Přejít na obsah

Grand Seiko - nové modely


Chumpus

Doporučené příspěvky

Strojek s ukazatelem 5-denní rezervy vzadu parádní (škoda že už nebude vidět to rychle se vrtící kolečko jako u staršiho kalibru - apropos že jsem línej hledat, co je zač ten “disk s drážkou” u menšího pérovníku?), akorát tu useklou hodinovku + divné indexy bych v porovnání se Snowflake asi nerozdejchal :thumbsdown_anim:

PS: Já myslel že tam tu “díru” nechali aby měl náš kolega doktor v Japonsku co reklamovat :speak_cool:

Upraveno uživatelem Radek124
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 16 minutami, Radek124 napsal:

Strojek s ukazatelem 5-denní rezervy vzadu parádní (škoda že už nebude vidět to rychle se vrtící kolečko jako u staršiho kalibru - apropos že jsem línej hledat, co je zač ten “disk s drážkou” u menšího pérovníku?), akorát tu useklou hodinovku + divné indexy bych v porovnání se Snowflake asi nerozdejchal :thumbsdown_anim:

PS: Já myslel že tam tu “díru” nechali aby měl náš kolega doktor v Japonsku co reklamovat :speak_cool:

Speciálně na ty rychle vrtící se kolečka tam nechali díry. :)

 

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 10 hodinami, Radik napsal:

Mne tam dosť vadí prechod modrá - biela na lunete. Asi by sa mi to viac páčilo, keby ten prechod zarovnali s indexami na 3 a 9 hodinách a dali dvojfarebnú 6 a 18.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zajímavý, jak každej nevydejcháme něco. Já se bez datumu prakticky neobejdu a není-li teda zrovna na šestce (tohle mají SMP vlnky suprový), tak tam symetrii bude kazit ať je kdekoliv. Navíc tady s ukazatelem rezervy nátahu... No mně to teda nervy nijak nedrásá. U zakončení přechodu na lunetě jsem si naopak říkal, jak to dali pěkně mimo 6 a 18 a neruší je to (na rozdíl třeba od Rlx GMT Masterů).

To chrona, tam mám mnohem větší problém - logo, tři subcifry, datum, mezi to ještě rezerva nátahu. To mě rozhazuje mnohem, mnohem víc...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 55 minutami, Radik napsal:

tři subcifry

Souhlas, pochybnou módu subcifrů u chron výrobci měli opustit už dávno :) 

Máš pravdu, že jsou prostě obluda - ale tohle bude fakt pecka, navíc jsou titanový (u oblud skoro nutná podmínka, když si Seiko eště nedokázalo vystrčit palici ze zadnice z hlediska funkčnosti spon). 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V 23. 1. 2022 v 12:57, dr.sphinx napsal:

Souhlas, pochybnou módu subcifrů u chron výrobci měli opustit už dávno :) 

Máš pravdu, že jsou prostě obluda - ale tohle bude fakt pecka, navíc jsou titanový (u oblud skoro nutná podmínka, když si Seiko eště nedokázalo vystrčit palici ze zadnice z hlediska funkčnosti spon). 

Naprostej souhlas, ty chrona budou naživo neskutečný! Sice do nich nikdy vzhledem k velikosti nepůjdu, ale prakticky od začátku se mi díky totální asymetrii líbí. A navíc těch 700ks je konečně zase číslo odpovídající limitce.

U těhle GMTček jsem měl vždycky problém s obří lunetou versus drobnej cifr a ručky. Datum jinde než 3 a 6 je vždycky hnusný- zajímalo by mě, co je zrovna tady vedlo k tomu to dát takhle

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 17 minutami, sashator napsal:

Datum jinde než 3 a 6 je vždycky hnusný- zajímalo by mě, co je zrovna tady vedlo k tomu to dát takhle

Tipujem povinnú inakosť...

Btw, aký máš problém s veľkosťou tých chronografov? Mne to príde, že toto seikácke puzdro je jedno z najuniverzálnejších a najpohodlnejších vôbec, dobre sedí na veľkých tlapách aj na pidiručičkách závodných komárov ako ja.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tie chrona su neuveritelne super. Uz niekolko dni sa neviem vynadivat. Sice, bude tazke zistit kolko je hodin len tak pohladom 🙂 ale to nie je az take podstatne v tomto pripade. Chrono nepouzivam, cas budem odcitavat 10 sekund...ale aj tak, bral by som ich. Cena bude asi dost sialena?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 44 minutami, wawrik napsal:

Tipujem povinnú inakosť...

Btw, aký máš problém s veľkosťou tých chronografov? Mne to príde, že toto seikácke puzdro je jedno z najuniverzálnejších a najpohodlnejších vôbec, dobre sedí na veľkých tlapách aj na pidiručičkách závodných komárov ako ja.

Problém není v těch hodinkách, ale zkrátka jsem si už navykl na menší hodinky a lug2lug nad 50 mi tak nějak začal vadit. Ještě GS divery snesu, ale taky bych ocenil, kdyby byly o chlup menší. Navíc u těch chron by mě zabily ty tlačítka- nosim hodinky úplně u zápěstí a už teď mám dobrý stigma z korunek a tady by ještě přibily tlačítka:default_biggrin: 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tie GS chrona sedia dobre, ale pocitovo su obrovske. Cifernik posobi ako vreckove hodinky, ak je clovek zvyknuty na dajvre, rolexky apod. Nie su to uplne hodinky na kazdy den, ale to je snad zrejme. 

 

Citatelnosti a subcifrov sa bat netreba, tie hodinky maju rucicky na etaže a lestene indexy svietia pri jednom fotone.

GS dfr.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...