Přejít na obsah

Analogo digitální hodinky


Gilius

Doporučené příspěvky

Coby nováček zde na fóru zdravím místní nadšence. Po 5 letech téměř každodenního nošení digitálek Casio A158WEA-1EF jsem se rozhodl udělat "půlkrok" směrem k analogu a pořídíl si Casio Lineage LCW-M100TSE-1AJF. Protože jsem tady nezahlédl žádné uživatelské fotografie tohoto modelu, přispívám do mlýna hrstkou mých. Titanový tah jsem vyměnil za kůži, jelikož je můj obvod zápěstí inkompatibilní s nabízenými možnostmi délky (mikroregulace bohužel jen dvoumístná, což je asi jediná věc, kterou bych hodinkám vytkl), a tak jeho čas snad příjde v létě.  

Po týdnu používání jsem s výběrem spokojený, signál z bytu přijímají každou noc bez problému a po 3 dnech za oknem se baterie dobila na Hi (trošku mě vyděsily špatné zkušenosti s recepcí a nabíjením u Wave Ceptorů, které jsem tady četl). 

 

 

 

 

 

IMG_9074.jpg

IMG_9072.jpg

IMG_9040.jpg

Upraveno uživatelem exell
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Odpovědi 1,6tis.
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Vítej.
Mám je v nerezové verzi LCW-M100DSE-1AER. 
Za mě to jsou jedny z nejpraktičtějších hodinek. A co se týká poměru cena/výkon, tak jsou na špici.
Já je kupoval jako použité a pak byl tento poměr ještě výhodnější.
Nechal jsem je na původním nerez náramku a dají se tak nosit i na malém obvodu zápěstí.
Mimo to na nich oceňuju čitelnost cifru i displeje a všechny základní funkce. Plus samozřejmě multiband 6 rádio a solár.
Někdo by mohl chtít větší voděodolnost, ale na běžné používání stačí i těch 5 BARů.

Fungují mi naprosto bez problémů, tak doufám, že i tobě budou.
Vidíš, titan bych uvítal. A asi i safírové sklíčko. Teď si nejsem jistý, jestli ho titanová verze má. Některé modely v titanu se od nerezových lišily právě také safírovým sklíčkem.
 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 58 minutami, exell napsal:

Coby nováček zde na fóru zdravím místní nadšence. Po 5 letech téměř každodenního nošení digitálek Casio A158WEA-1EF jsem se rozhodl udělat "půlkrok" směrem k analogu a pořídíl si Casio Lineage LCW-M100TSE-1AJF. Protože jsem tady nezahlédl žádné uživatelské fotografie tohoto modelu, přispívám do mlýna hrstkou mých. Titanový tah jsem vyměnil za kůži, jelikož je můj obvod zápěstí inkompatibilní s nabízenými možnostmi délky (mikroregulace bohužel jen dvoumístná, což je asi jediná věc, kterou bych hodinkám vytkl), a tak jeho čas snad příjde v létě.  

Po týdnu používání jsem s výběrem spokojený, signál z bytu přijímají každou noc bez problému a po 3 dnech za oknem se baterie dobila na Hi (trošku mě vyděsily špatné zkušenosti s recepcí a nabíjením u Wave Ceptorů, které jsem tady četl). 

 

 

 

 

 

IMG_9074.jpg

IMG_9072.jpg

IMG_9040.jpg

Tieto sú fakt super 🙂

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

1 hour ago, jendazhor said:

Vítej.
Mám je v nerezové verzi LCW-M100DSE-1AER. 
Za mě to jsou jedny z nejpraktičtějších hodinek. A co se týká poměru cena/výkon, tak jsou na špici.
Já je kupoval jako použité a pak byl tento poměr ještě výhodnější.
Nechal jsem je na původním nerez náramku a dají se tak nosit i na malém obvodu zápěstí.
Mimo to na nich oceňuju čitelnost cifru i displeje a všechny základní funkce. Plus samozřejmě multiband 6 rádio a solár.
Někdo by mohl chtít větší voděodolnost, ale na běžné používání stačí i těch 5 BARů.

