Přejít na obsah

Pruzkum zajmu Omega 2011


tmoris

Doporučené příspěvky

  • Odpovědi 146
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Před měsícem mi nabízel poměrně velký autorizovaný omega dealer v USA 27,5 % na Planet Ocena XL (stávající model), pokud by se mi povedlo to ještě uhrát bez daně (nechat poslat do jiného státu), byla by finální cena cca 2950 dolarů, otázka je pak bohužel doprava do ČR (clo, dph) pokud tam člověk není osobně, ale to už se skoro vyplatí nějaký prodloužený víkendový výlet třeba do New Yorku: -) Takže dealy se dají najít ve světě fakt hezký, zde zmiňovaných 14-16 % za to riziko asi nestojí.

 

Na všechny ostatní Omegy na prodejně mi nabízel pak 25 %... Dneska po plošném zdražení v US už je to o 500 dolarů jinde + Omega začíná ve velkém vypovídat dealerům smlouvy a jde cestou vlastních butiků, tzn. 0 % sleva, takže se taky klidně za rok dva může karta obrátit a ještě budeme rádi za 10-15 % slevy v ČR, kde se jim značkové velké butiky nevyplatí otevírat.

 

 

Jinak ale myslím, že vím o jakého prodejce se jedná a opravdu inzeruje hodně na rolexforum i WUS a patří ke spolehlivým prodejcům dle referencí (kdyby od něj třeba chtěl někdo vzít něco individuálně z netu-posílá jak z US tak z Řecka, takže by odpadlo clo a dph).

 

 

 

 

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Omega Butiky ? Tak to uz abych co nejdriv rozhoupal a konecne koupil nejaky speedy... dik za info

 

Abych nešířil poplašný zprávy, to s těmi butiky a omezování dealerů se týká US trhu, pokud to tak nevyznělo z předchozího příspěvku. V Evropě jsem o žádných změnách nečetl. V USA byl podle některých vyjádření problém cenové kontroly a kvality prodeje a servisu, spousta dealerů prodávala běžně s 25-30 % slevami, což podkopává značku.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Řecko je asi pasé ...:sad01_anim: Leda že mají super ceník ....

 

Měl bych nápad. Dejme dohromady co by kdo v blízké době chtěl koupit od Omegy a zkusme udělat hromadnou objednávku. Pár kousků dáme určitě dohromady. A to už bude pro prodejce zajímavé. Taková obměna portfolia u Omegy už dlouho nebyla ... Bude nás asi nakupovat více ... :smile_anim:

 

V bodech

 

- vytvoříme seznam co kdo poptává

- oslovíme obchodníky (v ČR, na Slovesku, v Německu atd.) - schopných obchodníků vyjednávačů s kontakty je mezi námi dost a pokusíme se vyjednat co nejlepší podmínky :boxing: :mobile:

 

- hromadně nakoupíme dle dohodnutých pravidel (sjedeme se na jedno místo a nakoupíme; někdo přijede za námi, třeba do Prahy v dohodnutý čas; hromadně objednáme pod nějakým kódem v e-shopu ..... prostě, když je vůle dohodnout se, technika se určitě najde)

 

Pokud to nevyjde a sleva nebude zajímavá, prostě to odpískáme. Pokud to ale vyjde, ušetříme balík a budeme mít nové tikající miláčky. Můj odhad je, že se můžeme dostat přes 30%. Takový malý tendr. :smile_anim:

 

Já začnu seznam:

 

Lukin_ova - Planet Ocean 8500 Titanium - ref n. 232.90.46.21.03.001

Upraveno uživatelem lukin_ova
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Třetinivou slevu z novych modelu Omega?!?! To je utopie :-)

 

 

Hele. Nic neriskujeme a aspoň se máme čím bavit ... Někteří se tady chlubí, co umí domluvit, tak je prostě vyzkoušíme ... A ušetříme všichni. A zastřešit to může někdo ověřený, zkušeny, vážený, respektovaný, .... zájemce o nové PO ... No napadá mne Baker .... :whistle:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Hele. Nic neriskujeme a aspoň se máme čím bavit ... Někteří se tady chlubí, co umí domluvit, tak je prostě vyzkoušíme ... A ušetříme všichni. A zastřešit to může někdo ověřený, zkušeny, vážený, respektovaný, .... zájemce o nové PO ... No napadá mne Baker .... :whistle:

 

Jasne, v pohode, ja tomu rozumím. Jen si myslím, že je utopie získat 30 procent slevu na nove modely. To že budete 3 nebo 5 nehraje roli, kdyz Omega prodává tisíce kusu.
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No omega sice prodává tisíce kusů, ale ten dealer třeba ne a když u něj objednáš několik hodinek celkem za jedno mega, tak když mu z toho zbyde 5%, tak je to pro něj super kšeft :) Otázka je, kolik je jejich marže. Podle toho co jsem četl a zjišťoval, tak bych to tipoval tak kolem 40ti%, možná i o něco málo víc.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se

×
×
  • Vytvořit...