Přejít na obsah

Patek Phillipe - prosím o info


qwertzqwertz

Doporučené příspěvky

Ahoj,

 

objevil jsem v jednom starožitnictví (mé velmi dobré známé) tyto Patek Phillipe. Jsou to původně kapesní hodinky, mechanické, později upravené jako náramkové. Jsou údajně staré cca 100 let. Vyfotil jsem jen jednu fotku. Na spodní straně není nic, jen hladký spodek.

 

Budu velmi vděčný za jakékoliv informace.

 

Děkuji.

 

Posted Image

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahoj,

ehm, no na ciferníku to má napsané Patek Philippe, a podle korunky soudím, že to dost možná někdy byly cibule. Ale pokud chceš vědět něco víc, tak by to chtělo fotku strojku. Nicméně vypadají, že jsou v dobrém stavu, což je fajn

 

Díky za rychlou odpověď. Zkusím co nejdříve získat fotku strojku.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No aby nebyly v dobrém stavu, jsou nedávno "vyrobené", nebo zrenovované. Pouzdro vypadá úplně nové, ciferník je nově natisknutý. Ale hlavní slovo bude mít fotka strojku.

 

EDIT: hodláš je koupit? Cena bude patrně veliká...

Upraveno uživatelem Karlos
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No a já tomu moc nerozumím , ale přesto si nemyslím to co Jay, tedy, že by na nich bylo cokoli fajn a jestli je ta paní tvá dobrá známá ? Opravdu by tomu měla rozumět !

 

 

 

Pominu, že je to předělávka (paskvil) který tady mnoha členů nevadi a snad se jim i líbí, ale :

 

 

Číselník s fontem z OMEGA, který je dle mého nový natištěný

Ručky s inspirací bůhví odkud nejspíše Doxa nebo? atrdeco

 

Hraje si to na něco co to jistě není.

 

Je to hodně podobné tomu čím zaplavil Ebay kutil (ové) z Ukrajiny (Karlos ví koho a co myslím)

post-965-040443200 1320687457.jpg

post-965-058286700 1320687492.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Prostě předělávka, no. Od slova předělat :) Nejspíš není žádný jiný způsob jak využít dochovaný zajímavý strojek (v tomhle případě dokonce velmi prestižní značky, teda jestli v tom skutečně je) než udělat z toho nějaký podobný "paskvil". Já si myslím, že je to pořád lepší, než nechat takový strojek navěky ležet v prachu spodního šuplíku, kde k ničemu nebude, snad jen někomu na součástky. To by přece byla strašná škoda, ne?

Co už mi ale vadí - narazil jsem na polské obchodníky, kteří skupují zajímavé kapesní hodinky v horším stavu, obratem je rozhodí, ze strojku udělají předělávku a zbyde jim pouzdro, které pak prodají dál. Bohužel takhle vydělají víc.

A tyhle Pateky si podle mě na nic nehrají. Je to předělávka, prodejce to nijak netají, ani nepřekrucuje, tak v tom nevidím žádnou špatnost. A otázku původnosti/nepůvodnosti jednotlivých dílů už si musí posoudit případný kupující sám s ohledem na cenu a na to jak moc takovéhle hodinky chce mít. Kdo chce nosit takovýhle strojek na ruce, tomu to vadit nebude, kdo důsledně trvá na originalitě a původnosti, ten si nic takového nekoupí.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Co je špatného na tom, když někdo do kastle od Octavie narve americký Hemi 5,7 V8. Kdyby se to tam vešlo, stále to bude minimálně zajímavé. Tyhle marriage hodinky považuji za jednu z dobrých možností, jak pořídit něco extra za přiměřený peníz. Zkuste si někde koupit náramkový bicí chronograf, nedostanete se pod cenu dost luxusního auta. Totéž však můžete mít v novém nerez pouzdru, často je to velmi vkusně uděláno a budete to mít za cenu dost jeté Fabie...Ten cenový rozdíl je propastný a pro většinu zájemců o tento typ hodinek je to rozhodující faktor.Navíc, jak napsal Karlos, dáme možnost sloužit dále stroji, jehož kvalita je špičková.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Co je špatného na tom, když někdo do kastle od Octavie narve americký Hemi 5,7 V8. Kdyby se to tam vešlo, stále to bude minimálně zajímavé. Tyhle marriage hodinky považuji za jednu z dobrých možností, jak pořídit něco extra za přiměřený peníz. Zkuste si někde koupit náramkový bicí chronograf, nedostanete se pod cenu dost luxusního auta. Totéž však můžete mít v novém nerez pouzdru, často je to velmi vkusně uděláno a budete to mít za cenu dost jeté Fabie...Ten cenový rozdíl je propastný a pro většinu zájemců o tento typ hodinek je to rozhodující faktor.Navíc, jak napsal Karlos, dáme možnost sloužit dále stroji, jehož kvalita je špičková.

