Přejít na obsah

Kapesní hodinky - info a rada


Argon

Doporučené příspěvky

No.... teď si trochu říkám, že je, ale.... samotný krček k hodinkám se velmi špatně hledá a i když procházím aukro a různé bazary, tak moc velké štěstí nemám. Už me napadlo sem do fora hodit téma, že sháním (koupím) krček s korunkou ke zlatým jeptiškám... jestli by se tu někdo nenašel s nabídkou..... Jinak ten co tam je teď je podle mě úplně jiný, ne původní. Ty stříbrné hodinky mě vyšli na 360,-

 

Těch stříbrnejch by byla škoda, na Aukru se daj sehnat vraky třeba i do stovky . Jinak ta přestavba sice nevypadá nejlépe, ale vracet hodinky do původního stavu by bylo dost finančně náročné.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Odpovědi 77
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Ve své podstatě máš poškozené pouzdro, nemáš použitelný ciferník, ručky a strojek je nesignované cosi, co bylo naboucháno po kontejnerech. Dohromady je to prodejné pouze na gold-scrap. Jestli pro Tebe mají vzpomínkovou hodnotu, tak tu přestavbu asi udělal někdo z tvých předků, zjisti si kdo, dej je do funkčního stavu a občas si s nimi na ruce zavzpomínej.

Jestli si myslíš, že uvedení do původního stavu je zhodnotí nad cenu oprav, jsi na omylu, ale vymlouvat Ti to nebudu.

Když se tak hrneš do přestavby, máš už vhodnou natahovací hřídelku, v jakém stavu je ten strojek ?

 

 

Naboucháno po kontejnerech?! nerozumím co tím myslíš, můžeš mi to upřesnit? Ciferník je sice prasklý, ale myslím si, že by nemusel být problém nechat ho tak. Uvést do původního stavu ho chci proto, že je přinesl můj praděda z první sv.války cestou z italské fronty. Takže mi nejde ani tak o zhodnocení ceny, protože je provávat nechci a nebudu. Vhodnou natahovací hřídelku nemám, pokouším se jí už měsíc sehnat po různých bazarech, antikách a bleších trhách.... přesný stav strojku neznám, ale je jdoucí, po natažení funguje.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Těch stříbrnejch by byla škoda, na Aukru se daj sehnat vraky třeba i do stovky . Jinak ta přestavba sice nevypadá nejlépe, ale vracet hodinky do původního stavu by bylo dost finančně náročné.

 

 

Ještě mi nedorazily, ale jako zdroj náhradních dílů je nepoužiju. Levné vraky na aukru jsou, ale problém je, že "normálních" velkých, já mám jeptišky. S finanční náročností uvidím co mi řekne hodinář, pokud by to mělo jít do tisíců (př. 4-5 tis.), asi bych se rozmýšlel.....

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Asi pátráš na špatných místech. Třeba tu natahovací hřídelku bych sháněl než po burzách spíš u starších hodinářů, kteří pravděpodobně mají krabičku hřídelek a korunek v šuplíku. Bude potřeba vybírat z hřídelek a zkoušet postupně, než nějaká sedne. Nemusí se podařit třeba úplně přesná, ale podobná už jo a bude to funkční. I spousta lidí odsud z fóra by s tím jistě pomohla, i já sám mám doma krabku různých hřídelek.

Ciferník bych neřešil, puntičkář asi nejsi. Takže jen někde vypátrat ten krček, ten nechat pozlatit, pak ve zlatnictví naletovat, pak vyřešit tu hřídelku s korunkou, nějaké ručky a je asi hotovo.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V době okolo světových válek už hodinky nebyly výsadou pouze nejbohatších. Tomu také odpovídalo základní provedení. Strojek je prostě běžný základ, který nějaký zlatník vsadil do pouzdra. Něco jako ebauche. Prodávalo se to v takových papírových krabičkách cca 8 nebo 6 kusů per kazetka. Já v nich dneska mám náramkové hodinky k postupným opravám.

Toto nesnižuje jejich citovou hodnotu, ono peníze byly a budou, konec konců jsou to akorát papírky, ale mělo by Ti pomoct v rozhodnutí, jakým způsobem do toho "investovat". Já takto vlastním obyčejné Roamery, prodejní cena 200-300Kč, přesto bych je nevyměnil ani za 30-ti kamenový mikrorotor.

Pojem jdoucí je dosti široký, dal bych to hodináři na prohlídku, protože na něm můžou být sice relativně snadno odstranitelné, ale dosti nepříjemné závady. Moc bych ho v nálezovém stavu netrápil. Hodinář by měl být schopen ti s tou hřídelkou a korunkou pomoct.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Asi pátráš na špatných místech. Třeba tu natahovací hřídelku bych sháněl než po burzách spíš u starších hodinářů, kteří pravděpodobně mají krabičku hřídelek a korunek v šuplíku. Bude potřeba vybírat z hřídelek a zkoušet postupně, než nějaká sedne. Nemusí se podařit třeba úplně přesná, ale podobná už jo a bude to funkční. I spousta lidí odsud z fóra by s tím jistě pomohla, i já sám mám doma krabku různých hřídelek.

Ciferník bych neřešil, puntičkář asi nejsi. Takže jen někde vypátrat ten krček, ten nechat pozlatit, pak ve zlatnictví naletovat, pak vyřešit tu hřídelku s korunkou, nějaké ručky a je asi hotovo.

