Přejít na obsah

Breitling caliber 01


Andrej888

Doporučené příspěvky

Neviem čo je na tom pravdy ,ale počul som že sa vraj kazia a je na nič. Chcel som si kúpiť chronomat s týmto calibrom a predajca mi ho nedoporučoval... Vraj nech si radšej kúpim starý chronomat. Neviem čo je na tom pravdy preto by som sa chcel informovať či nemá niekto z vás skúsenosť.

Ďakujem.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po měsíci...

Neviem čo je na tom pravdy ,ale počul som že sa vraj kazia a je na nič. Chcel som si kúpiť chronomat s týmto calibrom a predajca mi ho nedoporučoval... Vraj nech si radšej kúpim starý chronomat. Neviem čo je na tom pravdy preto by som sa chcel informovať či nemá niekto z vás skúsenosť.

Ďakujem.

 

Staré Chronomaty s upravenou Etou, versus nové s manufakturním strojkem Breitling. Navíc Made in Switzerland, tedy zcela vyrobené ve Švýcarsku. Jedinou nevýhodu lze zaznamenat ve vyšší ceně a nepříliš (záleží na vkusu) vydařeném zpracování lunety. ;-)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník dlubix

Staré Chronomaty s upravenou Etou, versus nové s manufakturním strojkem Breitling. Navíc Made in Switzerland, tedy zcela vyrobené ve Švýcarsku. Jedinou nevýhodu lze zaznamenat ve vyšší ceně a nepříliš (záleží na vkusu) vydařeném zpracování lunety. ;-)

 

Tenhle novej kalibr není jen v chronech, ale i v navi a ty jsou IMO boží.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahojte, tak Béčka s cal. 01 mám už tretí týždeň, a je to obrovská radosť. Mám Montbrillanty a meškanie som zatial nemal viac ako sekundu.

Podľa toho čo som čítal, je to fakt excelentná mašinka a zatiaľ to prax potvrdzuje.

 

 

Tenhle novej kalibr není jen v chronech, ale i v navi a ty jsou IMO boží.

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 3 týdnech...
  • po měsíci...
  • po měsících...

Hm hanba predajcovi, co toto povedal. Taktiez som vo fachu uz dlhsie a ziadne opravy, ci problem s tymto cal. som VOBEC nezaznamenala...Je to neskutocny stroj z dielne Breitling. Je prisposobeny tak, aby sa ho mohli upravovat aj nadalej a pridavat dalsie a dalsie nove komplikacie ako napr cal. 04 s funkciou GMT, alebo kaliber 05 v tohto rocnej novinke Transocean Unitime....Mala som tu cest drzat strojcek cal.01 bez puzdra v rukach...v mnohom sa odlisuje od zauzivanej ETY. Mnohým hodinarom mozno stroj 01 pripomina cal. v hodinach Rolex Daytona...Opodstatnene! Na vyvoji sa podielali aj inzinieri z Rolexu :)70hod rezerva natahu potesi urcite kazdeho nositela a hodinky su dokonca odolnejsie voci otrasom-najcastejie sposobenie odchyliek... Takze pani, rozhodne je sa čim pýšit. Kebyze mam na ne dost velke zapästie, uz by ho zdobil Chronomat 41. Cal. 01 je jediny automat chronograf vo svojej triede, do ktoreho by som osobne investovala...a to som fakt narocna!

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Niektory tvrdia, ze je Breitling predrazeny!? Su aj ine drahsie znacky a predsa niesu na takej tech. urovni ako je Breitling.

 

 

Modely v ktorych je In-house su:

Chronomat 41 - cal.01

Chronomat 44 - cal.01

Chronomat 44 GMT - cal.04

Chronomat 47 GMT - cal.04

Transocean chronograph. 43 - cal.01

Transocean Unitime - cal. 05

Montbrillant 01 - cal. 01

 

A pozor, coskoro bude novy Cosmonaut - tiez obdareny in-house calibrom...este sa nepredava...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 4 týdnech...

Dám to sem: Breitling stvrzuje kvalitu svých 'manufacture' kalibrů pětiletou zárukou: http://www.breitling...idContent=64938

 

Dobrý :). Jen mě trochu překvapuje, že se v PR článku chlubí tím, že těch strojů v roce 2011 udělali kolem 40 000. Podle mě in-house má navodit atmosféru, že člověk má něco odlišného a ne masovku.
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Naprostý souhlas s Kamilem. U Breitlingu je to navíc umocněno ještě tím, že proto, aby mohli na trh uvést in-house kalibr, museli skoupit jednu zavedenou švýcarskou firmu specializující se na vývoj a výrobu strojků. Qízová otázka: kterou? :-)

 

Malá nápověda: Společnost byla založena v roce 1896

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...