Přejít na obsah

Analogo digitální hodinky


Gilius

Doporučené příspěvky

Cerstvo rozchodene vintazne Citizeny. Dali mi zabrat, ale uspech sa dostavil. Oxidacia z vytecenej starej baterky napadla aj mechanicky strijcek z ana casti, takze komplet rozborka, vycistenie a rozbehli sa.

Asi založím vlákno o pocitech, jaké má nadšenec, když se mu rozběhnou pod rukama desítky let staré hodinky.

Nezasvěcený by řekl: "Jako malí kluci", nebo:  "Co z toho máš, stejně už máš dost jiných a ani ty nenosíš", nebo něco podobného.

Možná by se zaptal: "Proč to děláš?".

 

A to by mě právě zajímalo.

Proč to kdo dělá. Proč sbírá staré hodinky, proč se v nich vrtá a co mu to dává.

Jaký je to pocit, když se rozběhnou. Je to rozdíl, když se začne pohybovat mechanický strojek, nebo když se zobrazí segmenty na displeji? 

Je tu provázanost s dětstvím takhle postižených jedinců? A dělali by to, i když by se nemohli nikomu pochlubit?

 

Co myslíte, je to příliš intelektuální téma na nové vlákno nebo obecně na tohle fórum?

Nebo je to naopak strašně jednoduché a přízemní, takže v poho?

Asi bych to začal výkopem ve smyslu: návrat do dětských let; pocit, že staré stroje, včetně těch elektrických, ještě měly nějakou duši; možná bych přidal i kontrast s dnešní technikou, která už se většinou nedá opravit a vlastně ani na tom železe nestojí.

 

Protože já tu vidím, jak se někomu rozběhly starý ana-digi a mám z toho normálně dobrej pocit. Kde to jinde koupíš?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Odpovědi 1,6tis.
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Já prostě takto psát neumím..:-) Takže napsaný super... Když koupím na burze nebo na Aukro nějaké "mrtvé" digi a pak se mi po několikerém snažení rozeběhnou.. radost je opravdu velká.. Dalo by se říci, že se to dozví i nejbližší v rodině :-) :-)..

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak bacha Olin.uj, psát umíš, shrnul jsi to v pár slovech. Umění zkratky. Přesně tohle jsem myslel.

Jen teď zvažuju, jestli by se takové vlákno mělo jmenovat "Psychologická poradna pro postižené chronománií", "Zpovědnice chronomagora", nebo nějak vzletně, třeba "Múzy mistrů časomilců".

Případně prostě a jednoduše "Proč jsem se zamiloval do starýho šrotu a trávím s ním spoustu času". :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No, je to strašný, ale je to tak.

Taky inklinuju k věcem z dětství - ať k již dosaženým, nebo nedosaženým a tudíž jen obdivovaným.

Dokonce existuje ještě speciální kapitola - hodinky a předměty z r. 1975, rok mého narození.

...no a bejt to Seika ze září 1975 tak jsem úplně v rauši :-)

Joe

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zní to divně, jak povídaní o nějakých starcích :), ale je to tak.

Nejprve jsem si kdysi taky říkal, že hodinky z cca roku mého narození budou to pravé. A i nějaké mám.

Ale pak mi došlo, že to pravé jsou hodinky z doby, kdy jsem po nich toužil nejvíc a nemohl si je dovolit. Ať už z důvodu nedostupnosti v ČSSR a posléze v dalších zkratkách, nebo z důvodu pořizovací ceny.

No a pak už přicházely hodinky, které byly prostě něčím zajímavé (a že jich je), nebo potřebné (těch je vlastně pomálu), nebo mě něčím uchvátily.

Musím se hodně krotit, protože tohle je někonečná studnice, ze které se dá lovit asi do konce života.

Závidím těm, kteří si vybrali jen nějakou úzkou výseč hodinkářského světa (třeba jednu modelovou řadu, nebo alespoň jednoho výrobce v určitých letech) a teď už se pohybují jen v téhle ohrádce. Zatím jsem k tomu nedospěl.

Bože, je to plné hvězd...

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zní to divně, jak povídaní o nějakých starcích :), ale je to tak.

Nejprve jsem si kdysi taky říkal, že hodinky z cca roku mého narození budou to pravé. A i nějaké mám.

Ale pak mi došlo, že to pravé jsou hodinky z doby, kdy jsem po nich toužil nejvíc a nemohl si je dovolit. Ať už z důvodu nedostupnosti v ČSSR a posléze v dalších zkratkách, nebo z důvodu pořizovací ceny.

No a pak už přicházely hodinky, které byly prostě něčím zajímavé (a že jich je), nebo potřebné (těch je vlastně pomálu), nebo mě něčím uchvátily.

Musím se hodně krotit, protože tohle je někonečná studnice, ze které se dá lovit asi do konce života.

Závidím těm, kteří si vybrali jen nějakou úzkou výseč hodinkářského světa (třeba jednu modelovou řadu, nebo alespoň jednoho výrobce v určitých letech) a teď už se pohybují jen v téhle ohrádce. Zatím jsem k tomu nedospěl.

Bože, je to plné hvězd...

S tymto sa mozem len stotoznit. Plovicka sa vytesuje, ze momentalne netravime vikendy v reichu na flohmarktoch a ze tam neminam eurace, ale ja mam uz poriadny abstak.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Závidím těm, kteří si vybrali jen nějakou úzkou výseč hodinkářského světa (třeba jednu modelovou řadu, nebo alespoň jednoho výrobce v určitých letech) a teď už se pohybují jen v téhle ohrádce. Zatím jsem k tomu nedospěl.

Bože, je to plné hvězd...

Nojo a může být i hůř. Já začínal jen s Casio a teď už taky počítám hvězdy na nebi.

A to jsem si zakázal sbírat starý kalkulačky a LCD hry. Teď se bojím stopek.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Úplně se musím tlouct přes prsty sahající po myši, když vidím ty staré GameBoye a jiné digi hry, a taky stará PDAčka, notebooky, budíky, nástěnné hodiny, rádia... Je to boj!

Až vyrostu, koupím si někde za balík starý hrací automat, nejraději asi takový ten flipper s kuličkou co bliká a cinká jako ďas, jako ďas...

Jsme v tom spolu...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Presne tak H127 -prvni?(6-ti mistny LCD asi jo) anadigi od Seiko.

A "napodobenina" se delala pod spoustou ruznych znacek, u mne dokonce bez oznaceni a je jen napis quartz...

A gratuluju ty jsou fajn, -skvela prace jako vzdy.

Jedny vadne /LCD KO/zezadu pro oznaceni a poslouzily na nd.

 

1.jpg

2.jpg

a.jpg

b.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tenhle vzhled Ana-digi s malým cifrem pro analogovou část se mi vždycky líbil.
Někdo by mohl říct, že Seiko jen zaplnilo volný prostor nápisy, ale do těchhle to nějak pasuje a celkově to pak působí tak technicky...
Seika s černým podkladem a bílou grafikou i texty v tomto provedení ve mě pořád budí vzpomínky na staré časoměrné tabule na sportovních soutěžích. Ty co visely v halách a stadionech. Ovšem tak 30 let zpátky. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...