Přejít na obsah

moj prvy vintage ulovok


turbo

Doporučené příspěvky

Ahoj. Potrebujem pomoc pri hladani informacii o tejto znacke Nidowa. Nikto z mojho okolia ju nepozna. Dokonca ani na internete som sa o tychto hodinkach nedozvedela nic. Dik za kazdu informaciu.

 

Může to být název malé firmičky,hodináře či zlatníka.Podle vzhledu to typuju na 50. léta minulého století.Postavením subciferníků by odpovídal kalibr Venus,který se v té době používal do lepších chronographů.Ale pokud je neotevřeš nebudeš o nic chytřejší :) .

edit:blbost

Upraveno uživatelem nikdo
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Může to být název malé firmičky,hodináře či zlatníka.Podle vzhledu to typuju na 50. léta minulého století.Postavením subciferníků by odpovídal kalibr Venus,který se v té době používal do lepších chronographů.Ale pokud je neotevřeš nebudeš o nic chytřejší :) .

edit:blbost

 

 

Lepe bych to nenapsal :), v dobe pred dnes vsude pritomnou globalizaci, bylo tisice malych firmicek o kterych se nekdy uz ani nedoctes, vetsinou pouzivali kalibry standartnich vyrobcu, valjoux, eta, landeron, lemania atd ...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahoj,

 

Chronographe suisse je firma, Nidowa je modelový název, popřípadě název manufaktury, která tohle skládala. Je spousta modelů (Titus, Osca, !!!Delbana!!!, Dionis atd atd atd), vesměs vypadají všechny stejně, liší se pouze drobnostmi. Kalibr byl vždy stejného typu, měnilo se jenom modelové číslo dle roku. Pouzdra byla z 18k zlata - nejčastěji ze žlutého, ale najdou se kusy s růžovým. Moc zlata na tom nebylo, byly to takové skořápky. Vevnitř je metalový plášť. Tyto hodinky jsou vyrobeny kolem roku 1950...

 

V hodinkách se používal stroj Landeron, Tvé hodinky tipuji na Landeron 48? Landeron je jasný právě kvůli pozici subciferníčků... Venus používal Breitling (tuším). Jedná se o 17 kamenový, vcelku robustní, kvalitní stroj s chronografovou nástavbou. Nic víc, nic míň. Klasika...

 

Pomohlo?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahoj,

 

Chronographe suisse je firma, Nidowa je modelový název, popřípadě název manufaktury,................................Tyto hodinky jsou vyrobeny kolem roku 1950...

....... tipuji na Landeron 48? Landeron je jasný právě kvůli pozici subciferníčků... Venus používal Breitling (tuším). Jedná se o 17 kamenový, vcelku robustní, kvalitní stroj s chronografovou nástavbou. Nic víc, nic míň. Klasika...

 

Pomohlo?

 

Chonographe Suisse bylo v té době sdružení výrobců ve švýcarsku.Proto píšu že to mohla vyrobit neznámá malá firma :) .S tím kalibrem je to jednoduché tady je foto L48 pokud tvoje hodinky otevřeš tak dej vědět co tam je /respektive foto :) .Podle foto typuji,že bylo pozdro jen zlacené.....

edit:

PS-pokud umíš trochu azbuku tak ten dotaz s odpovědí je zde ,tam někdo uvádí,že tam byl kalibr L51 .

Upraveno uživatelem nikdo
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Dakujem vsetkym za uzitocne informacie ohladom mojich vintage hodiniek urcite pomohlo a nosim ich aj nezrestaurovane. Pacia sa mi. Dala by som ich ale radsej otvorit nejakemu hodinarovi aby sa na nich pozrel, urcite mi nevydrzia 42 hodin to som uz skusala, je to cca 12 hodin, takze myslim ze bude asi nieco s pruzinou alebo potrebuju vycistit strojcek. Pri natacani mam pocit ze sa pruzina spatne uvolnuje, mozno potrebuje vymenit. Na zadnom kryte je cislo 48 3 a nic viac. Este raz vsetkym dakujem.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Dakujem vsetkym za uzitocne informacie ohladom mojich vintage hodiniek urcite pomohlo a nosim ich aj nezrestaurovane. Pacia sa mi. Dala by som ich ale radsej otvorit nejakemu hodinarovi aby sa na nich pozrel, urcite mi nevydrzia 42 hodin to som uz skusala, je to cca 12 hodin, takze myslim ze bude asi nieco s pruzinou alebo potrebuju vycistit strojcek. Pri natacani mam pocit ze sa pruzina spatne uvolnuje, mozno potrebuje vymenit. Na zadnom kryte je cislo 48 3 a nic viac. Este raz vsetkym dakujem.

 

Já se omlouvám za to tykání,zas takový buran nejsem,ale soustředil jsem se na technickou stránku věci a docela mě ušlo,že jste žena .:huh:
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jo, strojek mohl být 48 i 51 i 482 apod... Je to podle roku výroby. Měl jsem jich víc (myslím, že 4) s různými strojky. Strojek byl jeden a ten samý, pouzdro také, ciferník se lišil jenom barvou a názvem. Takže manufaktury dostávali skládačky - lego. To bych mohl dělat sám doma.. Zzzzz. Dokonce se ani nezabývali s maličkostmi, jako je povrchová úprava strojku atd. Prostě kus co kus, stejné hodinky, ať už na nich bylo Nidowa, Delbana nebo Titus.

Jo, 12 hodin je málo... Vyčistit. S pérem to může být, že je zarezlé k sobě, nebo k pérovníku, pokud jinak hodinky jdou spolehlivě a hlasitě - tyhle strojky jsou tak hlasité, že člověk má pocit, že čas přímo vyrábějí. Takže se připrav i na nové péro, tohle co nejdříve praskne. Nechci strašit, je to jenom použití selského rozumu a toho, že se v tom taky hrabu.

Jo a zklamu Tě. U Tvého modelu je pouzdro pozlacené - levnější varianta. Vzadu je tedy snad jenom jeden tluštší plášť (stříbrná barva kovu).

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po měsíci...

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...