 

 

 

Ok máš pravdu. NEBUDU SE HÁDAT

 

To pouzdro k tomu sedne

 

Ten číselník je perfektně natištěný a usazený

 

Ty ručky k tomu perfektně pasují

 

A navíc ten stroj o které básníš je opravdu lahůdka ( škoda, že jsi ho ani neviděl):suicide_anim:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Na přestavbách nevidím vůbec nic špatného. Strojky z kapesních hodinek jsou nádherné, ale má to svoje ALE. Většina předělávek je odfláknutá, řekl bych, že povedená je každá desátá, možná dvacátá přestavba. Ideální je když má strojek původní ciferník a ručky v perfektním stavu. V opačném případě je docela problém stvořit něco co vypadá opravdu pěkně. Dalším problémem je vhodný strojek ( umístění vteřinovky vůči korunce a mechanismus u korunky, nositelná velikost).

 

Já jsem rozhodně pro přestavby, takové nádherné strojky dnes skoro nikdo nedělá. Ale je to fakt náročná disciplína, když to má mít úroveň. :crying_anim02:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Longu, kdybys ty měl doma samotný strojek, já nevím, třeba zrovna Patek, co bys s ním udělal?

 

Stále se tady bavíme o " císařovývh nových šatech" nebo spíše o klobáse jakou " svět ještě neviděl " ( FOTO STROJE)

 

Ten příměr s tou škodovkou s motorem Hemi přesně vystihuje TUZING , který nemusím a nelíbí se mi a nemusí se jednat o hodinky.

 

Když ti zbyde motor ze super auta a dáš ho do vraku budeš na srazu většině lidí pro smích, ale najde se skupina lidí kteří ten TUZING ocení.

 

Myslím si, že jsem důvody napsal o příspěvek výše.

 

¨Na těch hodinkách je UDĚLANÉ dost věcí blbě, od číselníku, jeho usazení, plastičnost až po ty ručky a možná nebudu ani překvapen se strojem o kterém si stále jen povídáme

 

 

 

Že stroje v šuplíku mám to víš sám dobře, ale než dělat něco napůl nebudu to raději dělat vůbec. :-))))

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Každý dělá věci podle svých možností a znalostí. Tyhle Pateky udělal kdosi kdesi, tazatel se tou přestavbou nechlubí, jen je chce koupit a nikde není psáno, že hodinky takhle musí zůstat. Pokud se někomu takhle nelíbí, může si je upravit, nebo předělat, "dle vkusu každého soudruha" :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Každý dělá věci podle svých možností a znalostí. Tyhle Pateky udělal kdosi kdesi, tazatel se tou přestavbou nechlubí, jen je chce koupit a nikde není psáno, že hodinky takhle musí zůstat. Pokud se někomu takhle nelíbí, může si je upravit, nebo předělat, "dle vkusu každého soudruha" :)

 

 

 

OK jsou opravdu moc pěkné a ať do nich tazatel 100% jde než mu je někdo vyfoukne, bo až se tohle proflákne bude po to mazec a budou je chtít všichn turisti co navětíví Prahu od Indie po Aljašku:notworthy:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

to long, ad předělávky: Jedna z mých oblíbených značek kapesních původně nedodávala celé hodinky, ale jenom strojky. V nejlepších dobách část produkce byla zapouzdřovaná dle vkusu zákazníka (tj. opět strojky a pouzdra od jiných společností). I ten Patek dodával spousty strojků bez pouzder - kupř. "for Tiffany". Samozdřejmě původní pouzdro dává celku úplně jinou hodnotu.

Hodnocení přestaveb je věcí vkusu soudruha, já osobně bych si Rolex a Panerai na ruku nedal ačkoliv strojky jsou výborné. Tato konkrétní vypadá "levně", nijak extra slícované, leštěné filcákem ap.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...