Přejít na obsah

Kapesní hodinky - info a rada


Argon

Doporučené příspěvky

  • Odpovědi 77
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

No dík za dotaz ...je to tak z 1000 cifrblatu ...no pamět ..prus..ultrazvuk byl ten den nějakej silnej a z cif. od lunáru kus odpadl tenkrát nebyl sekundklébr ...takže kus organ. skla a aceton....no dřevní doba...pak jsem zjistil , že se vt. lepidlem pracuji v N.Pace..a.s.o...No to je ta...jiná...resimé : nebát se toho ..tisíce děkovných dopisu....dfm , že jsi dostal fotku ..nikomu ani muk ..mám poslední 3 / válcové / nikomu neříkej co to stojí ...každý by mě měl za b..ne d..ne..a bacha stěžejky jsou mosaz a to je probl. protože jsou letované /bestimmt/ jak říkaj rusové zevnitř cínem což je prus. na sežrání zlata.....dej věděl na mejla........tím to se omlouvám moderátorovy za počítačového negramotu ...sorry ale 70 není to ořechové ....kaju se a prosím o toleranci...moje doména : klíčovky......omlouvá se !!

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

hm....jak tady koukám rok ? tak se mi zdáš z toho množství nějakej normální...no nechci tě strašit...není lepší skype ? ale bacha 70 ....no za 2 měsíce není ta....

 

Tohle bylo pro mě nebo pro Karlose? JInak e-mail jsem už odeslal, takže ho budeš mít ve schránce. Jinak sem dávám ještě obrázek s přesnou velikostí hodinek, jsou to nakonec malé jetišky, jen jsou širší a z větším ciferníkem, proto se mi zdály větší :)

post-20230-033758500 1323715485.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Natahování kapesních hodinek je úplně stejné jako natahování všech ostatních hodinek - na jednu stranu nátah, na druhou prokluz (pomocí korunky navíjíš spirálovou pružinu, oboustranný ruční nátah by byl velice složitý). A směr natahování je zvolen podle přirozeného pohybu prstů pravé ruky, čili pro praváky. Natahovat levou rukou je velice nepohodlné.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Natahování kapesních hodinek je úplně stejné jako natahování všech ostatních hodinek - na jednu stranu nátah, na druhou prokluz (pomocí korunky navíjíš spirálovou pružinu, oboustranný ruční nátah by byl velice složitý). A směr natahování je zvolen podle přirozeného pohybu prstů pravé ruky, čili pro praváky. Natahovat levou rukou je velice nepohodlné.

 

Díky, nebyl jsem si jistý jestli to není jiné, velmi nerad bych je "z...vil" hned po vyzvednutí od hodináře :). Hodím sem pár fotek po první opravě, tedy ještě bez výměny krčku. Hodinář byl dobrej, vše promazal, vyčistil, oštípal a jemně zbrousil stěžejky, doplnil skleněné sklíčko a ručičky (ty bych sice možná zvolil trošku než prořezávané, barokní, ale vzhledem k malé velikosti jiné neměl) a nakonec dodal novou zlacenou korunku. To vše za 1 000,- to bych řekl, že je soliní :)

 

 

Ještě abych nezapomněl, Karlosi... všimni si velikosti obrázků a pak že mi to nepůjde :D

post-20230-048640100 1323803268.jpg

post-20230-045807100 1323803273.jpg

post-20230-083222600 1323803277.jpg

post-20230-078964300 1323803283.jpg

post-20230-018914300 1323803288.jpg

post-20230-066676100 1323803292.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No prima. Na to jak jsi byl zkraje bezradnej, tak je to hodně velkej pokrok. Teď už jen ten krček a finito.

Nechtělo to trochu přeleštit i vnitřní zadní plášť?

 

EDIT: a ručičky tam nejspíš původně nějaký takový byly.

Upraveno uživatelem Karlos
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No prima. Na to jak jsi byl zkraje bezradnej, tak je to hodně velkej pokrok. Teď už jen ten krček a finito.

Nechtělo to trochu přeleštit i vnitřní zadní plášť?

 

EDIT: a ručičky tam nejspíš původně nějaký takový byly.

 

Bezradnej ze správné velikosti obrázků nebo z oprav hodinek ?:) Zadní, vnitřní plášť nechám vyčistit zlatníka až mi bude dávat krček. Taky jsem rád z toho jak to pokročilo.... a to mi takovou dobu ležely v "truhle" (truhla je v "" ale je to skutečně velká dřevěná truhla po pradědovi) v ložnici.

 

Pokud tam nějaké takové ručky byly, tak tím líp. Já měl za to, že tam byly nějaké "jednoduché" (protože jednu takovou jsem ztratil jako děcko, ale to mohla být už vyměněná po úpravě na náramkové)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Bezradnej ze správné velikosti obrázků nebo z oprav hodinek ?:) Zadní, vnitřní plášť nechám vyčistit zlatníka až mi bude dávat krček. Taky jsem rád z toho jak to pokročilo.... a to mi takovou dobu ležely v "truhle" (truhla je v "" ale je to skutečně velká dřevěná truhla po pradědovi) v ložnici.

 

Pokud tam nějaké takové ručky byly, tak tím líp. Já měl za to, že tam byly nějaké "jednoduché" (protože jednu takovou jsem ztratil jako děcko, ale to mohla být už vyměněná po úpravě na náramkové)

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Bezradnej ze správné velikosti obrázků nebo z oprav hodinek ?:) Zadní, vnitřní plášť nechám vyčistit zlatníka až mi bude dávat krček. Taky jsem rád z toho jak to pokročilo.... a to mi takovou dobu ležely v "truhle" (truhla je v "" ale je to skutečně velká dřevěná truhla po pradědovi) v ložnici.

