Přejít na obsah

Obrazy a umění


Doporučené příspěvky

Včera u mě byl kamarád malíř Stanislav Staněk (Spacák), a po letech krásně cvaknul dva obrazy, které pro mě před deseti lety namaloval. Obrazy země + vzduch s názvem Techno2, včera jsme se domluvily po kamarádově zdravotní pauze na třetím dlouhém obrazu voda, který mě chyběl a měl by být hotov v Březnu 2011 :clap: Před deseti lety jsem si říkal, dobrej úlet, a počítal jsem s tím, že jednou mě přestanou a bavit, ale upřímně nepřestaly. V realitě na zdi jsou perfektní"

Řekl jsem si, že založím toto téma, aby jste měli možnost ukázat, co Vám se líbí, popř. co Vám doma visí :rolleyes:

post-364-057736400 1318227581.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Odpovědi 99
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

kygr, ne.....

a eště mám dvě čarodějnice

 

 

Tenhle typ umění teď doma začíní frčet .... hlavně cyklus .... sluníčko :-D

 

 

Jinak mně se líbí akorát Hieronymus Bosch, impresionisté a pak Salvador Dali.

 

Posted Image

 

Moderní umění pro mne končí právě u Dalího. U některých moderních umělců mám někdy takovej pocit, že zakopli o kýbl s barvou, ten se jim vylil na plátno tak si řekli .... tohle bude třeba "Pas zhrzení milenky" a umění je na světě :-)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V současné době se nechá koupit za slušné peníze tvorba mladých umělců. Dobře vypadají lidé z atelieru M. Rittsteina (Ira Svobodová, Alena Anderlová, Jan Chlup, Tomáš Němec a další).

http://www.avu.cz/category/avu-menu/akademie/ateli%C3%A9ry/ateli%C3%A9r-mal%C3%AD%C5%99stv%C3%AD-iii-%C5%A1kola-michaela-rittsteina

A mimo soutěž: pokud by se někomu doma válel Oskar Brázda, Václav Pokorný, Jaroslav Klápště, Václav Menčík nebo Jaroslava Solovjevová, může se ozvat, asi bych měl zájem.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pro představu na zdi, nejsou to žádní prckové :smile_anim: (ta fotka je nějáká dost bledá, barvy v realitě jsou daleko intenzivnější) A ještě z trocha jiného soudku, má kancelář, černá pastel - klášter a fotka amatéra, tedy mě"

post-364-091986800 1318236298.jpg

post-364-039683500 1318236313.jpg

Upraveno uživatelem Vlastimil7664
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tenhle typ umění teď doma začíní frčet .... hlavně cyklus .... sluníčko :-D

 

 

Jinak mně se líbí akorát Hieronymus Bosch, impresionisté a pak Salvador Dali.

 

Posted Image

 

Moderní umění pro mne končí právě u Dalího. U některých moderních umělců mám někdy takovej pocit, že zakopli o kýbl s barvou, ten se jim vylil na plátno tak si řekli .... tohle bude třeba "Pas zhrzení milenky" a umění je na světě :-)

 

 

Tak to doporučuji muzeum S.Daliho ve Figueras viz. např. http://cestovani.idnes.cz/tohle-musite-videt-daliho-muzeum-nejsurrealistictejsi-dum-sveta-pyy-/igsvet.aspx?c=A110217_125447_igsvet_tom

Některá díla byla opravdu neuvěřitelná a to jak v negativním tak i v maximálně pozitivním smyslu. Moc se nám tam líbilo a zanechalo to hluboký dojem. Rozhodně doporučuju.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak to doporučuji muzeum S.Daliho ve Figueras viz. např. http://cestovani.idnes.cz/tohle-musite-videt-daliho-muzeum-nejsurrealistictejsi-dum-sveta-pyy-/igsvet.aspx?c=A110217_125447_igsvet_tom

Některá díla byla opravdu neuvěřitelná a to jak v negativním tak i v maximálně pozitivním smyslu. Moc se nám tam líbilo a zanechalo to hluboký dojem. Rozhodně doporučuju.

 

Díky trochu z ruky, ale určitě bych to chtěl vidět.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

3 roky tomu zpět, co si tehdy 16-tiletá dcera naší kamarádky pomáhala malováním z nelehkého období, kdy se chytla špatné party se vším špatným, co k tomu bohužel patří. Získali jsme tehdy jeden z jejích obrazů a ke stylu našeho bydlení se, myslím, náramně hodí.

Myslím, že slušné na 16 let, co?

post-8128-059481200 1318667649.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mám rád Kulhánka ODKAZ . Je to poslední žijící manýrista :) V galerii není zrovna to co mám od něj rád, bytostně nesnáším to čím se nejvíce proslavil a to jsou ta jeho prasata. Za nejlepší považuji jeho "variace" na Rudolfinskou dobu :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se

×
×
  • Vytvořit...