Přejít na obsah

Analogo digitální hodinky


Gilius

Doporučené příspěvky

  • Odpovědi 1,6tis.
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Krásnej stav. Škoda, že ten Twincept měl jen krátké období na výsluní. Možná, že se to někdy vrátí, bylo to docela praktické.

Já to beru jako "supervychytávku" a bral bych ABX 631, ale moc nejsou. Teď jsou jedny na ebay, ale nějak se nemůžu rozhoupat.

post-673-0-30075100-1581197376_thumb.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Dnes jsem navlíknul jedny z mých nejmladších - rybářský Casio AMW-700, s modulem 3768. Celkem známý model ana-digi někde z roku 2005. Jejich brácha s modulem 3769 se funkčně neliší, jen je místo "rybářského" zaměření určen pro "lovce" či snad "myslivce". Tlapky místo rybiček...

 

Je zajímavé, že se dnes dají koupit jeté za pakatel a přitom to nejsou žádný ořezávátka.

Ke všem běžným funkcím, včetně tří budíků (jeden se snooze funkcí, u každého je možné navolit den v měsíci, konkrétní den v roce, nebo běžný každodenní), LED nasvětlení i dost hlasitého zvuku pípáku, ještě přidávají blbinky navíc - měsíční fáze (ve vybraném dni) nebo úspěšnost rybolovu (ve vybraných hodinách a dnech).

A to všechno v masivním nerezovém pouzdru s minerálním sklem a voděodolností 100 m (10 ATM). A výrobcem udávanou životností baterie 10 let (model 2025). 

Není to zrovna nějaký člen vyšších modelových řad, což potvrzuje i neotočná luneta, ale jinak za mě pravý dělník do nepohody.

Analogová část se nastavuje nezávisle na digitální. Ale už jen tlačítky, otočná korunka zde není.

Jen ten displej je dost malý. Taky se na něm zobrazuje víc informací než na mnohých digitálkách, které ho mají přes celé čelo hodinek. Tady je dost namačkaný.

A potěšilo mě i to, že u Číňana se na ně dá za pár šlupek sehnat základní kožený řemen (samozřejmě není deklarovaný přímo pro tento model). A průměr těla 40 mm snesou i pavouci.

 

A kdyby je náhodou někdo měl a nějak by mu blbly, jako dříve mě (třeba úplně zmizel z menu režim ryby/měsíc) a objevovaly se mu divné znaky na displeji, opravdu je po výměně baterie nutný reset na desce. Což předchozí majitel zjevně neudělal. Ono je uvnitř asi už docela složité počítadlo.

post-13153-0-31476700-1581275077_thumb.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Dnes jsem navlíknul jedny z mých nejmladších - rybářský Casio AMW-700, s modulem 3768. Celkem známý model ana-digi někde z roku 2005. Jejich brácha s modulem 3769 se funkčně neliší, jen je místo "rybářského" zaměření určen pro "lovce" či snad "myslivce". Tlapky místo rybiček...

 

Je zajímavé, že se dnes dají koupit jeté za pakatel a přitom to nejsou žádný ořezávátka.

Ke všem běžným funkcím, včetně tří budíků (jeden se snooze funkcí, u každého je možné navolit den v měsíci, konkrétní den v roce, nebo běžný každodenní), LED nasvětlení i dost hlasitého zvuku pípáku, ještě přidávají blbinky navíc - měsíční fáze (ve vybraném dni) nebo úspěšnost rybolovu (ve vybraných hodinách a dnech).

A to všechno v masivním nerezovém pouzdru s minerálním sklem a voděodolností 100 m (10 ATM). A výrobcem udávanou životností baterie 10 let (model 2025).

Není to zrovna nějaký člen vyšších modelových řad, což potvrzuje i neotočná luneta, ale jinak za mě pravý dělník do nepohody.

Analogová část se nastavuje nezávisle na digitální. Ale už jen tlačítky, otočná korunka zde není.

Jen ten displej je dost malý. Taky se na něm zobrazuje víc informací než na mnohých digitálkách, které ho mají přes celé čelo hodinek. Tady je dost namačkaný.

A potěšilo mě i to, že u Číňana se na ně dá za pár šlupek sehnat základní kožený řemen (samozřejmě není deklarovaný přímo pro tento model). A průměr těla 40 mm snesou i pavouci.

 

A kdyby je náhodou někdo měl a nějak by mu blbly, jako dříve mě (třeba úplně zmizel z menu režim ryby/měsíc) a objevovaly se mu divné znaky na displeji, opravdu je po výměně baterie nutný reset na desce. Což předchozí majitel zjevně neudělal. Ono je uvnitř asi už docela složité počítadlo.

Krásne hodinky :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Dnes jsem navlíknul jedny z mých nejmladších - rybářský Casio AMW-700, s modulem 3768. Celkem známý model ana-digi někde z roku 2005. Jejich brácha s modulem 3769 se funkčně neliší, jen je místo "rybářského" zaměření určen pro "lovce" či snad "myslivce". Tlapky místo rybiček...

 

Je zajímavé, že se dnes dají koupit jeté za pakatel a přitom to nejsou žádný ořezávátka.

Ke všem běžným funkcím, včetně tří budíků (jeden se snooze funkcí, u každého je možné navolit den v měsíci, konkrétní den v roce, nebo běžný každodenní), LED nasvětlení i dost hlasitého zvuku pípáku, ještě přidávají blbinky navíc - měsíční fáze (ve vybraném dni) nebo úspěšnost rybolovu (ve vybraných hodinách a dnech).

