Přejít na obsah

Analogo digitální hodinky


Gilius

Doporučené příspěvky

  • Odpovědi 1,6tis.
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Před hodinou, jendazhor napsal:

Někde na Albách jsem viděl výrobní číslo začínající jedničkou. Pak by to tedy byl rok 1981. Jo, asi to dává víc smysl.

jj Alby + moje Pulsary( 1981) letos v dubnu zde

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

jj temer stejne(az na ovladani) jsou Seiko H127 a klony hnad na dalsi strane nez odkaz vyse...

A musim jeste pridat tyto Citizen ktere na mne taky od jara cekaly v DE...
Ani sem nemyslel, ze by skoncily u mne. Prihodil jsem na nejakych mych max $70,  jeste v predstihu, at mne muzou ostatni prehodit...
No nikdo uz se k nicemu nemel a skoncily u mne... -nezlobim se. Chtely novou batt. tak jsem to svepomoci vymenil .
v popisu bylo...Die Uhr lag jetzt 1 Jahr in der Schublade. Bis dahin lief sie einwandfrei. Jetzt ist die Batterie natürlich leer. Für mich lohnt es sich nicht eine neue zu besorgen, bzw. die Uhr nach Hamburg zu schicken! Service und Batteriewechsel, habe ich immer bei Citizen durchführen lassen.
Tak nevim jestli to byl duvod nezajmu? 

Ma us verze .zde.. ma eu sourozence...(rozdil je metricky system oproti kolonialnimu) -budu muset sehnat nejakej slusnej  naramek, aspon jako na tech druhejch...

x.jpg.7b16d9c00d57337a351a706b982ce609.jpg

y.jpg.677a3e42117bd266ee80e9b7e94de7a7.jpg

z.jpg.7b6d53d59e7cb9f7d8b3febd40b74e0a.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 51 minutami, akai napsal:

jj temer stejne(az na ovladani) jsou Seiko H127 a klony hnad na dalsi strane nez odkaz vyse...

A musim jeste pridat tyto Citizen ktere na mne taky od jara cekaly v DE...
Ani sem nemyslel, ze by skoncily u mne. Prihodil jsem na nejakych mych max $70,  jeste v predstihu, at mne muzou ostatni prehodit...
No nikdo uz se k nicemu nemel a skoncily u mne... -nezlobim se. Chtely novou batt. tak jsem to svepomoci vymenil .
v popisu bylo...Die Uhr lag jetzt 1 Jahr in der Schublade. Bis dahin lief sie einwandfrei. Jetzt ist die Batterie natürlich leer. Für mich lohnt es sich nicht eine neue zu besorgen, bzw. die Uhr nach Hamburg zu schicken! Service und Batteriewechsel, habe ich immer bei Citizen durchführen lassen.
Tak nevim jestli to byl duvod nezajmu? 

Ma us verze .zde.. ma eu sourozence...(rozdil je metricky system oproti kolonialnimu) -budu muset sehnat nejakej slusnej  naramek, aspon jako na tech druhejch...

Za tuhle cenu dobrá koupě. Jeden čas jsem se po nich sháněl a byly výrazně dražší.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Manual se celkem presne trefil -vydrz baterie cca 2roky. (chtel-li by nekdo tak prikladam...) 
Uplne jsem zapomnel, ze se prihlasi ikonkou... -cas uz se uplne rozhodil... nejen rucky, i digital je uplne mimo.(bylo kolem devate)

a.jpg.7f245b924553a3a3e87db034d1baaf7a.jpg.


Zkusil jsem jen vecer vymenit batt.(Renata CR1632) mnel jsem taky Renatu, bohuzel jen 1620, ale diky dobremu systemu uchyceni sedi taky a vyskoceni nehrozi. 
Zatim tedy nechavam a prikoupim patricnou, kterou asi vymenim az bude treba.
Provedeno vcera vecer, a chtel jsem zkusit jestli se v noci seridi uplne samy.  A ano, rano jak videt stari aktualizace ve dnech je 0.
b.jpg.318fef532b79e566f82e7ac5013ae19f.jpg 

Jinak v tomto rezimu(prijem) jde prehodit jazyk DE-EN-FR. -a jsou videt vteriny aby byla videt shoda...

No a posledni je tedy zakladni rezim... -minutova skace po celych, zadne mezikroky -dokud neni nasledujici minuta tak je stale stavajici.
c.jpg.8eaec33a1c6eddcc1031c8c677257d37.jpg

cz manual.pdf

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak už mi dorazily kováky Casio LCW-M100DSE ve verzi 1AER. Musím říct, že jsou "prudce elegantní".
Pro mě je vítaný jejich menší průměr 40 mm i malá výška jen 8,5 mm. Mají i obstojnou luminiscenci ruček a cifru. Jen ta voděodolnost 5ATM není úplně zázrak, ale při téhle výšce těla hodinek, je to pořád slušná, a na běžné používání dostatečná, hodnota.
Doplní tak plasťáky WVA-M640 se stejným modulem 5161. Jeden z mých kandidátů na nejpraktičtější Casia pro denní nošení. Tedy z těch modernějších modelů.