 

No, čekal jsem, že tam narazím na podobné hodinky, které mi nebude líto vykuchat na opravu vlastních. O starších hodinářích v okolí Litoměřic nevím. Jeden dobrý byl v Terezíně, ale ten zemřel cca 10 let zpět. Na výměnu hřídelky bude muset rozebrat strojek, že? Ten ciferník opravdu řešit nebudu. Takže teď v týdnu zkusím nějakého hodináře najít a uvidíme

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V době okolo světových válek už hodinky nebyly výsadou pouze nejbohatších. Tomu také odpovídalo základní provedení. Strojek je prostě běžný základ, který nějaký zlatník vsadil do pouzdra. Něco jako ebauche. Prodávalo se to v takových papírových krabičkách cca 8 nebo 6 kusů per kazetka. Já v nich dneska mám náramkové hodinky k postupným opravám.

Toto nesnižuje jejich citovou hodnotu, ono peníze byly a budou, konec konců jsou to akorát papírky, ale mělo by Ti pomoct v rozhodnutí, jakým způsobem do toho "investovat". Já takto vlastním obyčejné Roamery, prodejní cena 200-300Kč, přesto bych je nevyměnil ani za 30-ti kamenový mikrorotor.

Pojem jdoucí je dosti široký, dal bych to hodináři na prohlídku, protože na něm můžou být sice relativně snadno odstranitelné, ale dosti nepříjemné závady. Moc bych ho v nálezovém stavu netrápil. Hodinář by měl být schopen ti s tou hřídelkou a korunkou pomoct.

 

Aha, no uvidím, co mi hodinář řekne za cifru, tomu se přizpůsobím. Jak jsem psal vezmu je k hodináři a uvidím. Kdyby jste někdo vědel o dobrém hodináři v okolí Litoměřic, případně v Ústí nad Labem budu rád

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Někde jsem narazil na nabídku renovace smaltovaných číselníků - čechy, ale cenu neznám, nutno obecně počítat s částkou okolo 1000Kč.

Hřídelka - raději vyndávat "odborně" - hodinář, i když by to mělo samozdčejmě jít bez rozborky strojku, v tomto stavu nevíš co je zatuhlé. Stejně by měl posoudit dirku na čep a případně ji vyfutrovat.

Vzhledem k pravidlům aukra (poplatek za vystavení) tam asi moc dílů nenajdeš.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Takže.... ten číselník nechám tak jak je. S tím zatím nic dělat nebudu. Dál jsem pomocí svého děda objevil jednoho starého, klasického hodináře, ještě navíc jeho dolouholetého znamého. Takže hodinky už jsou u něj. prozatím strojek promaže, vyčistí, doplní ručičky, přidá sklíčko (skleněné, ne plast) a nakonec odštípne ty drátky, zbrousí a vyleští pouzdro. Málem bych zapomněl - vymění stříbrnou korunku za zlatou, zatím je nechá bez krčku. Pokud jej někde seženu, tak mi udělá i zbytek.:) Cenu mám stanovenou zhruba na 1000,-

 

 

Jinak hodinky si prý nechala předělat babička z tátovi strany, o předělání se postrala tátova teta, která byla hodinářka. Babička je prý nosila celý život.... po pravdě, já si ji pamatuji se starýma PRIMkama.

 

Po první opravě dodám fotky :smile_anim:. A kdby měl někdo z místních marchů, hodinářu, opravářu k dispozici něco z čeho bych mohl "krček" použít, budu rád.

Upraveno uživatelem Delawer
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No a pak že to nejde :) Jen bych se asi teď vykašlal na výměnu korunky, když bude stejně jen dočasná.

Krček jsem hledal, ale jediný, co jsem našel, je toto. Je to jiný typ, asi i velký a s dírkou.

 

Přesně tak, stačilo se rozhoupat aje to :) . Tu korunku jsem nechal udělat taky z důvodu, že nevím kdy seženu krček, tak aby nějak vypadli už teď. Myslím si, že ten krček co jsi našel nemusel být špatný, kdybych ho nechal pozlatit... a ty bys ho mohl postrádat.... určitě bychom se nějak domluvili :).

 

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Krček je podle mě velikej a nebude to s ním vypadat asi dobře, ale jestli ho fakt chceš, klidně ti ho věnuju. Napiš mi adresu, pošlu ti ho.

 

Možná ne, dneska mi přišli ty stříbrné jeptišky, které jsem chtěl na díly a zjistil jsem, že proti mým jsou malinkaté. To jest, že mé hodinky jsou velikostně větší než klasické "jeptišky" a menší než pánské kapesní.... bohužel jsem si je nezměřil a momentálně nezměřím, jsou u toho hodináře. Takže si myslím, že by krček pasova mohl, za věnování budu vděčný :smile_anim:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

a nechceš raději zlatý válcový ? Bígl / oblík hihi / bych také našel jakož i orig. sklo ciferník stačí vyvařit v NaOH

 

 

 

 

No.... co bych zapíral, zlatý válcový i s oblíkem by byl rozhodně lepší. Otázkou je cena, kterou bys za oboje chtěl..... a sklo už se mnění :-)

 

 

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se

×
×
  • Vytvořit...