Přejít na obsah

Analogo digitální hodinky


Gilius

Doporučené příspěvky

  • Odpovědi 1,6tis.
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Díky. Vždycky si u takových popisů tak nějak sesumarizuju dojmy z daného modelu, které člověk jenom v hlavě tak hezky neporovná.
A dneska jsem na pár stisků tlačítek (a zde i jedno povytažení) přepnul na letní čas i bez návodu. A to se počítá... 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pěkný, díky za popis.

Před nějakou dobou se ke mě jedny dostaly, bohužel nefunkční... Rozebral jsem komplet modul, ale opravit se mi je nepovedlo. Chvilku sem uvažoval, že seženu nový modul nebo dárce, nejvýhodnější bylo sehnat jeden model od Festiny, do kterých se taky dával. Ale nakonec jsem se jich zbavil na aukru na náhradní díly... Ale jsou fajn, když na ně někde narazím za rozumnou cenu asi je koupím...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Při brouzdání po informcích o tomhle modelu jsem narazil na některé prodejce nových náhradních dílů. Nový kompletní modul tam stoji kolem 100$. Ale to je o dost vic, než kolik jsem dal za ty moje vcelku.

Na druhou stranu, pokud je někdo delší dobu má, rozbily se mu a nějak na nich lpí, zas tak moc to pro něj možná nebude.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jo, navíc jsou jak nový... Bude to zřejmě nedávná výroba, trojúhelník lunety na 12 je širší než u klasických JP2000, mají ho takovej teď ty nový modrý a světlý co vyšly letos. 

Trochu mě to zneklidnilo, jestli to není fejk, ale vše ostatní odpovídá a maká jak má. Takže to bude kousek z loňska možná? Nevím...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V 25. 3. 2022 v 21:32, jendazhor napsal:

Tak jsem zase neodolal. A bude to delší… 😏

Cte se to dost dobre, takze bud delsi i nadale a klidne casteji. 

Navedlo mne to kouknout na ulozene C320 a ejhle bylo treba dat nove batt...
Koncepcne vypadaj, ze budou v pribuzenskem pomeru i kdyz asi pres koleno)) 

C320.thumb.jpg.4e4f26b3e8664be7195f3133bcd5c9c4.jpg

439763548_C320.thumb.jpg.b382661ee8c1d74ed61334ce3a3fdce1.jpg

 

@Kristian.novJinak kup za dveste tedy za par stokorun je fakt super, a ano obcas se zadari, oto vic pak tesi. 

___________________________________________________________________________________

Vsiml jsem si, ze staci v odkaze vyse v adrsnim radku zmenit cal. (zkusil sem 300 a 460) a manual je i pro ne...

Upraveno uživatelem akai
_________________
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Na modulu Citizen C320 se mi hodně líbí ten zvětšený blok čísel na displeji.
Ale zase by mi vadilo, že jejich dva timery (R1 a R2) co by "race timery" pípají pod 10 zbývajících minut každou minutu a v poslední minutě po 10 vteřinách. Alespoň jsem to tak vyčetl z návodů. To by mě budilo, když si jdu dát na 15 minut šlofíka 😴🤪

To je škoda, potřeboval bych nějaké s velkými čísly, ale "tichými" timery. Stačil by i jen jeden.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V 2. 4. 2022 v 5:45, teret napsal:

Kde, že je ta zastavárna 🙂

V Plzni:-) Vedou to tam Vietnamci a je to hrozná šmelina:-D Mají tam úplně všechno, z hodinek taky dost fejků a šmuků, ale občas se tam objeví něco zajímavýho...

před 12 hodinami, akai napsal:

 

 

@Kristian.novJinak kup za dveste tedy za par stokorun je fakt super, a ano obcas se zadari, oto vic pak tesi. 

___________________________________________________________________________________

 

Tak nebylo to doslova "pár" ale dohromady devět... Ale i tak super:-)

 

Jinak, podle výrobního čísla jsou opravdu z ledna 2022, těžko říct, kde se tam vzaly...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 13 hodinami, akai napsal:

Cte se to dost dobre, takze bud delsi i nadale a klidne casteji. 

Navedlo mne to kouknout na ulozene C320 a ejhle bylo treba dat nove batt...
Koncepcne vypadaj, ze budou v pribuzenskem pomeru i kdyz asi pres koleno)) 

C320.thumb.jpg.4e4f26b3e8664be7195f3133bcd5c9c4.jpg

439763548_C320.thumb.jpg.b382661ee8c1d74ed61334ce3a3fdce1.jpg

 

@Kristian.novJinak kup za dveste tedy za par stokorun je fakt super, a ano obcas se zadari, oto vic pak tesi. 

___________________________________________________________________________________

Vsiml jsem si, ze staci v odkaze vyse v adrsnim radku zmenit cal. (zkusil sem 300 a 460) a manual je i pro ne...

Úžasné 😉

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 2 týdnech...

A dnes tu máme zástupce řady Protrek. Model PRT-70 z roku 2000 v provedení Cabin.
Cabin byla (a možná ještě je) značka cigaret japonského koncernu Japan Tobacco.
Casio v jejich červených barvách vyrábělo i jiné modely, jako třeba z řad SPF, MTG.

image.jpeg.fb4f35aa2e7de3182b8deb95c5ad4ebf.jpeg

Jelikož se jedná o celkem standardní dvousenzorovky, uvedu jen, co mě příjemně překvapilo:

- podsvětluje se ciferník (dírkovaný jako u některých jiných modelů, ale čitelnost na podsvětleném cifru není ideál) i displej
- lze nastavit kontrast displeje (ale znaky jsou na něm fakt blechy)
- nechybí timer (který u některých podobných modelů chybí)
- pípák je poměrně hlasitý
- číslovky na cifru jsou kovové plastické (nebo tak alespoň vypadají)
- tělo je plastové, ale luneta zřejmě hliníková
- vystouplá tlačítka se dobře nahmátnout i stisknout
- luneta je otočná (ale až příliš lehce bez aretací nebo cvakání)

image.jpeg.2ce8275b7028c71bdcba7b4c93132be9.jpeg

Takže klasicky měří nadm. výšku, tlak vzduchu a teplotu. Vše lze nechat vykreslit v mini primitivním grafu. 
Všechny hodnot lze také kalibrovat. A ještě ukládat do paměti.

image.jpeg.4eefdf4807da3ccb3d562745aa3f3b88.jpeg

Původní pásek z kombinace textilu a kůže nebo koženky bohužel nevydržel, takže jsou nyní na běžném NATO strapu.
Hodinky jsou lehké a nečekaně poměrně velké. I když ne přehnaně. V nejširším místě od "nosu" až po korunku mají 50 mm.

Takové levné lehké Protreky do nepohody, řekl bych.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Chilliluk
V 1. 4. 2022 v 14:50, Kristian.nov napsal:

Tak sem zašel do mý oblíbený Vietnamský zastavárny a na co sem tam za pár stovek nenarazil...😉

C15928C6-0E26-44D0-8558-9AD78A3F24B4.jpeg

 

To snad není pravda...a já je musel kupovat před pár týdny nový za víc než 8 litrů. Neuvěřitelný 😅

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po měsíci...

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...