Přejít na obsah

Dny NATO 2011


Doporučené příspěvky

380ka je neskutocne lietadlo.videl som dokument ako ho robili a myslim vyse roka hladali firmu ktora by im dokazala vyfrezovat rebra na kridla az nejaka japonska firma si dala vyvinut cnc stroj za vela vela milionov a ti im to vyrobili :) fakt nadhera..u nas v ivanke mozu pristavat akurat tak ryanair a cessny :(

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po měsících...

Blíží se DNY NATO 2012 - (22. - 23. 9.), tak to tady trochu oživím.

 

DNY NATO - web

 

Letos mimo jiné mají přiletět 2 B-52, z čehož jedna bude staticky vystavená a druhá bude mít dynamickou ukázku (cca 15 minut). Dále mají letos přiletět Red Arrows, kteří minulý rok odřekli.

 

Musím si koupit nějaké pilotky, ať tam nejdu jako nějaký buran s potápkama :whistling: .

 

Mohl by nějaký moderátor změnit název vlákna pouze na Dny NATO a následně vymazat tento řádek? Děkuji.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

O bombardéru B-52 znám fajnou písničku, ale je velmi lokální, většina osazenstva by jí nerozuměla.

Kdo jí chce někdy slyšet, nechť dorazí na ostravský sraz a počká, až se dostanu na jistou nejmenovanou chlast-úroveň, pak jí dám.

 

Abych nebyl moc OT, tak mi dny NATO příjdou jako velmi obskurní akcička, tříčtvrtěroční pobyt na vojně mi bohatě stačil.

Den Horníků je mnohem zajímavější.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Letos to vypadá na jednu z najzajímavějších zahraničních účastí v poslední dekádě. Viz seznam zúčastněné techniky.

 

Je to dáno také tím, že v ČR se těsně před tím uskuteční velké letecké cvičení NATO Ramstein Rover. Jistě také není náhoda, že kdykoliv hostitelský stát chystá nákup stíhaček (jako u nás), tak se počet zahraničních účastníků "zázračně" zvyšuje. Vyloženě jako škodolibá schválnost Italů pak může působit účast hned tří letectev s letounem Alenia C-27J, který byl v ČR "poražen" konkurečním letounem CASA (dnes Airbus Military) C-295M. Skandál s jejich nákupem nás bude ještě hodně dlouho "bavit".

 

Příznivci pozemní techniky mají zase největší legraci z toho, že státní vojenské muzeum v Lešanech bude předvádět v akci tank Josif Stalin IS-2 z konce druhé světové války. Toto muzeum má dnes asi více tanků než naše regulérní armáda.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 4 týdnech...

Byl jsem se dnes dívat a udělal jsem při té příležitosti pár fotek, jen tak pro radost, tak se podělím...

https://www.facebook.com/media/set/?set=a.3428839454388.115412.1672399052&type=1&l=cfa735dede

Edit: odkaz by měl být veřejný, tedy i bez přihlášení na FB ;)

Upraveno uživatelem haloss
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...