Přejít na obsah

Casio Pro Trek


Kristian.nov

Doporučené příspěvky

Zdravím,

mám Casia PRG- 80 a  začal vadit pryžový pasek na ruce. Ptám zda je možné orig. pásek nahradit pokud možno textilem nebo kůží.

Z toho důvodu hodinky skoro 2 roky nenosím. A dost silně uvažuji a jejich prodeji.

Jaká by dnes mohla být jejich cena? Jsou 5 let staré, nejsou nejak poškrabané, dost jsem je hlídal.koupeny v Anglii.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Diky.

Právě že jsem nikde nenašel jiny pásek než z plastu, nebo me napadl tah z titanu, ale ten nechci. Navíc pásek navazuje na pouzdro hodinek a tak a bylo mi v obchodě řečeno ze tam jiny než originál nepasuje.

Jsem v oboru naprostý zelenac a tak jsem to zkusil.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Titanový tah si můžeš pořídit. Vyjde zhruba na 1500 a oproti gumě se mění i koncovky, které by ti ale měli dodat i s tahem. Je celkem pohodlný, ale guma mi příjde lepší.

Tenhle je na pomezí mezi kůží a látkou: http://www.ebay.com/itm/Genuine-Casio-Watch-Strap-Replacement-for-PAG-80L-PRG-80L-PRW-1000LJ-Watch-/331362781858?hash=item4d26c2caa2:g:EiQAAOSwbqpTyRVN

Co vzpomínám, tak se víc verzí než tyto tři nedělalo.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zdravím,

mám Casia PRG- 80 a  začal vadit pryžový pasek na ruce. Ptám zda je možné orig. pásek nahradit pokud možno textilem nebo kůží.

Z toho důvodu hodinky skoro 2 roky nenosím. A dost silně uvažuji a jejich prodeji.

Jaká by dnes mohla být jejich cena? Jsou 5 let staré, nejsou nejak poškrabané, dost jsem je hlídal.koupeny v Anglii.

 

Tady máš originál kožený pásek k PRG-80: http://www.hodinky.inshop.cz/reminek-na-hodinky-casio-prg-80l-3-1397.html .

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po měsíci...

Zdravím. Nevíte někdo, jak demontovat lunetu u PRW 3500? Chtěl bych ji napovlakovat DLCčkem, ale klasické odtržení mi nějak nejde. Zkoušel jsem menší, ale i větší silou a zkrátka drží. Musím demontovat celé hodinky od dýnka? Děkuji za jakýkoli postřeh.

Zkoušel jsem se poptávat i v technické sekci, ale prý tady budete vědět..:o))

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pro FAZERa: ano, porovnával.... u 3500 je vyšší vodotěsnost, což se mi líbí a co hlavně: dají se posadit na ZULU nebo NATO.... jo a luneta je ocelová, což už se mi mnohokrát vyplatilo.... kdybych jí dneska malinko nožem nechtěně ze strany neodřel, byla by jak nová....

Upraveno uživatelem FranaD
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pro FranaD:

 

díky za info. Takže se dá říct, že je to takovej nástupce modelů PRW-1500/2500 pouze bez fáze měsíce.

 

Nevím jak u modelu PRW-3500, ale u PRW-1500 je luneta součástí pouzdra a její výměnu lze realizovat s výměnou pouzdra.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Součástí pouzdra znamená co, je tam luneta zalisovaná ěnajkým způsobem? Já už si zajsitil to DLC a teď sháním někoho, kdo mi jí "vycukne".... Psal jsem do hodinářství Provazník (Chomutov), kde jsou velice šikovní, jestli by mi jí nedemnontovali..... nikdo shopný v okolí Mostu není nebo ho neznám....

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

žádná fotka rozebranejch PRW3500, žádný koment k případným opravám, žádná náhradní luneta samostatně v prodeji...... končím s pátráním, přenechám to hodináři.... snad neřeknou, že nechtějí..... :o)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

žádná fotka rozebranejch PRW3500, žádný koment k případným opravám, žádná náhradní luneta samostatně v prodeji...... končím s pátráním, přenechám to hodináři.... snad neřeknou, že nechtějí..... :o)

Na tuhle fotku třítisícovek jsi už asi na netu narazil, ale pro jistotu vkládám - zdroj: http://forums.watchuseek.com/f296/remove-bezel-prw-3000-a-2729314.html

 

post-30813-0-40751000-1461818411_thumb.jpeg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nepamatuju si, ale viděl jsem u  PRW 3000 fotky opravy lunety, která tam je jen údajně přilepena a dá se normálně utrhnout, pak jak někdo u PRW 3000 předělával polarizačním sklíčkem neg. displej do pozitiva, ale rozebraný PRW3500 nikde. To uchycení lunety bude asi jinak než u jiných hodinek. Od Provazníka mi nic nenapsali, budu do Chomutova osobně, snad se s tím odborníci poperou.....

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak u p.Provazníka jsem nepochodil, ale dostal tip na servis : Fast ČR a.s., Černokostelecká 1621, Říčany u Prahy. Napsal jsem tam před cca 2 hodinama a už mám odpověď (to jsem opravdu nečekal):

 

Dobrý den,

Asi Vám moc neporadím. Tento model se do CZ nikdy oficiálně nedovážel. Nemáme ani možnost ?okouknout? u vadného pouzdra možnosti.  Mohu Vám pouze poskytnout obrázek, jak je to všechno poskládané. Určitě nelze vyměnit třeba sklo samostatně , mění se celé pouzdro. Vzdáleně mi to připomíná model tuším PRG-80 . Je to do sebe ?nacvakané?  tak, že když to budete chtít rozebrat, tak určitě něco poškodíte  - sklo, solární článek ?. Nepomůže ani přístup zevnitř. Vzhledem k tomu , že se mění celé pouzdro , nebyl důvod studovat jak je to celé sestavené.

V případě, že se budete pokoušet a pouzdro poškodíte ,  výměny pouzdra je cena  od 3800 kč s dph výš dle provedení modelu. K nám nemá cenu posílat.

 

S pozdravem BAYER Jiří

 

 

Takže s povlakováním lunety je asi konec.. :)) Ikdyž na obr. to nevypadá, že by neměla jít "vycuknout", ale ryskovat to asi nebudu.. :))

post-5779-0-22834900-1461833038_thumb.png

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...