč vymýšlet něco funkčně horšího. Podle stejný logiky by ale tahle věc měla bejt taky ... radši nic :) )

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...