Přejít na obsah

Kdo pomůže ?


Doporučené příspěvky

Dobrý den vám všem :)

 

Už jsem si přečetl pár knih o hodinách a hodinkách a teď pro mne možná přišel čas zjistit jak to skutečně funguje a třeba i zkusit něco opravit.

Pídil jsem se po nějakém odborném kursu, školení či škole, zaměřené na toto théma, ale marně. Asi v ČR nikdo školené hodináře nepotřebuje :angry:

Proto bych rád touto cestou požádal vás, zkušené harcovníky z oblasti jemné mechaniky a hodinařiny, o nějaké ty rady kde začít, jaké nářadí a kde pro začátek pořídit, ev. kde koupit nějaký ten díl, kolečko, atp. :)

A také bych byl vděčný :cheers:, kdyby mi mohl někdo ukázat něco v praxi a poučit mmne v tomto oboru.

 

Tak když se někomu bude chtít ...

 

Předem děkuji a jsem s pozdravem

 

Luděk

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No, já jsem samouk a né hodinář :-)

Na to co chceš se připrav na to, že díly nejsou, pokuď jsou vozí se ze zahraničí. Nedostatkové díly se berou z kalibrů "for-parts" (gold crap, rozbité, vadné ciferníky ap.)

Mnoho nářadí si musíš vyrobít sám.

Nářadí ap. se dá koupit např. v Parexo, ale podruhé jsem tam nenakupoval, tempo a flexibilita umírajícího hlemýždě.

Také se dá koupit na ebay.com, z USA i Thaiwanu přijde rychleji než z parexa ....

Základ je umět brousit, podstaveček, lupa 3-10, pinzety, sada šroubováků s výměnými hroty, nějaký otevírač dýnek, nerezové špice na kolo k vybroušení páčidel a mazáčků, oleje, olejnička, rodigo, párátka.

Na aukru si kup hromadu starých ruských hodinek (pánské), layoutem jsou to "kopie" švýcarů, nebo zkus Freedoma (http://www.ceske-kralovstvi.cz/), má napytlíkované strojky z scrapů.

Během rozborky si neznámý kalibr fotím předsádkou.

 

Možná budu kamenován, ale nezačínej s Primkama, KIF flector na setrvačce chce už trochu grif (já dal 3-tí perko).

 

Je toho spousta ... Předpokládám, že onen set pdf-ek s učebnicemi pro hodináře máš nabiflovaný.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nářadí ap. se dá koupit např. v Parexo, ale podruhé jsem tam nenakupoval, tempo a flexibilita umírajícího hlemýždě.

Také se dá koupit na ebay.com, z USA i Thaiwanu přijde rychleji než z parexa ....

Základ je umět brousit, podstaveček, lupa 3-10, pinzety, sada šroubováků s výměnými hroty, nějaký otevírač dýnek, nerezové špice na kolo k vybroušení páčidel a mazáčků, oleje, olejnička, rodigo, párátka.

Na aukru si kup hromadu starých ruských hodinek (pánské), layoutem jsou to "kopie" švýcarů, nebo zkus Freedoma ([url="http://www.ceske-kralovstvi.cz

 

 

A hlavně soustruh, ale kde ten koupit, to opravdu nevím, kromě domlácených šrotů z aukra.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahoj

Dík za odpověď :thumbsup_anim:

Už jsem si začínal myslet, že jsou tady jen takový "kecalové o ničem".

... S náředím a díly asi problém nemám. Jen nevím které spec. nářadí k čemu je a co jak použít. A tím nemyslím jak roztočit finýrku :) . Jedna věc se většinou dá udělat mnoha způsoby, ale jen jeden je správný.

Spíše bych potřeboval, aby mne nějaký hodinář vzal na 2,3 dny do dílny a ukázal mi jak se na lopatě sedí (alespoň základ)

P.S.

Věřím, že už si poradíš sám, ale přesto, když budeš potřebovat nějaké to kolečko, setrvačku, pérko a snad i něco víc a nebo nějaké to nářadíčko, možná bych něco našel v šuplíku. Některé věci mám vícekrát. Není toho moc, ale přeci.

P:P:S. Párátka používáš místo brslenu ?

 

 

No, já jsem samouk a né hodinář :-)

Na to co chceš se připrav na to, že díly nejsou, pokuď jsou vozí se ze zahraničí. Nedostatkové díly se berou z kalibrů "for-parts" (gold crap, rozbité, vadné ciferníky ap.)

Mnoho nářadí si musíš vyrobít sám.

Nářadí ap. se dá koupit např. v Parexo, ale podruhé jsem tam nenakupoval, tempo a flexibilita umírajícího hlemýždě.

Také se dá koupit na ebay.com, z USA i Thaiwanu přijde rychleji než z parexa ....

Základ je umět brousit, podstaveček, lupa 3-10, pinzety, sada šroubováků s výměnými hroty, nějaký otevírač dýnek, nerezové špice na kolo k vybroušení páčidel a mazáčků, oleje, olejnička, rodigo, párátka.

Na aukru si kup hromadu starých ruských hodinek (pánské), layoutem jsou to "kopie" švýcarů, nebo zkus Freedoma (http://www.ceske-kralovstvi.cz/), má napytlíkované strojky z scrapů.

Během rozborky si neznámý kalibr fotím předsádkou.

 

Možná budu kamenován, ale nezačínej s Primkama, KIF flector na setrvačce chce už trochu grif (já dal 3-tí perko).

 

Je toho spousta ... Předpokládám, že onen set pdf-ek s učebnicemi pro hodináře máš nabiflovaný.

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...