Přejít na obsah

Analogo digitální hodinky


Gilius

Doporučené příspěvky

  • po 3 týdnech...
  • Odpovědi 1,6tis.
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Jeden z mých posledních přírůstků dnes poprvé na ruce.
Casio ARW-320 s modulem 376. Model z roku 1989.

Plasťáky, které se mi líbí vzhledem i funkcionalitou. Když dorazily, příjemně mě zaskočily jejich velmi dobrým stavem.
Na pohled mi připomínají některé staré analogové quartz modely od Seika.
Dále mě překvapilo, že tělo je poměrně široké – od senzoru po korunku cca 46 mm a přitom velmi tenké cca 10 mm. Díky plastovému tělu, pouze s nerezovým dýnkem na 4 šroubky, jsou i lehké.

image.jpeg.ba2f0c22ac507498f13019e6af9b8bae.jpeg

Funkce:

Senzor

  • - nadm. výška (m/ft, 0 – 4000 m)
  • - tlak vzduchu (610 – 1050 Mb)
  • - hloubka ponoru (m/ft, 0 – 30 m po 0,1 m)

Možnost natavení alarmu na určenou hloubku ponoru.
Funkce paměti na maximální hloubku ponoru "MAX".

Vše pouze číselné hodnoty

  • - Datum vč. dne v týdnu
  • - Budík
  • - Hodinový signál
  • - Odpočítávač (1 vteřina – 24 hodin)
  • - Stopky (24 h, mezičas, setiny vteřin)

Hodinky nemají žádné podsvícení.
A lumi vrstva je pouze na minutové ručce. Nikde jinde.
Nevím, co si tehdy v Casiu představovali, když na ní lumi vrstvu dali. Ve tmě tedy člověk přibližně odhadne, kolik je minut (i když bez lumi na cifru to jde těžko), ale jinak neví nic.
Ovšem zase pak máme efektní kruhovou hodinovou ručku s tenkým lemem…

Trochu mě překvapily, když jsem je rozebíral.
Na displeji se tehdy objevil nápis: „HELP“. Napsaný normálně místo číselných znaků. Jakože: „Pomoz, máme slabou baterku!“ 🧐. To mi ještě žádná Casia neřekla.
V návodu jsem zjistil, že umí stejným způsobem i hlášku „SENSOR Error“ zobrazovanou postupně po střídajících se slovech. Hezké.

Vyráběli je ještě i se žlutými a černými tlačítky. Černé zřejmě neměly kruhovou hodinovou ručku a vteřinová byla bez šipečky na konci. Také grafika na cifru u nich byla odlišná – s číselnými znaky a zvláštními spojkami mezi indexy.

Zajímavost na konec:

Podle tehdejšího německého katalogu byla jejich cena dvojnásobná oproti CGW-50 (plastové „kosmáky planeťáky“). Další důkaz toho, že cena po pár desetiletích nijak neodráží cenu původní. Planetární CGW i v plastové verzi dnes stojí násobně více než tyto „senzorovky“.

image.thumb.jpeg.0f9a2e4c598bdd138b7247a08a10a0a4.jpeg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 4 týdnech...

Díky. Okamžitě mi padly do oka, když je tu jeden člen prodával, a hned jsem si je oblíbil. Jsou skvěle nositelné díky malé tloušťce. Je to fakt rozdíl oproti klasickým potápkám, které jinak rád nosím. Teď v létě je mám na ruce dost často.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Psal jsem mozna nekdy a to ted nastalo... -tak pridavam zde pocatkem roku trochu probirane AW-600 [373] 
Takze inspirace od @jendazhorbyla na miste a ted bych jeste potreboval C690..))
Dorazily ze spanelska /todocoleccion/ -dodan seiko naramek kdy se opet vyplatil nakup vicero "tahu" s (indie ebay) pred nekolika roky za par $. 
A potvrzuji, jsou opravdu fajn a s naramkem sedi na ruce dobre... Stav nicmoc , ale tesi i tak.

1730849603_373aw600.thumb.jpg.474b098d1fb555ba51e40a2556fdee42.jpg

1393954154_373aw-600.thumb.jpg.04be18be36ceba48be8fb009efa19dba.jpg

1307381268_373aw600.thumb.jpg.233bdd1f730bdb5db2eb36e0872ebf25.jpg

-prodejce je mel takto...
197365335_195407330.jpg.65f5c9124f364b1d6f72358c263bae9a.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pěkné. Stav není zase až tak strašný. Náramek k nim pěkně sedne.

Ty moje se před pár dny nějak "kously" a nejede digital ani analog. Nejdříve se z nich ozývaly všelijaké podivné pískavé zvuky, což většinou předznamenává následný kolaps. Pak klekly. Zatím jsem neměl čas podívat se, v čem je problém.

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak snad neklekly nadobro, jen konec batt? Pri nahlem nedostatecnem napeti (nespadlo napeti pri "hrani" si s nima ?) by to tak mohlo udelat. 
Asi bych vytahl alespon batt., at se netrapi s nespravnym napetim. 

To ja jsem zvedav /az dorazi/ na ten model C690, -jak pisu vyse "jeste bych potreboval"...

