Přejít na obsah

Rolex 16610 Submariner Date


Doporučené příspěvky

Po nákupu moonwatchů ke kulatým narozeninám jsem si naivně myslel, že tím moje hodinkové eskapády na dlouhý čas končí :-) Nesměl by však člověk propadnout chronomag foru a navíc mít v práci kolegu hodinkového nadšence, který popichuje svým Submariner LV, IWC Portuguese 7 day power reserve a nedávným zapsáním na pořádník pro Daytony.

 

Snažil jsem se tomu odolávat, pročetl celé vlákno "Co na nich všichni máte", pokoušel si namluvit, že na Rolexky nejsem dostatečně starej a pořád stejně u toho zasněně koukal na Submarinery a říkal jsi, jaká je to ikona a že si je stejně jednou pořídím.

 

Ze začátku mě fascinoval hlavně model 14060, díry na stěžejky, nepřítomnost kyklopa, prostě tak nějak větší klasika z mého pohledu. Ale a pak jednou při pročítání všemožných i nemožných webů na internetu jsem narazil na neuvěřitelně zachovalý model 16610 na TZ - a to že moonwatche nemají datum rozhodlo, že to bude nakonec Submariner Date. Původní majitel uváděl, že je nosil velice sporadicky v prvním roce od koupě a zbylé víc jak 4 roky byly schované v trezoru, protože preferoval několikery Panerai a Sea dweller. Kompletní balení s doklady od prvního majitele, reference prodávajícího se zdály být v pořádku, tak jsem to se zatajeným dechem risknul a šel do toho. Pár dní nervozity, kontrola všech náležitostí, velká úleva a výsledek vidíte na fotkách ;) Opravdu snad 98-99 % stav, naprosto žádné stopy nošení, žádné škrábanečky ani na tahu ani na sponě, jen mikroskopický škrábaneček zespodu na nožkách u stěžejek, zřejmě při nandavání tahu zpět po focení sériového čísla.

 

První den jsem si myslel, že toho kyklopa opravdu nedám a už jsem se viděl jak je prodávám a měním za 14060, ale už si to sedá :-D (kdyby ne, už by mě teď asi na popud přítelkyně odváželi k chocholouškovi)

 

Fotky omluvte, na tohle nikdy nebudu, ale chtěl jsem dát alespon pár fotek pro ilustraci.

 

post-17375-040740100 1315686159.jpg

 

post-17375-004478200 1315686180.jpg

 

post-17375-082350600 1315686193.jpg

 

post-17375-092826600 1315686204.jpg

 

post-17375-081050500 1315686212.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Po nákupu moonwatchů ke kulatým narozeninám jsem si naivně myslel, že tím moje hodinkové eskapády na dlouhý čas končí :-) Nesměl by však člověk propadnout chronomag foru a navíc mít v práci kolegu hodinkového nadšence, který popichuje svým Submariner LV, IWC Portuguese 7 day power reserve a nedávným zapsáním na pořádník pro Daytony.

 

Snažil jsem se tomu odolávat, pročetl celé vlákno "Co na nich všichni máte", pokoušel si namluvit, že na Rolexky nejsem dostatečně starej a pořád stejně u toho zasněně koukal na Submarinery a říkal jsi, jaká je to ikona a že si je stejně jednou pořídím.

 

Ze začátku mě fascinoval hlavně model 14060, díry na stěžejky, nepřítomnost kyklopa, prostě tak nějak větší klasika z mého pohledu. Ale a pak jednou při pročítání všemožných i nemožných webů na internetu jsem narazil na neuvěřitelně zachovalý model 16610 na TZ - a to že moonwatche nemají datum rozhodlo, že to bude nakonec Submariner Date. Původní majitel uváděl, že je nosil velice sporadicky v prvním roce od koupě a zbylé víc jak 4 roky byly schované v trezoru, protože preferoval několikery Panerai a Sea dweller. Kompletní balení s doklady od prvního majitele, reference prodávajícího se zdály být v pořádku, tak jsem to se zatajeným dechem risknul a šel do toho. Pár dní nervozity, kontrola všech náležitostí, velká úleva a výsledek vidíte na fotkách ;) Opravdu snad 98-99 % stav, naprosto žádné stopy nošení, žádné škrábanečky ani na tahu ani na sponě, jen mikroskopický škrábaneček zespodu na nožkách u stěžejek, zřejmě při nandavání tahu zpět po focení sériového čísla.

