Přejít na obsah

Nový Eplorery II v černym


Viktor

Doporučené příspěvky

  • Odpovědi 121
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

  • po měsících...
  • po 2 týdnech...

Nádherný, Viktore! Těším se až je taky uvidím naživo. Jo a myslím že cena je 155 a nějaký drobný, kdyžtak mě opravte.

Jo a zajímavostí by měl být strojek 3187, novinka, která se zatím objevuje jen v N EX II

 

Takze po unorovem zdrazeni je cena bez par kacek hezkych 160.000,- Kc. Kdo nakoupil v prosinci, udelal dobre.
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No není, to jedno. Je začátek února, a už to je 160k, zatím první zdražení ani ne rok po představení, a ani ne půl roku po zahájení prodeje. Do konce letošního roku tipuju cenu kolem 165k. Normální to není, ale to je holt Rolex. Například Daytony z bílého zlata poskočily skoro o sto tisíc, a cenou jsou teď nad 700k !!!

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No není, to jedno. Je začátek února, a už to je 160k, zatím první zdražení ani ne rok po představení, a ani ne půl roku po zahájení prodeje. Do konce letošního roku tipuju cenu kolem 165k. Normální to není, ale to je holt Rolex. Například Daytony z bílého zlata poskočily skoro o sto tisíc, a cenou jsou teď nad 700k !!!

 

700k za daytony? To si je můžou strčit do pr...e! To bych si koupil raději JLC master turbo, nebo JLC duometry žlutě zlatý a je v tom mnohem víc hodinařiny...
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Cybere no jasny,ale ted v tuhle chvili by mi bylo jedno jestli dam 150 nebo 160,darda za hodinky to je v kazdym pripade:-)Jestli muzu trochu OT,zajimalo by me jak to takhle dlouho vydrzi-prece neni realny,aby za deset let staly 350?!

 

Obávám se, že jseš blízko.... možná ne 350.000,- Kc ale spíš 270.,000,- Kč Reálné to je. Suby 5513 stály v roce 1969 225 dolarů, ve velmi dobrém stavu s nákupním dokladem a kompletním balením se loni prodaly za necelých 10.000,- USD !
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V 69' ale nebyly mechanicke hodinky luxusnim vystrelkem ktery musi ohromovat cenou aby pri existenci kvartzek za bura byl nalezite luxusni. v poslednich triceti letech doslo k nekolika zasadnim hurikanum na trhu a v cenach. Podobnou houpacku, kdy behem par let mechaniky temer vymizely z normalniho zivota, aby se po case vratily jako luxury item a tim padem se astronomicky zvysila cena vsech vintage kousku, ktere tomu vymizeni i v nejhorsich casech odolaly, v tomhle segmentu neocekavam. Nahoru to pujde, ale uz ne 50x. Uz ty cernochy mas na ruce?

Upraveno uživatelem Hasňa
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

700k za daytony? To si je můžou strčit do pr...e! To bych si koupil raději JLC master turbo, nebo JLC duometry žlutě zlatý a je v tom mnohem víc hodinařiny...

 

Je to věc vkusu a priorit. Každopádně JLC za 700k má za patnáct let cenu 400k když se vůbec najde kupec. Rolex za 700k se za patnáct let prodá za milion. Oboje budou nošené, a v slušném stavu. Rozdíl bude i v ceně, a délce pobytu hodinek v servisu. Servis u JLC za patnáct let let odhaduji na 100.000,- Kč u Rolexu do 20.000,- Kč ( cca 3x v servisu, pokud se nic nepodělá, což jak všichni vědí, u Rolexu se toho moc podělat nedá, zatímco historky pár členů Chronomagu se servisem JLC by vydaly na humornou povídku. ). Měl jsem JLC, jsou to krásný hodinky, ale vím proč si další nepořídím. Apropo, Tebou uváděné turbo je ještě minimálně o čtvrt milionu dražší, než WG Daytony. To jen tak naokraj. :notworthy:
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ono je to trochu komplikovanější. Je potřeba rozlišit zvednutí cen, které udělal Rolex protože si to díky svému jménu může dovolit a zvednutí cen, které musel udělat kvůli švýcarskému franku. Stačí se podívat o kolik šly nahoru ostatní švýcarské značky, není to náhoda.

A ano, vzhledem k té inflaci, která nás čeká pravděpodobně bude Rolex za deset let stát těch 270 nebo 350... Ale to je trochu něco jiného :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nakonec dojde clovek k tomu,ze koupit si Rolexy za 160 je zivotni kauf:-)

 

Přesně tak, životní :). Nosíš je celý život, dělají Ti radost, jsou odměnou za Tvoji práci, ukazují čas, a ještě po smrti, pozůstalí z Tvých Rolexek zaplatí pohřeb, koupí si vybavení bytu, a ještě pojedou na dovolenou :))). Tomu říkám životní kauf!
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Je to věc vkusu a priorit. Každopádně JLC za 700k má za patnáct let cenu 400k když se vůbec najde kupec. Rolex za 700k se za patnáct let prodá za milion. Oboje budou nošené, a v slušném stavu. Rozdíl bude i v ceně, a délce pobytu hodinek v servisu. Servis u JLC za patnáct let let odhaduji na 100.000,- Kč u Rolexu do 20.000,- Kč ( cca 3x v servisu, pokud se nic nepodělá, což jak všichni vědí, u Rolexu se toho moc podělat nedá, zatímco historky pár členů Chronomagu se servisem JLC by vydaly na humornou povídku. ). Měl jsem JLC, jsou to krásný hodinky, ale vím proč si další nepořídím. Apropo, Tebou uváděné turbo je ještě minimálně o čtvrt milionu dražší, než WG Daytony. To jen tak naokraj. :notworthy:

 

Jestli má JLC takový servis jak říkáš tak to je opravdu smutný, přitom jsou to proti rolexkám tak hustý hodinky, rolex těží ze své likvidity a taky tedy splolehlivosti(která plyne až z neskutečný jednoduchosti strojků), jinak nedělá žádný extra komplikace a ani dělat nechce, což na nich trochu zamrzí, jde o to co člověk chce, buď něco pěknýho, neobyčejnýho, co hodně potěší fandy HH hodinek, nebo hodinky, který jsou jenom uložený prachy ve zlatě a jinak normální chrono bez datumu, z toho co povídáš nakonec budu rád, že mám "jenom PO", protože pořád slyším historky o všech možných HH hodinkách o jejich drahých špatných servisech, takže se můžu jen dívat dál v klidu na obrázky:-)

 

Víš co, já si jenom pohrávám tak s myšlenkou, že kdyby se do budoucna třeba náhodou zadařilo, že bych si koupil něco lepšího než jen nějaký chronograf a koupit JLC teda nedoporučuješ?

Upraveno uživatelem lastam
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

koupit JLC teda nedoporučuješ?

 

To je trochu na mě.

JLC servis je oproti RLX dražší. Navíc neni v ČR, takže se prodražuje o poštu, trvá to atd.

Tu hysterii jsem tady kdysi rozpoutal já, protože za požadované vyčištění/promazání/seřízení JLC Reverso Grand Date si v tehdejším La Boutique Suisse (posíláno do Norimberka) řekli 34k včetně pošty.

Jenže pak sem Baker po čase navěsil ceník a já jsem si dovodil, že někdo v LBS kouknul na "Grande" v názvu hodinek a automaticky to přiřadil k položce Grande Complication v ceníku, navíc k velkému servisu. Což je kravina.

 

Ceník je ZDE

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se

×
×
  • Vytvořit...