CasioLCW-M100DSE-lo.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 4 týdnech...

Mam tu tieto Tissot Twotimer a dnes po vymene baterky a pokuse o nastavenie ana casu sa stalo to,ze sa rucicky tocia len naopak.Ked nastavujem korunkou digi,tak idu oba smery.Na ana len chod proti smeru ruciciciek. Najhorsie je to, ze ana idu opacne po nastaveni. Neviete niekto, vo sa mohlo stat?

2D0DFF11-0586-42AB-8DF7-A2EEEEC5DA9C.jpeg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nekamenujte mě prosím, je to taková blbost, ale nemůžeš mít opačně vloženou baterii? To mě napadlo, protože analog se zde, jestli se nepletu, šteluje motoricky, ne čistě mechanicky. Ale fakt nevím, jestli by ti s přepólovanou baterií šlapal digitál, jelikož každá dioda v cestě by ho zastavila. 
Rady amatéra...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 38 minutami, jendazhor napsal:

Nekamenujte mě prosím, je to taková blbost, ale nemůžeš mít opačně vloženou baterii? To mě napadlo, protože analog se zde, jestli se nepletu, šteluje motoricky, ne čistě mechanicky. Ale fakt nevím, jestli by ti s přepólovanou baterií šlapal digitál, jelikož každá dioda v cestě by ho zastavila. 
Rady amatéra...

no kolego, tak to je zralé do pamětihodností fóra! :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

krokovy motorcek v ana casti ma dve cievky.korunkou sa rucicky nastavuju impulzami, nie manualne Tak ako digi cast.Myslim, ze dve cievky su tam na to,ze kazda ten motorcek pohana inym smerom pri nastavovani a v prepinani tych cievok je problem.Len kde to hladat...

E9BAC0A9-9FD0-4F50-9125-226AC9E1202A.jpeg

 

26FFD093-C5B0-499D-834E-31F4A5A68CBE.jpeg

Upraveno uživatelem Gombo
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jo, to zní celkem pravděpodobně. Určitě pravděpodobněji, než převrácená baterie :) Hlavně, že je sranda.
Pak už jedině měřákem proměřovat, co se děje na těch cívkách. A když by se zdáli ok, tak proměřovat , jak je to na cestě k nim. Piplačka. Nebo problém v motoru, viz níže.

 

Z diskuzí k tomuto modelu, který zřejmě nebyl úplně bezproblémový:

Reset: není klasicky přes kontakty na desce, údajně se mají před otevřením pouzdra uvést do "sleep" módu:
"There's no AC on these movements. If you try to, you'll ruin the movement. Same if you don't put it into sleep mode before opening the watch."

Reset tlačítky:
"reset (holding "+" button for 6 seconds and the pressing inferior aspect of face)"

Tady je návod, kdybys neměl:
https://www.pdf-archive.com/2016/02/19/2timer/2timer.pdf
nebo tady:
https://www.timefactors.com/tisstwo.htm

A tady někdo řešil obrácený chod ruček. Sice na strojku Ronda, ale problém se statorem motoru by teoreticky mohl být podobný, nebo taky ne:
https://www.watchuseek.com/threads/quartz-second-hand-runs-backwards.291409/
nebo tady, ale ten to vzdal:
https://www.watchuseek.com/threads/quartz-watch-motor-rotor-oscillates-back-and-forth.2643689/

Nebo obecně může být problém s působením silného magnetického pole na motor někdy v minulosti:

"Sometimes the rotor can be the problem. I've seen it an a few where it runs backwards. Maybe reverse polarized from magnetism. I tried fixing one and it kept on doing it, so I replaced the rotor and no problem after that."

Moc jsem ti si nepomohl. Každopádně to zatím vypadá dost bídně a spíš na výměnu částí nebo celého strojku.... 
Na Ebay se ještě nějaké části, nebo celý strojek, sehnat dají, ale není to zrovna levné:
https://www.ebay.com/sch/i.html?_from=R40&_trksid=p2047675.m570.l1313&_nkw=ETA+958+335&_sacat=0

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Dneska jsem navlíknul těžkotonážní (109 g) Alba NX-03. Z roku buď 1990 nebo 2000. Těžko říct. Katalogy Alba (nebo Lorus, či Pulsar se stejnými moduly od Seika) se nějak nedají dohledat. A v ofiko "Seiko battery No. cross reference chart" od Seika sice tyhle moduly jsou, ale zase tam není žádný rok výroby.