 

První den jsem si myslel, že toho kyklopa opravdu nedám a už jsem se viděl jak je prodávám a měním za 14060, ale už si to sedá :-D (kdyby ne, už by mě teď asi na popud přítelkyně odváželi k chocholouškovi)

 

Fotky omluvte, na tohle nikdy nebudu, ale chtěl jsem dát alespon pár fotek pro ilustraci.

 

post-17375-040740100 1315686159.jpg

 

post-17375-004478200 1315686180.jpg

 

post-17375-082350600 1315686193.jpg

 

post-17375-092826600 1315686204.jpg

 

post-17375-081050500 1315686212.jpg

 

 

opravdu hezke a to rolexy moc nemusim,,,,. GRATULUJI:)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

kloubik: Snažil jsem se tomu odolávat, pročetl celé vlákno "Co na nich všichni máte", pokoušel si namluvit, že na Rolexky nejsem dostatečně starej a pořád stejně u toho zasněně koukal na Submarinery a říkal jsi, jaká je to ikona a že si je stejně jednou pořídím.

 

 

..mám to stejně..zatím se úspěšně přesvědčuju.. :crying_anim02: gratuluju...jsou krásnéé

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pánove, děkuju za komentáře. Mám z nich fakt radost a musím přiznat, že je asi něco pravdy na tom, že většina lidí neví jak rolexky vypadají. Měl jsem z toho trochu strach, ale zatím si nikdo ani nevšiml že mám nové hodinky, natož rolexky Posted Image

 

btw, nezkoušel jste někdo vyměnit sklíčko za nějaké bez lupy? Nebo odstranit kyklopa? Četl jsem, že je to jen nalepený plast. Neberte to jako rouhání, ale já to tam pořád nějak nedávám Posted Image

Upraveno uživatelem kloubik
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pánove, děkuju za komentáře. Mám z nich fakt radost a musím přiznat, že je asi fakt něco pravdy na tom, že většina lidí neví jak rolexky vypadají. Měl jsem z toho trochu strach, ale zatím si nikdy ani nevšiml že mám nové hodinky, natož rolexky Posted Image

 

btw, nezkoušel jste někdo vyměnit sklíčko za nějaké bez lupy? Je možné takové u AD sehnat? Neberte to jako rouhání, ale já tam toho kyklopa pořád nějak nedávám Posted Image

 

 

Omlouvám se za OT. Dávám Ti za pravdu s Omegou a quartzem, tedy tím, jak jsi uváděl, že bude končit. Je to pravda.

Upraveno uživatelem Peta-Biker
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Kloubik-gratuluju k Rolexu,trochu me zarazi jen jedna vec-koupis si hodinky nad sto litru a zjistis,ze te na nich s..e lupa??ktera k tem hodinkam jeste k tomu proste patri!proc sis je teda kupoval,kdyz te to stve?

 

Nikdy sis nekoupil hodinky, na kterých jsi později zjistil, že ti něco nesedí?

 

Nikdy jsem hodinky s lupou nevlastnil, tak prostě nebyla žádná delší zkušenost. Navíc právě třeba u hodinek za sto litrů by člověk předpokládal, že to bude fungovat, ne? Ale nečitelnost data z určitých úhlů plus chybějící AR coating pod lupou z toho (především v kanceláři pod zářivkama) dělají jen nepraktický designový znak rolexu. Dám tomu ještě víc času a když to nepůjde, asi je časem vyměním za 14060 nebo přišetřím a mrknu po hezkých 5513 :-)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nikdy sis nekoupil hodinky, na kterých jsi později zjistil, že ti něco nesedí?

 

Nikdy jsem hodinky s lupou nevlastnil, tak prostě nebyla žádná delší zkušenost. Navíc právě třeba u hodinek za sto litrů by člověk předpokládal, že to bude fungovat, ne? Ale nečitelnost data z určitých úhlů plus chybějící AR coating pod lupou z toho (především v kanceláři pod zářivkama) dělají jen nepraktický designový znak rolexu. Dám tomu ještě víc času a když to nepůjde, asi je časem vyměním za 14060 nebo přišetřím a mrknu po hezkých 5513 :-)

 

Ale jo stalo asi,u hodinek teda ještě ne,ale to je jedno,já jen,že ty Rolexy jsou v mých očích dokonalý a kultovní,tak snad si zvykneš :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...