 

Pokud tam nějaké takové ručky byly, tak tím líp. Já měl za to, že tam byly nějaké "jednoduché" (protože jednu takovou jsem ztratil jako děcko, ale to mohla být už vyměněná po úpravě na náramkové)

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

karlo help me !!!!zase jsem to....Del. karlos má recht jen bych je zkrátil o 1.5 mm cena..200 sklo pár ruček 5 euro korunka je v dopise strojek neviděl čisticí vodu a kartáč /zlacení je naběhlé/ a 1 a pul hdiny práce ..Těším se na výsledek...Karlos nevím proč tam mám ten status . Nevíš ještě jsem nebyl nikdy trestanej.....no nikdy neří..........zdar

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No výsledek řekl bych nad očekávání. Ručky jsou teda jednoznačně moc dlouhé, vypadá to divně. A i když celkově to dopadlo asi nejlíp, jak mohlo, já bych je byl asi nechal jako náramkový - byly v takovém stavu zděděné po předcích, teď už to vždycky bude takový skorobastl. No ale hlavně když je majitel spokojený a hodinky tikají :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No výsledek řekl bych nad očekávání. Ručky jsou teda jednoznačně moc dlouhé, vypadá to divně. A i když celkově to dopadlo asi nejlíp, jak mohlo, já bych je byl asi nechal jako náramkový - byly v takovém stavu zděděné po předcích, teď už to vždycky bude takový skorobastl. No ale hlavně když je majitel spokojený a hodinky tikají :)

 

O výsledek se ještě nejedná, zatím je to jen meziprodukt :). Od Choseho už dorazil zlatý krček, včetně oblíku a korunky. Takže po Novém roce putují ke zlatníkovi a pokračuji v renovaci :). Ty ručky opravdu nechám zkrátit. Původní verze hodinek, když se dostali do rodiny byli kapesky, pak až babička je nechala předělat v 60tých letech na náramkové, problém byl, že nožením na ruce došlo k deformaci zadního pláště - lehce se prohnul do "lavoru", takže ani pak nedržel zavřený.... Takže ještě vydržte a řekl bych, že výsledek bude ještě lepší :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

O výsledek se ještě nejedná, zatím je to jen meziprodukt :). Od Choseho už dorazil zlatý krček, včetně oblíku a korunky. Takže po Novém roce putují ke zlatníkovi a pokračuji v renovaci :). Ty ručky opravdu nechám zkrátit. Původní verze hodinek, když se dostali do rodiny byli kapesky, pak až babička je nechala předělat v 60tých letech na náramkové, problém byl, že nožením na ruce došlo k deformaci zadního pláště - lehce se prohnul do "lavoru", takže ani pak nedržel zavřený.... Takže ještě vydržte a řekl bych, že výsledek bude ještě lepší :)

 

Zdar. No nechci tě strašit ,ale jeptišky předělané na ruku byl poválečný hit.Bud jak v tvém případě , nebo jen strojky prodával Kluz a Hladík vyráběl hliniková pouzdra pak jen fotogr. číselník a dílo bylo hotovo. Nové hodinky na poukaz nebo 12.000 K / ve starejch /nebylo pro každého.To jen tak k historii....hihi.S lavorem si nelam hlavu to je brnkačka.A dej bacha na toho mistra . Jak už jsem psal :čištění 200 ,sklo 150 ,korunka 70,ručky 150 ......budu dělat pro tebe hihi.Když bude probl. s natah. hř . pošli vzorek .Když tak se ozvi .
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 2 týdnech...

Zdar. No nechci tě strašit ,ale jeptišky předělané na ruku byl poválečný hit.Bud jak v tvém případě , nebo jen strojky prodával Kluz a Hladík vyráběl hliniková pouzdra pak jen fotogr. číselník a dílo bylo hotovo. Nové hodinky na poukaz nebo 12.000 K / ve starejch /nebylo pro každého.To jen tak k historii....hihi.S lavorem si nelam hlavu to je brnkačka.A dej bacha na toho mistra . Jak už jsem psal :čištění 200 ,sklo 150 ,korunka 70,ručky 150 ......budu dělat pro tebe hihi.Když bude probl. s natah. hř . pošli vzorek .Když tak se ozvi .

 

Ahoj, díky za nabídku. Korunka s krčkem dorazila. Teď po výplatě vyrážím ke zlatníkovi a uvidíme jak mu to pujde. Jinak díky za nabídku, je docela dost možné, že tě využiju s tou hřídelkou :).

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po měsících...

Tak po delší době se mi povedlo udělat další kus na mých hodinkách. Krček už je naletovaný a hodinář dává strojek zpět. V sobotu už by měli být komplet :). Zároveň jsem dnes s hodinářem koukal lupou na strojek a zjistili jsme dvě věci.

 

 

1) nejedná se o bezkamené cosi, ve strojku se nachází minimálně 6 kamenů :)

 

2) strojek je signovaný. Pod sundaným číselníkem jsme objevili značku, která vypadá jako "jablko prostřelené šípem" a pod ním nápis FONTAINEMELON. Říká to někomu něco?! Zárověň na druhém konci je číslo 73 128, to se nachází i na vnitřním plášti hodinek, viz foto na začátku vlákna

... zkusil jsem udělat fotku, ale bez pořádného foťáku to nešlo...

 

post-20230-022022100 1349371604.jpg

 

post-20230-094143000 1349371727.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se

×
×
  • Vytvořit...