Přejít na obsah

Nerovnoměrný chod chronografické ručky


Doporučené příspěvky

Vlastním dvoje hodinky se strojkem ETA 7750 Valjoux a u jedněch z nich jsem si všiml škobrtání velké sekundové ručky chronografu. Pokud se nepletu, tak by měla, stejně jako malá sekundovka na deváté hodině, urazit každou sekundu osm kmitů po 0,125 s, ale u mých hodinek dělá některé sekundy evidentně jen na čtyři kmity, v jiných sekundách je to kombinace čtvrt a osminosekundových kmitů a v jiných úsecích kmitá řádně osmkrát. Malá sekundovka, pokud je na ní vůbec něco poznat, kmitá normálně. Hodinky vykazují pravidelnou denní odchylku (celkem nic moc, konkrétně +9s/den) bez výkyvů. Je to známka nějaké poruchy, nebo výrobní chyby? Má někdo podobnou zkušenost, má cenu to nějak řešit? Díky.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Na Admiral chrono s ETA 7750 mi menili sekundové kolo. Myslím, že to bol bežný servisný úkon v rámci vyčistenia a premazania. Staré kolo mi vrátili v obale nového /súčiastka Omega/ a bola tam nalepená cenovka súčiastky asi 200 korún, presne už neviem. Dobrý hodinár to spraví.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Vůle mezi ozubenými kolečky, už se to tady mnohokráte probíralo :)

 

Jasně, používám na lustrování fóra Chronomag především iPad a tam vyhledávání funguje tak zoufale, že už jsem ho přestal používat. Takže sorry.
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Vůle mezi ozubenými kolečky, už se to tady mnohokráte probíralo :)

 

Aby centrální sekundové kolo "poskakovalo" přesně podle kyvu setrvačky, čili bylo stále v záběru, musí být bržděno. Tato brzda bývá provedena z

předpruženého ocelového či bronzového plíšku nebo v kombinaci s plastem.

 

V případě 7750 je na obrázku označeno dvojkou.

 

 

post-2877-003737400 1316543072.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...