Fungují mi naprosto bez problémů, tak doufám, že i tobě budou.
Vidíš, titan bych uvítal. A asi i safírové sklíčko. Teď si nejsem jistý, jestli ho titanová verze má. Některé modely v titanu se od nerezových lišily právě také safírovým sklíčkem.
 

Mezi tvými a mými jsem dlouho vybíral - nakonec mě přesvědčil titan, resp. váha, protože jsem přeci jen přecházel z 50g digitálek (ačkokoliv ty tvé jsou v porovnání např. s potápkama stále lehoučké) a v neposlední řadě design ciferníku, který je u mých subjektivně všestrannější. 

Safír mají a 5 barů mi také postačuje. Souhlasím s tím skvělým poměrem cena/výkon, za mě je to (trošku off topic) dobrá alternativa k OCEANUS OCW-S100-1AJF, pokud někdo nechce objednávat z Japonska nebo prostě nemá dvojnásobnou částku. :) 

Upraveno uživatelem exell
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 3 hodinami, exell napsal:

... a v neposlední řadě design ciferníku, který je u mých subjektivně všestrannější...

Musím ti dát za pravdu. Cifr na nerez verzi (viz foto mých) je trochu zbytečně zaneřáděný. Tedy prolisy, barvičky a ten vnější kroužek s minutovou stupnicí a plastickými indexy by mi nevadily. Ale horizontální linka přes střed je vlastně zbytečně matoucí a na první pohled se může splést s vteřinovou ručkou a celé to pak způsobuje trochu vizuální zmatek.

Ale někomu se to tak zřejmě líbí. A taky je třeba odlišit jednotlivé modely a rozšířit si produktové portfolio...

 

Mám ještě starší modely z řady IRW, které zase mají jiné přednosti (design, ještě nižší výška pouzdra), a taky titan. Multiband 5 stačí, ovšem nemají timer a čitelnost jejich displeje není tak dobrá. Ale hlavně nemají vteřinovou ručku. Je to zvláštní, ale nějak mi na nich ten její pohyb chybí. 

 

CasioLCW-M100DSE-lo.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

12 hours ago, jendazhor said:

...vizuální zmatek...

 

 

To je právě ono. Já byl zvyklý z digitálek vždy přečíst čas během zlomku vteřiny, třeba při dobíhání tramvaje, takže pro mě bylo u výběru důležité, aby byl ciferník přehledný. Dalo by se namítnout, že si můžu zobrazit digitální čas, ale preferuju vidět na první dobrou datum. Ale to už by stačilo ke kritice DSE-1AR, ať se ti nezkazí radost, kterou z nich určitě máš, jsou to super hodinky :) 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 2 týdnech...
  • po 4 týdnech...

Casio AW 600

Zajímavý a originální kousek tipuju z první poloviny 90´

Mají zajímavé chrono, při přepnutí do režimu stopek, se všechny ručky vynulují na dvanáctku, při jejich spuštění pak na lcd měří vteřiny, desetiny, setiny a tisíciny vteřiny a ručky postupují po ciferníku a měří minuty a hodiny.

Stopky mají pak paměť na devět mezičasů, které si lze zpětně prohlédnout

Při timeru běží vteřinová ručička pozpátku a od odpočítává vteřiny.

Jinak klasika: Alarm, hodinové pípnutí, druhý čas. Ručky mají lumi a zdá se že pořád slušně svítí...

 

Krásný netradiční ana digi!

Mimochodem, jedny s černým ciferníkem se už delší dobu válí na Sbazaru za 550,-. Jenom jim chybí tlačítko... Tak kdyby někdo zatoužil po zábavě za hubičku:-)  

P3160001.JPG

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Taky se mi líbí a delší dobu je mám v merku. Zatím jsem je ale všude potkával za docela dost peněz, nebo sice byly levnější, ale ve špatném stavu. Tak vyčkávám.
Jsou zajímavé.

Začátek výroby se někde uvádí 1989. Jinde zase prosinec 1990. Tak nějak to asi bude.

Teprve nedávno jsem na stejný modul narazil i v plastových VQ-12. A pak si všiml, že už tu byly i na fóru.
Taky je v modelu VQ-10, AW-351 a možná ještě někde jinde.

 

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...