Přejít na obsah

Steinhart "Nav B-Uhr II 44 mm hand driven"


Ondrej71

Doporučené příspěvky

Tak jsem taky zavítal do chronoshopu a pořídil si svoje první pilotky a současně taky první manuály a musím říct, že jsem nadšen...Lesk modřených ruček, podmanivý tikot strojku a zvuk ranního nátahu prostě nemá chybu :clap: Navíc hnědý buvolí řemen s motýlkovkou jim sedne jak prdel na hrnec. Zkrátka paráda :smile_anim:

 

Děkuju Jakubovi za pomoc při výběru a za skvělý servis.

 

post-35552-0-97741300-1480861047_thumb.jpg

post-35552-0-76555100-1480861067_thumb.jpg

post-35552-0-27809700-1480861095_thumb.jpg

post-35552-0-02931900-1480861104_thumb.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Odpovědi 856
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

  • po měsících...

Chtěl bych se zeptat ohledně modrého antireflexu. Mám Steinhart nav b chrono 44mm a ty modré ručky jsou způsebené modrým antireflexem, když je dostatek denního světla? Myslel jsem že ručky jsou u stejnů modré. Je to tak nebo ne? Když není světlo tak jsou tm.modré. Kdy by byl antireflex červený, tak budou ručky červené? Je to tak? Můžete mi to někdo vysvětlit?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Chtěl bych se zeptat ohledně modrého antireflexu. Mám Steinhart nav b chrono 44mm a ty modré ručky jsou způsebené modrým antireflexem, když je dostatek denního světla? Myslel jsem že ručky jsou u stejnů modré. Je to tak nebo ne? Když není světlo tak jsou tm.modré. Kdy by byl antireflex červený, tak budou ručky červené? Je to tak? Můžete mi to někdo vysvětlit?

Není,  antireflex při bočním průhledu je obvykle domodra,  anebo dozelena.

Ale je to vidět při lomu světla.  Jako mám tak udělaný brejle a domodra ani dozelena nevidím.

Antireflex sníží odlesky světla.   Když ho nemáš tak v autě při slunci vidíš vlastní oči.  To světlo musí jít bokem.  Navíc štajny maj vypouklý safír a to se chová  jako lupa.  Tedy částečná.  Ty ručky jsou modré a slunce je dost jasný zdroj světla,  čiližto to prozáří že je vše vidět a pak to zkresluje. Asi nej světlo na tyhle pokusy je, když je pod mrakem. Velmi utlumené rozpýlené záření, které nebude dělat nepatřičná prasátka.

Upraveno uživatelem Marhi
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ručky vlastně nejsou modré, ale modřené :) znamená to, že byly vyrobené z uhlíkaté oceli a pak se temperováním do teploty kolem 300 stupňů C dosáhlo tohoto modrého efektu. Dá se toho dosáhnout i chemickou cestou. To já jen aby nedošlo k mýlce, že jsou vyrobené z modrého kovu nebo snad lakované.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 2 týdnech...

Dobrý den, pánové, tak jsem se stal vašim hrdým soukmenovcem.. :) akorát mám jeden problém..přijde mi že zadní část pevně netěsní? Je to takto v pořádku? Případně..mohli byste mi poradit co s tím? Rovněž mám pocit, že jsou z druhé strany zadního skleněného víčka drobné nečistoty. S tím bych měl dělat co? Jediné co mě na první dobrou napadá je zajít s nimi do chronoshopu. Problém však je, že jsem je tam nekupoval (jsou z druhé ruky z ENG). Myslíte, že mi je vezmou na opravu (pokud je nutná)? A kolik tak tipujete, že by to mohlo stát? Děkuji.

Upraveno uživatelem jjpetross
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Dobrý den, pánové, tak jsem se stal vašim hrdým soukmenovcem.. :) akorát mám jeden problém..přijde mi že zadní část pevně netěsní? Je to takto v pořádku? Případně..mohli byste mi poradit co s tím? Rovněž mám pocit, že jsou z druhé strany zadního skleněného víčka drobné nečistoty. S tím bych měl dělat co? Jediné co mě na první dobrou napadá je zajít s nimi do chronoshopu. Problém však je, že jsem je tam nekupoval (jsou z druhé ruky z ENG). Myslíte, že mi je vezmou na opravu (pokud je nutná)? A kolik tak tipujete, že by to mohlo stát? Děkuji.

Neverim, zeby to tak malo byt.

Dynko je zle dotiahnute, mozno aj tesnenie je ine alebo nesedi.

Otvorit, skontrolovat, dotiahnut poriadne, dat urobit tlakovku a mozes ist spokojne nosit:)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Vrtal se v nich někdo, kdo je neuměl ani zavřít...jdou jinak ok? Asi není nutné hned do chronoshopu, otevřít a vyčistit by to měl zvládnout každý průměrný hodinář. Tlakovka je IMHO u těchto hodinek zbytečná.

 

Druhá možnost je koupit si otvírák na dýnka a otevřít si to sám, pokud to není nějak zpříčené přes závit. Já jsem ho koupil v SAPĚ tuším za pade...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pánové díky za rady. Ještě jedna věc..samozřejmě že jsem je hned natáhl a kochal se tikotem (no prostě paráda však to znáte!)..bylo asi tak šest hodin. ráno se probudím a koukám, že se hodinky zastavily někdy ve dvě v noci..Vytáhnul jsem korunku, že je nastavím a začly jít.. Jak si to mám vysvětlit? 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Těžko říct co jim může být. Osobně bych je raději předal odborníkovi ať na ně mrkne.Se mi zastavily Corteberty,vzal jsem si dovolenou a jel jsem k hodináři.Držím palce,aby to nebylo nic vážného:-)

Upraveno uživatelem mlsoun1
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 4 týdnech...

Ahoj kluci, od Vanoc mam Steiny II 44mm v chronu, staly se z nich pro tuto chvili moje hlavni hodinky.. Jsem velice prijemne prekvapen ohledne presnosti. Po cca mesici a pul (?) mi delaji rozdil cca 20 sekund, coz je naprosto fantasticky vykon, hodinky prakticky nemusim serizovat. Co ostatni, jak Vam slapou Steiny?

Btw: jsou dokonce presnejsi nez moje Davosy, ktere mi delaji sekundu denne.. :eek: 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...