Přejít na obsah

Obrazy a umění


Doporučené příspěvky

  • po měsících...
  • Odpovědi 99
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Nemáte někdo nějaký tip, kde se dají sehnat obrazy - originály, spíš levnější takže klidně úplně neznámých umělců a různých stylů? Jde mi o dovybavení bytu, nechci tam mít fotky atd., ale moderní obrazy, malby, které jsou originálem a budou se mi líbit. Jen moc nevím, kam se obrátit? Ať už vás tu vytěžím, tady jak se dají hlavy dohromady, tak je na všechno dobrá odpověď!:))

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

3 roky tomu zpět, co si tehdy 16-tiletá dcera naší kamarádky pomáhala malováním z nelehkého období, kdy se chytla špatné party se vším špatným, co k tomu bohužel patří. Získali jsme tehdy jeden z jejích obrazů a ke stylu našeho bydlení se, myslím, náramně hodí.

Myslím, že slušné na 16 let, co?

 

 

Parádní. Opravdu. Dcera je šikovná...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nemáte někdo nějaký tip, kde se dají sehnat obrazy - originály, spíš levnější takže klidně úplně neznámých umělců a různých stylů? Jde mi o dovybavení bytu, nechci tam mít fotky atd., ale moderní obrazy, malby, které jsou originálem a budou se mi líbit. Jen moc nevím, kam se obrátit? Ať už vás tu vytěžím, tady jak se dají hlavy dohromady, tak je na všechno dobrá odpověď!:))

 

Zkus aukce Vltavínu, Meissnera nebo Art Consulting. Vždy se tam najdou slušné věci za málo peněz.

http://www.1.acb.cz/

http://www.aukce-neumann.cz/

http://www.auctions-art.cz/

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nemohu si pomoci, ale vždycky když po různých návštěvách vidím co komu doma visí, tak si říkám že miluju holé bílé zdi. Umění mám rád v nejrůznějších formách, ale doma se na něj dívám radši podle nálady v monografiích.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Vit3k > projdi si žáky a absolventy tuzemských a zahraničních škol typu AVU, popř. koukni na materiály různých bienále a akcí v institucích typu meetfactory. Moderní a současnou malbu mapují sbírky a výstavy při Wannieck gallery (jsou k tomu i soupisy autorů a katalogy). Nepředpokládám že chceš kupovat nějakého Kvíčalu, Bolfa apod. ale za rozumný peníz se dají sehnat např pěkné litografie Anderleho, Švankmajera, Nikla, Rittsteina aspol.

Upraveno uživatelem azeppelin
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Vit3k > projdi si žáky a absolventy tuzemských a zahraničních škol typu AVU, popř. koukni na materiály různých bienále a akcí v institucích typu meetfactory. Moderní a současnou malbu mapují sbírky a výstavy při Wannieck gallery (jsou k tomu i soupisy autorů a katalogy). Nepředpokládám že chceš kupovat nějakého Kvíčalu, Bolfa apod. ale za rozumný peníz se dají sehnat např pěkné litografie Anderleho, Švankmajera, Nikla, Rittsteina aspol.

 

sorry za ot, to je poprvé, co slyším nazvat meetfactory institucí. a vzbuzuje to ve mně nadšení
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Posted Image

táta je blázen do umění a taky docela schopný samouk, na fotkách je jeho práce, no a já jsem v tom vyrůstal, takže obrazy obdivuju taky...nejvíc asi Gogha a impresionismus :smile_anim:

 

Tvoj otec si vybral záasadný a ťažký motív na samoučenie - klobúk dole. Podľa mňa to je Kosárkov obraz - Zimní noc, okolo r. 1855-57. Ak sa naň pôjdete pozrieť do NG, tak je pekne vidieť dokonca aj mesačnú auru. Význam Adolfa Kosárka na českú krajinomalbu je jeden z najpodstatnejších, podobne ako celá Haushoferova či neskôr Mařákova škola. Tak v mladom veku robil pekelné obrazy. Bolo by veľmi zaujímavé, kam by to potiahol, nebyť skorej smrti. Zomrel v 29 rokoch, kolegovia, v 29tich!
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Po letech...
  • po měsíci...
  • po měsících...

Kam se, pratele, podivat po nejakem originalnim/puvodnim umeni (obrazy, drobnejsi sochy, plastiky,...) v radech tisicu/desetitisicu korun?
V techto castkach se nebude jiste jednat o "mega" investici, spise nam jde o jasny puvod/originalitu a neco, z ceho budeme mit radost.

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ja mam registr u techto 2 galerii a dostavam tydne zpravy o novinkach

https://www.saatchiart.com  a  https://eclecticgallery.co.uk

pres tu druhou jsem letos objednaval neco mensiho co je chatrnejsi od pohledu na prevoz. Mel jsem z toho docela hruzu. Ale nakonec velice prijemna zkusenost (komunikace & vyrizeni dodavky)

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já mám smůlu - to co se mi líbí je zcela mimo moje finanční možnosti... a asi bych to origo ani mít nechtěl (pojštění, zloději a tak..). Takže jsem si v Orsay, Louvre i jinde koupil ty největší pohlednice toho co mam rád, naskenoval, vytiskl na nejlepší Artist canvas s uzlíky ve formátu 1000 x 600, napnul na blindrámy a hotovo nazdar. Fejky, o který se nemusím bát. Teda reprodukce :). Picasso před kubismem, Kandinsky, Klee, Macke, pár dalších věcí. Až vylezu z vany, dám sem fotky. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak, ochutnávka. Ty dva nastojato od Mackeho jsou menší a jsou to reprodukce v rámu pod sklem. Plátna naležato jsou formát 1000 x 600, 700, 750. Jak vidno, mám rád barvy :)

Resized_20201116_143548_6583.thumb.jpeg.4c6eb8f18a7474c1220390b16d62b42b.jpeg

Resized_20201116_143610_5837.thumb.jpeg.117a959d21471400228abdb982c880bd.jpeg

Resized_20201116_143340_7066.thumb.jpeg.b517081f82152d3e741c0fefa2c3aaea.jpeg

Resized_20201116_143440_9347.thumb.jpeg.fdaa448d9c310b3b418668be8d1b6d5f.jpeg

Resized_20201116_143417_9946.thumb.jpeg.d0827e9ca64e4e9b6c68bea1abf1a82f.jpeg

Jediného relativně moderního autora (tuším Nicholas Hutchinson - "River walk") mám v ložnici - opět plátno na blindrámu. Spolu s obřím Ikea plátnem "provazový most v džungli" v obýváku jsou to dva motivy, které vyvolávají fajn vzpomínky.

Resized_20201116_144027_7692.thumb.jpeg.e28bb8606fd55010dc789dee855322eb.jpeg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se

×
×
  • Vytvořit...