Přejít na obsah

Bondovky na eBayi


Doporučené příspěvky

Zdravím všechny rafičkové nadšence!

Chtěl bych v dohledné době koupit na ebayi Bondovky.. budu vděčný za každou užitečnou radu! Už jsem si lecos tady na fórech přečet, ale i tak.. není to malá investice, tak se snažím být obezřetný a neudělat nějakou chybu!

Bývá problém s DPH? Je nutné ho vždy platit? Nebo je to jen případ nových kusů? Přeci, když mi nějaký John Smith pošle jeté hodinky, tak už nikdo nemůže sledovat, jestli jsem si je tam zapomněl a on mi je posílá, nebo jestli jsem si je od něj koupil, apod.??! Popř. jak by kdo zjistil z jaké ceny DPH vypočítat.. přeci neví jestli jsem to koupil za 500USD nebo za 1500USD..

Díky. David

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pochopiteľne, zaručený spôsob, ako sa dopátrať k nákupnej cene neexistuje. Colníci môžu chcieť nejaký doklad o zaplatení, ale viac splátok aj tak nebudú schopní rozlíšiť. A práve preto majú možnosť v prípade pochybností vymerať clo (aj DPH?) z ceny "obvyklej", bez ohľadu na papiere v/na krabici.

 

Čo sa týka vlastných zabudnutých hodiniek, to by ma tiež zaujímalo, ako to riešiť :) Možno by stačil nejaký doklad o nákupe u nás a letenka do US? Ale teraz len tak nahlas rozmýšľam...

 

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Při koupi ze zemí mimo EU se při zaslání poštou na 95% doplácení DPH nevyhneš. Dříve mi prošly dvoje Speedmastery bez doplatku DPH, ale po snížení celního limitu kontrolují úplně všechno a zatím mě zkontrolovali úplně každou zásilku ( cca 30-40 balíčků, nemluvím o 3 zásilkách).

 

Cenu zásilky celníci zjistí z přiloženého dokladu, na který je samozřejmě možno napsat třeba poloviční cenu, ale to bych nedělal, jelikož na celnici nejsou tupci a mohou chtít potom další účty přímo od Tebe. Krom toho mohou cenu zjistit přímo z ceníku od nějakého oficiálního dovozce do ČR a z té Ti následně vyměří doplatek DPH.

 

Pokud budeš tvrdit, že jsi si u něj hodinky zapomněl, tak si myslím, že máš smůlu. S tím nemám žádnou zkušenost, ale nejeví se mi to jako moc rozumná možnost, jak se doplácení DPH vyhnout.

Upraveno uživatelem jacob
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přes poštu to půjde na celnici určitě a nevyhneš se clu ani DPH. Kde máš ale šanci uspět je poslání přes DHL, tam mi teď přišly dvě zásilky a ani jedna přes celnici nešla, přitom jejich skutečné hodnoty byly více než vysoké... předpokládám, že když DHL celnikům v deklaraci uvede, že v balíku je starší moto výfuk v ceně 10 dolarů, tak jim věří a nebudou to otvírat, aby zjistili, že tam je úplně nová Yoshimura v ceně 20 tisíc :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ja mam nasledujucu skusenost:

kupoval som z USA objektiv Canon, ktory v tej dobe stal v nasich koncinach asi 1200 Eur.

Doslo to postou, v krabici nebola faktura ani nic podobne (vopred dohodnute s predajcom). Colnik odo mna pozadoval, aby som doniesol nejaky doklad (ze staci vytlaceny z internetu) ako sa pohybuju ceny tohoto produktu, ktoru on bude povazovat za cenu zakladnu - urcenu pre vypocet cla a DPH. Tak som vytlacil najnizsiu moznu bazarovu cenu vo vyske asi 300 USD, bola tam aj fotka daneho objektivu (biela farba :)) colnik bol maximalne spokojny, zaplatil som par eur clo, akurat DPH navysila cenu, ale bol som aj tak peknych par stoviek eur pod cenou v SR.

Dovoz DHL som riesil 2x. Raz mi len zavolali z preclievacieho oddelenia DHL, co to mam v krabici a nasledne mi to uz len dorucil ich kurier...nikto nic neriesil. Druhy raz, zrejme to bude podla DHL colneho deklaranta, chceli odo mna to, co colnik v prvom pripade.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ja mam nasledujucu skusenost:

kupoval som z USA objektiv Canon, ktory v tej dobe stal v nasich koncinach asi 1200 Eur.

Doslo to postou, v krabici nebola faktura ani nic podobne (vopred dohodnute s predajcom). Colnik odo mna pozadoval, aby som doniesol nejaky doklad (ze staci vytlaceny z internetu) ako sa pohybuju ceny tohoto produktu, ktoru on bude povazovat za cenu zakladnu - urcenu pre vypocet cla a DPH. Tak som vytlacil najnizsiu moznu bazarovu cenu vo vyske asi 300 USD, bola tam aj fotka daneho objektivu (biela farba :)) colnik bol maximalne spokojny, zaplatil som par eur clo, akurat DPH navysila cenu, ale bol som aj tak peknych par stoviek eur pod cenou v SR.

Dovoz DHL som riesil 2x. Raz mi len zavolali z preclievacieho oddelenia DHL, co to mam v krabici a nasledne mi to uz len dorucil ich kurier...nikto nic neriesil. Druhy raz, zrejme to bude podla DHL colneho deklaranta, chceli odo mna to, co colnik v prvom pripade.

 

OK, díky za radu! Když jsem kupoval nějaké věci z NY, tak mi to přišlo a skoro tři týdny mi to zadržovali celníci v Praze a pak mi vyměřili DPH z ceny obvyklé, nominální, nikoli tržní, která byla v tu chvíli asi poloviční a tím pádem jsem na tom byl řádně tratný, takže nechci udělat stejnou chybu dvakrát! Chyba byla, že jsem u toho měl přiložené dva doklady - cena nominální a prodejní.. oni řekli, že samozřejmě musí pro vyměření DPH vzít cenu vyšší, což mi bylo divné, ale trvali na tom, že jinak mi to nevydají, tak jsem neměl jinou možnost.. prostě bad luck!

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...