Pořád se na modulech řady NX nemůžu nabažit jejich "instantního timeru", kde si člověk vyhrazeným tlačítkem namačká jednotky minut od aktuálního času. A po signálu se tento nastavený interval sám vymaže. Ideál na krátké časy typu, vajíčka na tvrdo, špagety v hrnci apod. :)
Jinak standardní timer mají samozřejmě taky.
Další přednosti těchhle levných kováků:
- fakt dobrá čitelnost displeje a velikost znaků. Něco pro slepýše🧐.
- inverzně podsvícený celý displej s výbornou čitelností za tmy
- možnost vypínání částí displeje do stavů – vrchní i spodní "řádek" / jen vrchní / žádný - prázdný displej
- voděodolnost 10ATM
- masivní celonerez pouzdro se screw-back dýnkem
- nízké pořizovací ceny u starších, ale stále pěkně zachovaných, kousků

Nevýhody:

- Horší čitelnost skeletonových ruček (původní stříbrnou jsem musel přebarvit, to na šedém podkladovém displeji fakt nebylo vidět)
- nic moc přesnost chodu, oficiálně +-30 sec/měsíc.
- oddělená analog a digi sekce modulu
- dvě baterie různých typů (analog/digital), ale pro někoho je to možná spíš výhoda
- vyšší hmotnost
- jen překlápěcí spona náramku, ovšem ten má zase pěkně velké rozmezí pro štelování jeho délky

Jednoho napadne, kdo od koho opisoval. Jestli tyhle kruhové displeje s texty deformovanými do kruhu zavedla Omega v roce 1989 s modelem X-33, nebo snad už dříve právě Seiko a její dcery. Nebo možná někdo úplně jiný už dříve před nimi. Kdo ví, napoví...👇

Přestože se nedají přímo srovnávat Omega X-33 a Alba NX03, jsou to kvalitativně a především cenově úplně jiné kategorie, myslím, že připodobnit Alba NX03 jako "Omegy X-33 pro nižší příjmové skupiny zákazníků" je, s trochou nadsázky, vlastně docela na místě...

Alba NX-03 lo.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jestli mají el backlight tak to nebude z roku 90 ale později. Cca od půlky devadesátek dál, ale já bych to viděl ještě o něco později, někde po roce 2000. Opravdu se podobají na X33, ale ty jsou taky později, z roku 98. Myslím si, že Omegy jsou starší než tyhle Alby. Jinak v hodnocení chyby bych já nedával oddělení digital a analogu jako chybu. Oddělení může zaručit při poškození jedné části funkčnost té zbývající. Baterie různých typů to samé, když jedna dojde druhá ještě poslouží. Vyšší hmotnost taky není chyba, ale vlastnost. Vždyť někdo dává přednost pořádnému kovovému pouzdru se screwbackem. Za mě jsou tyhle Alby fajn a možná kdybych je někde viděl za dobrou cenu, tak bych o nich zauvažoval. 👍

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tyto sem neznal a i za mne fajn. Pokud bych na ne narazil za zajimavou cenu taky bych po nich sahl. Snad jen ty rucky... popr. jina barevna varianta.
1727784155_staensoubor.jpg.598213ab14300c0c9e14d53aba417325.jpg

 

Jinak verze NX-04 taky nevypada zle... -je to uz ale jine... nyni treba a taky.
s-l1600.jpg.6640b453530dfe14dd7dd82c13691a7e.jpg


Mne kdysi v tomto duchu dorazila (v konvolutu kvuli jinym Seiko) pravoverna China...
Ted jen lezi a jednou jsem dal novou batt. nejaka 20xx uz nevim. Masivni pouzdro se jevi kupodivu kvalitne.
Chtel jsem vycistit sklo zevnitr, -je to nejake zamlzene, ale pristup na dlouho a nema cenu s tim ztracet cas... 

chi.jpg.023e098cf193a599a14e6417c295f797.jpgchii.thumb.jpg.f59cc8d193c285aab384ace2e0f07ee2.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Díky za reakce, pánové.
Pak tedy asi moje NX-03 budou z roku 2000, podle nuly na začátku SN.

Jo, NX04 mám taky. Ve verzi Alba ZIC. Tenhle modul jsem viděl ještě v dalších ze SEiko stáje – Alba Epsilon, Pulsar, Accurist, a i nějaké Renato... I ve verzi s inverzním displejem
Jsou menší, tenčí a lehčí. Celkově subtilnější. Náramek je víc plecháč. Ale zase má lepší sponu.
Funkčně jsou obdobné jako NX03.
Displej mají o něco méně kontrastní, ale zase ta mapička...

Tohle jsou ty moje, kupované v lednu za velmi mírnou cenu. V podstatě tam tehdy ležely bez zájmu ostatních dražitelů.
Za mě jsou designem ještě o kousek povedenější – čistší:

Alba-ZIC-NX04_3-lo.jpg

Alba-ZIC-NX04_2-lo.jpg

Alba-ZIC-NX04_1-lo.jpg

Alba-ZIC-NX04_4-lo.jpeg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...