Jump to content

Analogo digitální hodinky

Gilius
 Share

Recommended Posts

Tak k nim bych tu měl bráchu Casio Duro 200 s modulem DRO-211. 

Ale nejede mi analog, je to nějaké rozbité... A taky nesvítí podsvícení. 

Zajímavé je, že mají dvě baterie (dopřál jsem jim nové) a ta malá prťka je, podle servisního manuálu, jen na to podsvícení.

Trochu jsem se v nich pohrabal a je to divné. Motor na analog se po rozebrání vrstev modulu podivně protáčí na ose, což se mi moc nezdá. Ještě se do nich jednou podívám. Je mi líto je nechat v šuplíku. Mají pěkné animace těch kruhových částí displeje a třeba 8 tónů budíku je taky milá vychytávka.

post-13153-0-14217200-1584188332_thumb.jpg

Tak k nim bych tu měl bráchu Casio Duro 200 s modulem DRO-211.

Ale nejede mi analog, je to nějaké rozbité... A taky nesvítí podsvícení.

Zajímavé je, že mají dvě baterie (dopřál jsem jim nové) a ta malá prťka je, podle servisního manuálu, jen na to podsvícení.

Trochu jsem se v nich pohrabal a je to divné. Motor na analog se po rozebrání vrstev modulu podivně protáčí na ose, což se mi moc nezdá. Ještě se do nich jednou podívám. Je mi líto je nechat v šuplíku. Mají pěkné animace těch kruhových částí displeje a třeba 8 tónů budíku je taky milá vychytávka.

Veľmi zaujímavý kúsok :)

Já mám pro Casia hroznou slabost. 

V současné době si vybírám nové anadigi, koukám na Protreky, AlpinerX, Tissoty..

V této chvíli vlastně stanovuji, co od těch hodinek očekávám - funkce, design apod.

Joe

Já mám pro Casia hroznou slabost.

V současné době si vybírám nové anadigi, koukám na Protreky, AlpinerX, Tissoty..

V této chvíli vlastně stanovuji, co od těch hodinek očekávám - funkce, design apod.

Joe

No ak mám pravdu povedať, tak minimálne ten AlpinerX zaujal aj mňa, ale to už smeruje ku kategórii smart watch, a to už nie je pre mňa :)

Ano, v této chvíli zvažuji, jestli je to nevýhoda, nebo výhoda a k čemu bych ji reálně využil. 

Rozhodně jsou to pořád hodinky, kterým vydrží zdroje energie v řádu jednoho, či dvou let, což je pozitivní. Neumím si představit, že woče obden nabíjím.

Joe

Ano, v této chvíli zvažuji, jestli je to nevýhoda, nebo výhoda a k čemu bych ji reálně využil.

Rozhodně jsou to pořád hodinky, kterým vydrží zdroje energie v řádu jednoho, či dvou let, což je pozitivní. Neumím si představit, že woče obden nabíjím.

Joe

S tou Alpinkou, keby som práskol na betón, tak asi by z nich boli dvoje, také nárazy vydrží jedine G-Shock, alebo ProTrek :)

Nádherné hodinky, toto som ešte ani nevidel :)

Citizen Altichron C040 z roku 1989.

První hodinky s barometrickým výškoměrem, jestli se nepletu. Speciálně pro horolezce, měří to výšku a stopuje dobu výstup a nějak počítá následnou dobu sestupu, no moc tomu nerozumím :-DD

Citizen Altichron C040 z roku 1989.

První hodinky s barometrickým výškoměrem, jestli se nepletu. 

Jako první od Citizenu nebo celkově?

Já myslím, že celkově bude možná patřit prvenství Casiu. Mám v archivu katalog 1989 a tam jsou modely BM100M a ARW320AT. A ani tam nejsou označený jako novinky. Ale zase v katalogu na 1988 nejsou.

Jo a Citizenky máš nádherný!

Edited by t2

Jako první od Citizenu nebo celkově?

Já myslím, že celkově bude možná patřit prvenství Casiu. Mám v archivu katalog 1989 a tam jsou modely BM100M a ARW320AT. A ani tam nejsou označený jako novinky. Ale zase v katalogu na 1988 nejsou.

Jo a Citizenky máš nádherný!

Já tedy eviduju moje Casio BM-100 jako modelový rok 1989. Taky jsem je v žádném předchozím katalogu nenašel. A ty přidali ještě "hloubkoměr" a graf vývoje tlaku vzduchu. Jen tedy moc odolně nevypadají. Ale zřejmě byly z těch běžných masovek se senzorem tlaku asi první.

Samo Casio je na svých stránkách popisuje jako "Digital watch with sensor for forecasting weather trends" a uvedení má v únoru 1989.

1989

Cal. C040/C046 Sport Altimeter

The Altichron was, along with its stablemate, the Aerochron, the first generation of quartz watches equipped with a barometer and altimeter, and was just as revolutionary. Like the Aerochron, it offered an analog readout of the time, combined with a digital LCD panel for other functions, and had a compass bezel, which allowed users to take a basic bearing from the sun. Designed for mountaineers, the Altichron was developed to allow critical information ? like tracking altitude as a way of both marking progress, and to establish safety margins on difficult routes ? to be easily determined

https://www.hodinkee.com/articles/inside-the-line-citizen-promaster-land

Tady z toho jsem pochopil, že první, ale kdo ví:-)

• 3 weeks later...

Cerstvo rozchodene vintazne Citizeny. Dali mi zabrat, ale uspech sa dostavil. Oxidacia z vytecenej starej baterky napadla aj mechanicky strijcek z ana casti, takze komplet rozborka, vycistenie a rozbehli sa.

post-61962-0-45687800-1586887398_thumb.jpegpost-61962-0-52291700-1586887417_thumb.jpegpost-61962-0-91193000-1586887525_thumb.jpeg

Cerstvo rozchodene vintazne Citizeny. Dali mi zabrat, ale uspech sa dostavil. Oxidacia z vytecenej starej baterky napadla aj mechanicky strijcek z ana casti, takze komplet rozborka, vycistenie a rozbehli sa.

attachicon.gif711F4F52-B9EF-4EDD-AD6C-2B7B69946BBA.jpegattachicon.gifEFBCCDFD-5C48-481F-B5A9-5B7D77963571.jpegattachicon.gifDF4A3CF6-0576-475C-9625-B5EA4B230BAA.jpeg

Nádhera a i já mám radost, žes je rozchodil.