A to všechno v masivním nerezovém pouzdru s minerálním sklem a voděodolností 100 m (10 ATM). A výrobcem udávanou životností baterie 10 let (model 2025). 

Není to zrovna nějaký člen vyšších modelových řad, což potvrzuje i neotočná luneta, ale jinak za mě pravý dělník do nepohody.

Analogová část se nastavuje nezávisle na digitální. Ale už jen tlačítky, otočná korunka zde není.

Jen ten displej je dost malý. Taky se na něm zobrazuje víc informací než na mnohých digitálkách, které ho mají přes celé čelo hodinek. Tady je dost namačkaný.

A potěšilo mě i to, že u Číňana se na ně dá za pár šlupek sehnat základní kožený řemen (samozřejmě není deklarovaný přímo pro tento model). A průměr těla 40 mm snesou i pavouci.

 

A kdyby je náhodou někdo měl a nějak by mu blbly, jako dříve mě (třeba úplně zmizel z menu režim ryby/měsíc) a objevovaly se mu divné znaky na displeji, opravdu je po výměně baterie nutný reset na desce. Což předchozí majitel zjevně neudělal. Ono je uvnitř asi už docela složité počítadlo.

A jakou tam máš přesnost? Moje Marine gear s modulem 3798 nic moc, cca 22 sec do plusu měsíčně...

post-15103-0-11008800-1581278826_thumb.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Chilliluk

jendazhor: Tyhle AMW 700 se mi vždycky líbily, i teď bych je docela rád vyzkoušel...kdysi jsem je nějakou dobu měl. Líbilo se mi na nich právě to, že to je taková "tichá voda břehy mele"...zdá se na první pohled, jako že nic moc, ale nakonec za málo peněz hodně muziky.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Frostie: Zatím je testuju, tak nevím.

Ale u těch tvých je od výrobce udávaná přesnost "Accuracy: ?30 seconds per month", takže by ses tam ještě v pohodě vešel.

Ona tahle řada není úplný hi-tech, kde by se to tak řešilo.

Ale ten modul v hodinkách na přiloženém obrázku by neměl být 3798, ale 3796. Drobnost, udávaná přesnost je pro oba moduly stejná.

Upraveno uživatelem jendazhor
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jo, taky mě ta jejich konstrukce i funkčnost překvapily. Jsou to takové ocelové ingoty.

Neotočná luneta v jednom kuse s tělem, masivní nožky i tloušťka těla jenom podporují dojem nerozbitnosti. Jak jsi psal - nenápadná hodnota. A za mírné ceny.

Ale pokud člověk už moc nevidí, brejle by měly být přibaleny jako dárek... Jen kvůli displeji, ručky na cifru jsou v pohodě čitelné.

jendazhor: Tyhle AMW 700 se mi vždycky líbily, i teď bych je docela rád vyzkoušel...kdysi jsem je nějakou dobu měl. Líbilo se mi na nich právě to, že to je taková "tichá voda břehy mele"...zdá se na první pohled, jako že nic moc, ale nakonec za málo peněz hodně muziky.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Frostie: Zatím je testuju, tak nevím.

Ale u těch tvých je od výrobce udávaná přesnost "Accuracy: ?30 seconds per month", takže by ses tam ještě v pohodě vešel.

Ona tahle řada není úplný hi-tech, kde by se to tak řešilo.

Ale ten modul v hodinkách na přiloženém obrázku by neměl být 3798, ale 3796. Drobnost, udávaná přesnost je pro oba moduly stejná.

jj, máš pravdu, omlouvám se za přepsání. Tragedie to není, specifikaci to samozřejmě vyhovuje, ale znám i přesnější Casia, bez RC

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

A kdyby je náhodou někdo měl a nějak by mu blbly, jako dříve mě (třeba úplně zmizel z menu režim ryby/měsíc) a objevovaly se mu divné znaky na displeji, opravdu je po výměně baterie nutný reset na desce. Což předchozí majitel zjevně neudělal. Ono je uvnitř asi už docela složité počítadlo.

To ale je potřeba až na pár kousků u všech Casií. I u těch jednoduchých.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

t2: Jo, oni to v Casiu (i u jiných výrobců) píšou snad na všechny strojky s nějakým čipem, ale většinou výměnu baterky hodinky dají i bez resetu. Tady u těch bylo divné to, že všechno fungovalo, jen zmizel jeden mód, normálně ho to přeskakovalo. A v některých nastaveních se nastavovaly hodnoty, které tam být neměly. A občas se někde objevily divné znaky. 

Jsem si toho hned nevšiml, až když mi chyběl režim rybolov/měsíc a pak to začal víc zkoumat.

Ale jak píšeš, dělat by se to mělo po každé výměně baterie nebo aku.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 3 týdnech...

Jo, to jsou AW-600. Delší dobu po nich pokukuju, ale zatím mi unikají. Vídávám je minimálně ve dvou provedeních potisku kroužku lunety a ve dvou variantách barevnosti potisku cifru.

Asi nejsou nějak extra zvláštní, ale přijdou mi celkem pěkně vyvážený, co se vzhledu a rozmístění všeho týče.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 2 týdnech...

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...