Přejít na obsah

Kukačky


Doporučené příspěvky

Pozdravy všem! Opravil jsem kukačky (půlové, jednodenní) a v nich obsažená kukačka nemá křídla - má to tak být? Nedokázal jsem vynajít žádný obrázek kukačky z "kukaček". Přítomný ornitologický klenot se při akci předkloní a otevře zobáček. Myslím, že by šlo teoreticky i máchnutí křídly...

 

Děkuji předem za jakoukoli informaci. R

 

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

předpokládám že jsou to ty sovětské, s tou ohavnou bakelitovou přední stěnou. Tak v tom případě musím bohužel říct že v nich není kukačka ale mutantní zrůda, jakási podivná larva, ještěr, mimozemšťan a jestli taková vobluda má mít křidýlka, to teda vážně nehodlám zkoumat. Co kdyby mě to kouslo?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Strojek je podle všech indicii Majak, ale čelo je dřevěné - ani ne překližka (nejširší místa cca 3cm). Nevíte někdo odkaz na nějakou fotku ptáčka dřevěného??

 

á tak ty dřevěné nejsou moc časté. Sice to taky moc parády nenadělá ale ty v bakelitu vypadají podstatně hůř. Bakelity byly dvoje, jedny hnusné a druhé hodně hnusné. Ptáka jsem viděl ve dvou provedeních, jedna bestie otvírala zobák, druhá varianta byla bez zvláštních efektů, jen se kejvala v rytmu kukání. Jestli ty dřevěné měly ptáka jiného než bakelity, to už si nevzpomínám. Já mám jen hnusnější variantu bakelitu s ptákem co klape zobákem. Bohužel momentálně mimo dosah takže ho nevyfotím.
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

á tak ty dřevěné nejsou moc časté. Sice to taky moc parády nenadělá ale ty v bakelitu vypadají podstatně hůř. Bakelity byly dvoje, jedny hnusné a druhé hodně hnusné. Ptáka jsem viděl ve dvou provedeních, jedna bestie otvírala zobák, druhá varianta byla bez zvláštních efektů, jen se kejvala v rytmu kukání. Jestli ty dřevěné měly ptáka jiného než bakelity, to už si nevzpomínám. Já mám jen hnusnější variantu bakelitu s ptákem co klape zobákem. Bohužel momentálně mimo dosah takže ho nevyfotím.

 

OK, i tak díky za reakce a vyfotíš-li časem "opeřence", budu rád... R

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Myslíš něco takového?

post-12368-046435100 1317839401.jpg

 

 

nebo spíše takového?

post-12368-095286500 1317839430.jpg

 

 

..... ne, nemyslím.....

 

 

a nemyslím ani

 

post-18084-081513100 1317894503.jpg

 

ani

 

post-18084-063070200 1317894552.jpg

 

a ani

 

post-18084-056333400 1317894541.jpg

 

jediné po čem bažím je obrázek "klasické" kukačky z "kukaček"; prosím o neplevelení blbostmi. Máte někdo kukačky a byl byste ochoten spáchat detailek a postnout ho sem?? Díky...

 

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

tak jsem si dnes vzpomněl a přinesl jsem si toho kukuptáka. Ty hodiny jsou náhodně nalezený vrak, skříň je na odpis. Stroj momentálně ve stadiu vyčištěn opraven a čeká až zas někdy dostanu náladu s tím něco dělat. A tak i ten pták vypadá použitě, leze z něj barva, ale popravdě řečeno on i v dobrém stavu nevypadá o mnoho líp.

post-2302-057624300 1317999937.jpg

post-2302-088647500 1317999960.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Po letech...

Jedna se o tyto Kukacky r. v. 1949

Dvirka od Kukacky uz nejdou ani zavrit (nejdrive to slo uplne z lehka smovolne a ted lehce tlacim a nejdou zavrit ani Kukacka nekuka leve zavazi stoji).

Tikaji pekne tise a cas jde + - 1min presne.

Pri natahovani jde levy retizek tedy chod Hodin docela dost tezce az se bojim, ze jej utrhnu.

Jelikoz vubec nerozumim temto Hodinam radsi bych je sveril Hodinari z Usteckeho kraje Litomeric nebo Usti nad Labem, ale neni problem je poslat Postou.

Prosim jen vyborne Hodinare se zkusenostmi.

post-9241-0-40123400-1392281214_thumb.jpg

post-9241-0-40255300-1392281234_thumb.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ted jsem jeste zjistil, kdyz vytahnu levou sisku cili chod Hodin az nahoru, tak se zastavi kyvadlo a musim do nej nekolikrat dost strcit, bay se Strojek rozjel.

No jo Kukačky z NSR .To chce celkovou generálku . Jirka

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...