Přejít na obsah

Seamaster - výška?


Doporučené příspěvky

Nevíte někdo prosím jaký je rozdíl mezi výškou Bondovek v quartzu a v automatu? (Omega Seamaster 2220.80.00)

Napadlo mě, jestli nebudou quartzy, pokud jsou nižší, působit na ruce větší, protože když jsem měl na ruce automaty, vyloženě mi připadaly spíš menší (41mm) a to nemám nějak extra velkou ruku.. Možná jen síla zvyku. Větší už jsou každopádně jen planet ocean, že?

Díky za odpověď.

Dejf

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

2220.80 - 12,7 mm

2221.80 - 11,8 mm

 

Snad je to správně.

 

Je to O.K.

 

Přesně je to 12,69 mm vs. 11,80 mm

 

Vlastním 2220.80 a na ruce jsem měl i 2221.80. Působí naprosto identicky. Jsou velké akorát. Dobře se nosí a mají geniální tah. U mne jsou to takové ty holky na všechno. Byly to mé první pořádné hodinky a jsem s nimi i nadále velice spokojen a zatím se jich nehodlám zbavovat. :sad01_anim:

Qartzky už se nevyrábí, takže pokud chceš nové, pomalu bych se po nich rozhlížel. Ale jeté budou k dispozici ještě hodně dlouho ....

Za sebe Ti doporučuji automaty, je to o něčem jiném .... A pokud tady na fóru strávíš ještě alespoň pár týdnů, tak to pochopíš.

 

PO ve verzi 45,5 mm už jsou velikostně trochu jiná kategorie.

 

Stačí takhle ? ;) Snad jsem pomohl.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Za sebe Ti doporučuji automaty, je to o něčem jiném .... A pokud tady na fóru strávíš ještě alespoň pár týdnů, tak to pochopíš.

 

Jde o to, co od nich kdo očekává. Já jsem měl první Bondovky se stříbrnou lunetou a byly bateriové. Prodal jsem je, protože jsem chtěl automaty. Koupil jsem automaty s modrou lunetou, které jsem následně prodal, protože mě nebavilo je občasně seřizovat, mít strach, aby nedostaly ránu, apod. Nyní mám na cestě opět model s modrou lunetou a to bateriové. Doufám, že je to již poslední výměna, jiinak :suicide_anim: . Mám velmi rád, téměr miluji mechanické hodinky, ale k Seamasterům se mi více hodí quartz.

Upraveno uživatelem jacob
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jde o to, co od nich kdo očekává. Já jsem měl první Bondovky se stříbrnou lunetou a byly bateriové. Prodal jsem je, protože jsem chtěl automaty. Koupil jsem automaty s modrou lunetou, které jsem následně prodal, protože mě nebavilo je občasně seřizovat, mít strach, aby nedostaly ránu, apod. Nyní mám na cestě opět model s modrou lunetou a to bateriové. Doufám, že je to již poslední výměna, jiinak :suicide_anim: . Mám velmi rád, téměr miluji mechanické hodinky, ale k Seamasterům se mi více hodí quartz.

 

Legrace je, že servis je skoro za podobné peníze, jestli se nepletu (Quartz vs Automaty) ... Ale jinak je to jak píšeš, je to o pocitu. Mně jdou Bondovky přesně o +6s za den. Takže až půjdou jednou na servis, nechám je seřídit a to seřizování už nebudu muset řešit .... I když jsou to mechaniky. :smile_anim:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Díky za odpovědi.. no, ten rozdíl ve výšce je fakt zanedbatelný! Já chtěl Bondy v quartzu, pak jsem zvažoval automaty, ale z výše zmíněných důvodů (natahování, otřesy, náchylnost, atd.) jsem si také říkal, že se k tomuto typu hodinek bude asi více hodit quartz. Automaty bych si představoval pak spíš nějaké oblekovky.. ale Seamastery jsou podle mě dokonalé jak na běžné nošení, na sport, tak i k obleku, je to prostě stylovka jako blázen!!!

Co se týče servisu, vždycky jsem si myslel, že je to otázka jen automatů.. že u quartzů je to spíš jen o výměně baterky co tři roky..

Kolixi myslíte, že je adekvátní cena za quartzy na ebayi (samozřejmě je to o tom konkrétním kousku.. ale takový ten průměr)? Připadá mi, že se obecně jeté automaty prodávají docela "levně" vůči pořizovací ceně nových (když to porovnám s poměrem ceny nových vs. jetých quartzů) - je to dané tím, že se quartzy už přestaly vyrábět a tudíž se jejich cena drží poměrově výš vůči pořizovačce nových?

No, jediné, co mě pořád vyvádí z míry je ta velikost.. zápěstí mám cca 18cm a nevím proč mi pořád připadají ty 41ky tak malé.. spíš si myslím, že je to síla zvyku, protože jsem vždy měl něco většího..

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...