Přejít na obsah

Domácí pressovač??


Doporučené příspěvky

Na maly salek je prave strasne drahe vsechno ostatni. Na kapsli tratis pet korun na salku. Na ostatnim tratis tisice za stroje a stovky za vyvanulou kavu, kterou nestacis spotrebovat. Nez tohle dozenes tou petikorunou na salku, tak budou auta jezdit sto kilaku na litr benzinu. Je taky otazkou, jestli pri sve spotrebe umis ocenit to v Blue Mountain, co ji dela vyjimecnou a rozeznat ji treba od grand cru pure origin Nespresso kav Rosabaya z Kolumbie, Dulsao z Brazilie a Indriya z Indie, nebo jde jen o pocit, ze pijes to nej. Pokud jsi velky kavomilec a kavoznalec, pak samozrejme kapsle ne a nezbyva, nez slozita cesta.

Upraveno uživatelem Hasňa
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Odpovědi 750
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

moc pekne se tohle tema rozjizdi ... diky za tip na mlynky.

Ja se prave nemuzu rozhoupat, zda-li Gaggia MDF nebo ne. Ale asi nakonec radeji najdu Mahlkoenig za slusnou neceskou cenu., ten plast na MDF me fakt asi neprokonatelne vadi.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ještě doplním,kapsle se mi zdají při stejné kvalitě kávy zbytečně drahé na ten můj malý šálek a jako na potvoru udajně každý výrobce má své,je to pak jak se sáčky do luxu- sháněj. A když dostanu chut třeba na Blue |Moutain jsem nahraná

Opravte mě pokud se mýlím

 

Co to je rozumná cena ... když vezmu v úvahu, že na tom chceš dělat Blue Moutain u který stojí balíček jako levnější presovaš na kapsle? :-)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pro Vašek N

Nemyslím,že bych denně měla Blue Mountain,ale jsou příležitosti kdy si ho ráda dám,neleju ho do sebe jako ranní kafe k snídani

 

pro Hasňa

nemyslela jsem,že vypiji jen jeden šáleček denně,ale mám ráda male espresso a třeba za 3 hodinky další pak odpoledne a někdy večer.Takže několikrát,ale v malých dávkách nejsem superznalec,ale myslím že dovedu rozlišit špatnou, dobrou ,a vynikající kávu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pro Vašek N

Nemyslím,že bych denně měla Blue Mountain,ale jsou příležitosti kdy si ho ráda dám,neleju ho do sebe jako ranní kafe k snídani

 

 

Nicméně si furt nenapsala kolik do toho chceš dát :-) Jmaica Blue Mountain je káva, která vzhledem ke své exkluzivitě chuti i ceny už přece jen vyžaduje zvláštní péči při přípravě.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nicméně si furt nenapsala kolik do toho chceš dát :-) Jmaica Blue Mountain je káva, která vzhledem ke své exkluzivitě chuti i ceny už přece jen vyžaduje zvláštní péči při přípravě.

 

Asi myslí slušnou střední třídu ,když si udělá Blue Mountain jednou za čas Upraveno uživatelem Conrad
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Asi myslí slušnou střední třídu

 

 

Je vám nevím, no přijde mi trochu úlet kupovat kávu jako Jamaica Blue Moutain a k tomu si koupit něco na přípravu za "rozumnou cenu". U takové kávy je rituál a obřad už ta příprava .... zvolil bych asi nějakou pákovku plus literaturu plus třeba i kurz. To je jako koupit nějakej exkluzivní čaj a pak ho jen tak zalejt vodou, která se zrovna dovařila v rychlovarce. Pokud si chcete vychutnat vše co taková káva nabízí je potřeba věnovat její přípravě maximální péči. Samozřejmě je tu druhá možnost, chcete pít něco co je podle marketingu to nejlepší. Pak stačí jakejkoli presovač za rozumnou cenu :-)

Upraveno uživatelem VasekN
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ještě doplním,kapsle se mi zdají při stejné kvalitě kávy zbytečně drahé na ten můj malý šálek a jako na potvoru udajně každý výrobce má své,je to pak jak se sáčky do luxu- sháněj. A když dostanu chut třeba na Blue |Moutain jsem nahraná

Opravte mě pokud se mýlím

 

Ja by som odporucal La Pavoni Puccino alebo Rancillio Silvia. Su to celkom fajn stroje.
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Trochu bolistka je nabidka kapsli, technologie iperespresso neni nijak rozsirena.

Kafe je z toho fajn, pocitove o kousek lepsi nez nespresso (ja proste illy miluju, ten jejich design prebiji i to, ze jine kavy muzou byt chutove o kousek lepsi), ale na vyber 3 druhy + 1 decaf, to je slabota: http://www.nasekava.cz/nabidka/kapsle-illy/kapsle-illy-pro-x7/

 

Jestli to chces vyzkouset, takv OC Letnany v Illy Ti z toho kafe udelaji. A mj. je to jedna z mala kavaren, kde umi opravdu espresso a umi ho opravdu dobre (nebo aspon pred 3 mesici to tak jeste bylo).

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ja by som odporucal La Pavoni Puccino alebo Rancillio Silvia. Su to celkom fajn stroje.

 

LaPavoni Puccino je asi najlepsi kavovar na domace pouzitie, ktory ma vychytavky profi kavovarov, prva je paka, ktora nema dvojite sitko ako lacne kavovary, aby dokazali spravit cremu... dalej je to spatne odsatie zvysnej vody z paky, mosadzne vnutornosti...

 

S kavou do Puccina sa treba trochu pohrat, jemne mletie, dobre utlacenie (neodporucam tlacitko, ktore je pribalene, ale kupit kovove, je to sakra rozdiel), spravna davka, taku kavu, ako si spravim s Puccinom, mi nespravia v ziadnej kaviarni.

 

Kavu si davam, Java, Sumatra, Etiopia, India, zavse Cuba a Hawaii, z casu na cas Jamaica Blue Mountain a Copi Luwak ako spestrenie, ale to v coffee shope, pijem 4 - 5 kav denne a to by mi zovsedneli.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

má někdo zkušenost?

 

Francis Francis X7

 

díky za názor

 

Tak já ho kupoval loni v zimě-měl jsem před ním klasickou pákovku DeLonghi.Pak jsem přemejšlel co dál a v pořadu S Italem v kuchyni jsem náhodně viděl,že ho má v kuchyni a pak na něm dělal kafe návštěvě.Za prvý-je to na pody Illy-mě Illy chutná,nepotřebuju chodit po obchodech a zkoušet jaký kafe koupit,nechat si to namlet atd.Za druhý-odpadá ti bordel s klasický pákovky,za třetí,když přijde návštěva, nemám problém udělat v rychlosti několik kafí.Za čtvrtý-naprosto skvěle funkčkní tryska na páru-piju nejradši cappuccino a takový jaký já si dělám doma,mi neudělaj skoro nikde.Takový ty český cappuccina s přepáleným pressema a navrchu jarovka s kilem skořice mě netankujou.Za pátý-skvěle to vypadá a má to krásný modrý kontrolky na presso a na páru,který pěkně svítěj :D.

Pro někoho nevýhody-jen malá nabídka kávy-v podstatě bezkofeinová,víc upražená,míň a Lungo.Někomu chybí to experimentování s padesáti druhama kávy.Nic jinýho mě nenapadá.

Jo a je to bytelně udělaný,žádný chrastítko,páka těžká jako prase,opravdu pěkný.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se

×
×
  • Vytvořit...