Přejít na obsah

Steinhart l.e. 12/55


Návštěvník

Doporučené příspěvky

V roce 2007 udělal Günther limitku, kterou bych vám rád ukázal. Pouzdro je klasika 47 mm, pískované, mezi nožkami gravírované číslo serie. Klenutý safír, safír na průhledu dýnkem. Zatím těžká nuda, štajnhartí pilotky tady měl nebo má skoro každý, kdo trochu zblbnul do leteckých hodinek. Důvod, proč jsem si je koupil po 4 letech na chronomagu, se skrývá uvnitř,. Centrální unitas s hackingem vteřinovky na pozici 12, modřené šroubky, labutí krk, 16 ženevských pruhů a perláž. Není moc pilotek, které by tuto úroveň dosáhly a přitom se daly pořídit na křesťanský peníz. Většinou jsou to ety 2824, což podle mě do pilotních hodinek nepatří, nebo se v nich krčí 2801, maličký strojek, který mě odradil od zdejší B limitky anebo mimostředný unitas, který je pořád je někde napůl cesty. Tady kromě historické tradice je vše dotažené do konce, a protože je to moc pěkná hodinka, tak mi ani ta absence tradice nevadí.

 

post-1551-076362500 1316810896.jpg

 

post-1551-003528800 1316810925.jpg

 

 

post-1551-054559300 1316810971.jpg

 

 

post-1551-097848100 1316810986.jpg

Upraveno uživatelem Roman I.
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V roce 2007 udělal Günther limitku, kterou bych vám rád ukázal. Pouzdro je klasika 47 mm, pískované, mezi nožkami gravírované číslo serie. Klenutý safír, safír na průhledu dýnkem. Zatím těžká nuda, štajnhartí pilotky tady měl nebo má skoro každý, kdo trochu zblbnul do leteckých hodinek. Důvod, proč jsem si je koupil po 4 letech na chronomagu, se skrývá uvnitř,. Centrální unitas s hackingem vteřinovky na pozici 12, modřené šroubky, labutí krk, 16 ženevských pruhů a perláž. Není moc pilotek, které by tuto úroveň dosáhly a přitom se daly pořídit na křesťanský peníz. Většinou jsou to ety 2824, což podle mě do pilotních hodinek nepatří, nebo se v nich krčí 2801, maličký strojek, který mě odradil od zdejší B limitky anebo mimostředný unitas, který je pořád je někde napůl cesty. Tady kromě historické tradice je vše dotažené do konce, a protože je to moc pěkná hodinka, tak mi ani ta absence tradice nevadí.

 

 

Máš ve všem pravdu, přesto mi zrovna tyhle k srdci nepřirostly a vlastně je vůbec nenosím. V poslední době jsem nadčený z Nav.B-Uhr vintage TITANIUM které jsou vlastně, podle tvého popisku, špatně :) Jsou ale skvěle udělané, desigově jsou skvělé v každém detailu http://www.steinhartwatches.de/en/NavB-Uhr-vintage-TITANIUM,349.html
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pavčo, tak ty jsi je nakonec střelil, :crying_anim: uvidíš, bude se ti po nich stýskat, mě se stýská taky. Měl jsem hrozné cukání je koupit zpátky.

Blahopřání novému majiteli, ať dlouho a dobře tikájí. Jsou to parádní hodinky.

 

No jo, původní záměr je prodat jsem stopnul, protože jsou parádní a ten stroj je opravdu krásný, navíc manželka do mě hučela ať je neprodávám, že mi sluší. Když jsem prodej zrušil, tak se mi ulevilo, ale pak jsem koupil TAG Heuer Carrera Day/Date a před tím jednoručky MeisterSinger Perigraph a mezi tím Junghansy Mega 1000 a kromě toho mám několikery další hodinky a tak, protože mám v merku další nákup, tak něco muselo pryč. No a najednou se ozval Roman jestli bych pilotky prodal, tak jsem po krátké úvaze jeho nabídku využil. Snad si nebudu rvát vlasy, jako jsem si je rval a rvu (no jo, ale vždyť já si vlastně nemám co rvát, to jen tak obrazně) že jsem dost ukvapeně prodal IWC Portofino, to mě opravdu mrzí.
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ono to možno patrí do sekcie čo ma práve naštvalo, ale serie ma, že všetky tie ich limitky majú 47mm. S tvarom pilotiek mi na ruke ten rozmer vypadá smiešne. A pritom niektoré z nich sú fakt zaujímavé (napr. tu nedávno predávaná gold limitka a tá titanium je tiež super...)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

já jsem s tím steinhartem srovnanej. Asi je to tím, že to není v mé historii Top značka, tak ji mám zaškatulkovanou, vím, proč jsem je koupil a tenhle kousek se jim povedl parádně

 

post-1551-094155200 1317396330.jpg

 

post-1551-012841200 1317396344.jpg

 

post-1551-066040100 1317396358.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po měsících...

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...