-zadarilo se a po delsi dobe jsem se dockal a jedny se objevily takto...
C690.thumb.png.795a2bb1d3dd43cc222a2ae59dbb278a.png 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já jsem jim tehdy, a není to tak dávno, dával baterii novou. Ale bůhví, v jakém byla stavu. Jak bude chvíle, otevřu je.

C690 jsi ulovil za pěknou cenu. Já je mám docela rád, přestože je to takový kočkopes, co se vzhledu týče. A displej je hodně malinký. Nicméně funkcionalita je pěkná a šlapou mi celkem přesně. Líbí se mi na nich jednoduchý a přehledný cifr i ručky. A taky lehká titanová konstrukce. Občas je na ruku nasadím a ponosím.

Měl bych mít v Japonsku jeden ze Citizeních designových úletů. Tak až dorazí, pokusím se ho sem šoupnout.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 4 týdnech...

Jak to dopadlo, -mel jsi uz cas?  pomohla vymena batt.?

C690 -uz se to blizi budou kompletovat asi tento tyden... -na lcd asi taky koukat nebudu teda jako muzu, ale stejne tam nic neuvidim..))
Libi se mne moc(hlavne ergonomie toho lcd pro prirozenejsi pohled/stejne jako nektera casia/) tak jsem zvedav na zivo. Tvoje fotky moc nadchly... 

Na ten ulet jsem zvedav -patri do nejake rady? (-taky cekam jednu zvlastnost(independent), -a budou patrit sem.. ) 

Jinak musim i sem 8947...
-a diky zes zkusil pohledat...

V 13. 8. 2022 v 14:01, jendazhor napsal:

Víc info než ty, jsem k 8947 nenašel, ale líbí se mi dost. A jestli jsou z roku 1984, tak to na tu dobu musely být celkem namakaný stroje.


Ja fakt nekde v minulosti k nim nasel pokec... neco jako zde... 
Aktualne takto... druhe nefunkcni a nevim proc...

 

153798865_8947.thumb.jpg.8ed6b61149ec110f1cceab3db614cf99.jpg

8947.thumb.jpg.99cd05159ce35729825f352af66f868a.jpg

2015788457_8947.thumb.jpg.ebf7406e089315bd75e77eb19bedec51.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak ty moje AW-600 se mi nepodařilo rozchodit. Dal jsem do nich novou baterii, ale to nezabralo. Napětí mezi "AC" kontaktem a baterií je v pohodě, ale displej ani motor nemakaj. Toho jsem se obával. Jestli bude někdy čas, zkusím to ještě porůznu přeměřit. Ale moc šancí jim nedávám.

Pro zajímavost jsem se díval, jakou odchylku chodu mají dnes moje Citizeny C690. Většinu času strávili na stojánku. Za cca 4 měsíce daly 50 vteřin do plusu, takže cca +12 vteřin/měsíc.  To není zlé. Pokud bych je nosil trvale, tak by to možná bylo méně.

Jo, mnou zmiňované "úlety" od Citizenu jsou taky z řady Independent. Ono taky jak jinak u Citizenů. Není to nějaký výjimečný model, spíš takový jakože šperk. Ale už made in China. Jsou s ostatními v lodní dopravě (moc velký balík), tak je ve hvězdách, kdy dorazí a jestli vůbec.

Já na staré ana-digi Citizeny nemám moc štěstí. Pořád mi tu leží mrtvé 8946 z roku 1984, ale ty už asi nikdy nerozběhám.

A u dalších– C050 z roku 1990 nejedou některé segmenty displeje a ať dělám, co dělám, prostě se nerozsvítí.

U novějších solárních Citizenů jsem měl štěstí větší.

Mimochodem, model Vagary s modulem 8989 z tvého odkazu vypadá pěkně. Teploměr bych nemusel, ale je to tradice téhle citizenní linie. Škoda, že tam nedávali timer. Nicméně vypadají pěkně "technoidně".

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po měsíci...
  • po 2 týdnech...

Jj pekne, ja tydle znam, pri vyhledavani na mne dost casto vykouknou. Patri taky mezi radiem rizene? 

Jinak japonsko a prvni ozivene...
MRG-130T -mimo osvetleni funguje vse. (spojil sem vyfoceni i pro sem...)
Phosphor P.0102 AnaDigi s E-Inkem -nevim jak nastavit vteriny, ta moznost pri serizovani se nenabidne. Manual neni nikde-viz linky.
Tyto nabehly ihned, ale u analogu nekdo trochu deformoval kontakty pro batt. ktera je solo pro tuto cast. Napraveno bezi...
Dorazilo jeste neco analogovedigitalniho tak uvidime...

295451651_mrgadi.thumb.jpg.3c27a1e844573b9600d61c12468d33d9.jpg

1.thumb.jpg.4fee7d294364abf7c4888d097bba9cdf.jpg

P_0102.thumb.jpg.ec79e98c408902a0f1f8fdf07ba7b901.jpg

2.thumb.jpg.1966c0f9019b93a376d2e7d959fe243f.jpg

Upraveno uživatelem akai
edit: +elink
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...