Přejít na obsah

Analogo digitální hodinky


Gilius

Doporučené příspěvky

Tak k nim bych tu měl bráchu Casio Duro 200 s modulem DRO-211. 

Ale nejede mi analog, je to nějaké rozbité... A taky nesvítí podsvícení. 

Zajímavé je, že mají dvě baterie (dopřál jsem jim nové) a ta malá prťka je, podle servisního manuálu, jen na to podsvícení.

Trochu jsem se v nich pohrabal a je to divné. Motor na analog se po rozebrání vrstev modulu podivně protáčí na ose, což se mi moc nezdá. Ještě se do nich jednou podívám. Je mi líto je nechat v šuplíku. Mají pěkné animace těch kruhových částí displeje a třeba 8 tónů budíku je taky milá vychytávka.

post-13153-0-14217200-1584188332_thumb.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Odpovědi 1,6tis.
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Tak k nim bych tu měl bráchu Casio Duro 200 s modulem DRO-211.

Ale nejede mi analog, je to nějaké rozbité... A taky nesvítí podsvícení.

Zajímavé je, že mají dvě baterie (dopřál jsem jim nové) a ta malá prťka je, podle servisního manuálu, jen na to podsvícení.

Trochu jsem se v nich pohrabal a je to divné. Motor na analog se po rozebrání vrstev modulu podivně protáčí na ose, což se mi moc nezdá. Ještě se do nich jednou podívám. Je mi líto je nechat v šuplíku. Mají pěkné animace těch kruhových částí displeje a třeba 8 tónů budíku je taky milá vychytávka.

Veľmi zaujímavý kúsok :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já mám pro Casia hroznou slabost.

V současné době si vybírám nové anadigi, koukám na Protreky, AlpinerX, Tissoty..

V této chvíli vlastně stanovuji, co od těch hodinek očekávám - funkce, design apod.

Joe

No ak mám pravdu povedať, tak minimálne ten AlpinerX zaujal aj mňa, ale to už smeruje ku kategórii smart watch, a to už nie je pre mňa :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ano, v této chvíli zvažuji, jestli je to nevýhoda, nebo výhoda a k čemu bych ji reálně využil. 

Rozhodně jsou to pořád hodinky, kterým vydrží zdroje energie v řádu jednoho, či dvou let, což je pozitivní. Neumím si představit, že woče obden nabíjím.

Joe

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ano, v této chvíli zvažuji, jestli je to nevýhoda, nebo výhoda a k čemu bych ji reálně využil.

Rozhodně jsou to pořád hodinky, kterým vydrží zdroje energie v řádu jednoho, či dvou let, což je pozitivní. Neumím si představit, že woče obden nabíjím.

Joe

S tou Alpinkou, keby som práskol na betón, tak asi by z nich boli dvoje, také nárazy vydrží jedine G-Shock, alebo ProTrek :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nádherné hodinky, toto som ešte ani nevidel :)

Citizen Altichron C040 z roku 1989.

 

První hodinky s barometrickým výškoměrem, jestli se nepletu. Speciálně pro horolezce, měří to výšku a stopuje dobu výstup a nějak počítá následnou dobu sestupu, no moc tomu nerozumím :-DD

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Citizen Altichron C040 z roku 1989.

 

První hodinky s barometrickým výškoměrem, jestli se nepletu. 

Jako první od Citizenu nebo celkově?

Já myslím, že celkově bude možná patřit prvenství Casiu. Mám v archivu katalog 1989 a tam jsou modely BM100M a ARW320AT. A ani tam nejsou označený jako novinky. Ale zase v katalogu na 1988 nejsou.

Jo a Citizenky máš nádherný!

Upraveno uživatelem t2
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jako první od Citizenu nebo celkově?

Já myslím, že celkově bude možná patřit prvenství Casiu. Mám v archivu katalog 1989 a tam jsou modely BM100M a ARW320AT. A ani tam nejsou označený jako novinky. Ale zase v katalogu na 1988 nejsou.

Jo a Citizenky máš nádherný!

Já tedy eviduju moje Casio BM-100 jako modelový rok 1989. Taky jsem je v žádném předchozím katalogu nenašel. A ty přidali ještě "hloubkoměr" a graf vývoje tlaku vzduchu. Jen tedy moc odolně nevypadají. Ale zřejmě byly z těch běžných masovek se senzorem tlaku asi první.

Samo Casio je na svých stránkách popisuje jako "Digital watch with sensor for forecasting weather trends" a uvedení má v únoru 1989.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

1989

Cal. C040/C046 Sport Altimeter

The Altichron was, along with its stablemate, the Aerochron, the first generation of quartz watches equipped with a barometer and altimeter, and was just as revolutionary. Like the Aerochron, it offered an analog readout of the time, combined with a digital LCD panel for other functions, and had a compass bezel, which allowed users to take a basic bearing from the sun. Designed for mountaineers, the Altichron was developed to allow critical information ? like tracking altitude as a way of both marking progress, and to establish safety margins on difficult routes ? to be easily determined

 

https://www.hodinkee.com/articles/inside-the-line-citizen-promaster-land

 

Tady z toho jsem pochopil, že první, ale kdo ví:-)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 3 týdnech...

Cerstvo rozchodene vintazne Citizeny. Dali mi zabrat, ale uspech sa dostavil. Oxidacia z vytecenej starej baterky napadla aj mechanicky strijcek z ana casti, takze komplet rozborka, vycistenie a rozbehli sa.

attachicon.gif711F4F52-B9EF-4EDD-AD6C-2B7B69946BBA.jpegattachicon.gifEFBCCDFD-5C48-481F-B5A9-5B7D77963571.jpegattachicon.gifDF4A3CF6-0576-475C-9625-B5EA4B230BAA.jpeg

Nádhera a i já mám radost, žes je rozchodil.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...