Přejít na obsah

Steinhart "Nav B-Uhr II 44 mm hand driven"


Ondrej71

Doporučené příspěvky

Zdravim.Dnes jsem zkousel udelat par fotek Steinu.Pouzil jsem vykonou ledku,po nasviceni ze strany,jsem si vsiml tenky smouhy.Tak jsem hodinky vylestil a zjistil jsem,ze neslo o smouhu zvenku.Po nasviceni z boku safir z vnitrni strany hazi...no jak to nazvat,jakoby paprsky-smouhy na vsechny strany.Laicky receno,jako kdyby jste na skle udelali tenky smouhy do nepravidelny hvezdice,ktera se meni pod uhlem nasviceni.Nechci blbnout,ale v minulosti jsem resil problem s Tissotem,kdy vnitrni stana sklicka byla zamlzena a bylo to videt jen pod silnym svetlem a to z boku,ale vypadalo to jinak.Upozornuju,ze neslo o vniknuti vody a nasledne odpareni.Hodinar tvrdil,ze se odparil zbytek lepidla,ktery byl pouzit pri vyrobe,sklicko vycistil.Mozna jsem moc velky detailista,za normalnich svetelnych podminek to neni videt a to ani pod sluncem.Pouzil jsem led svitilnu,ktera ma 650lumenu a opravdu z blizka.Neznam vlastnosti safiru a jeho lomu svetla,nehlede ze je ze vnitr nanesen antireflex..Jak rikam nechci blbnout,jenom takovy postreh a hlavne s tim otravovat Chronoshop,no to by si asi tukali na hlavu...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Odpovědi 856
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Klidně to může být antireflexní vrstva. Nějaká chybka při jejím nanesení. Nosím brýle od svých sedmnácti let a kvalita antireflexu je v podstatě vždy mizerná. Prostě se jim to moc nedaří a stalo se to i u polykarbonátových čoček za osm tisíc. Taky jsem reklamoval a mockrát... Jeden kolega tady na foru reklamuje Fortis asi za 100k a je docela v poho... frajer. To vlákno s reklamací Fortisek si přečti, člen JaJa. Možná potom tvůj problém budeš vidět v jiném světle.

Upraveno uživatelem GSIA79
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

S tema Fortiskama,to je sila ta reklamace.Ja osobne bych si ohlidal 30-denni lhutu a chtel navalit penize,bez diskuze...Kazdy k tomu ovsem pristupuje jinak.V pondeli zajedu do Chronoshopu,s panem Bohmem jsem o problemu se Steinama mluvil telefonicky.Proste ten safir je zevnitr zapatlanej,v tom lepsim pripade.V tom horsim,pokud bude sprasenej antireflex,tak to nevim,to je na vymenu sklicka nebo celyho pouzdra se sklicem,nevim...Zajimavy je,ze mam hodinky uz nejakou dobu a nevsiml jsem si toho.Ale taky jsem je pri foceni nenasvetloval.Pri rozptylenem svetle to opravdu neni videt...Clovek si myslim,ze si koupi hodinky Swiss made a ma dokonaly vyrobek,jak je videt neni tomu tak,dnes uz opravdu ne...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

PP,VC nebo Breguet to je asi ta dokonalost, kterou máš na mysli. Steinhart je solidní značka, mech. hodinky za skvělou cenu. Ty jsi měl prostě jen smůlu na konkrétní kus, nic víc... Na tvém místě, bych v chronoshopu trval na novém safíru a hodinky budeš mít zase jako nové. :clap:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zdravim.Dnes jsem navstivil Chronoshop.Pan Bohm se na to podival a uznal,ze skutecne ta vnitrni strana safiru je plna smouh.Hodinari se to pokusi vycistit.Ale nevim,nevim..Mam takovej blbej pocit,ze pujde skutecne o spatne naneseny antireflex,rad bych se mylil.V tom pripade reklamacka do Nemec a nove sklo..No..Gunter ma u me uz druhy minus a doufam,ze posledni....

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

grrrr.. :death: Taky by mě zajímalo, jaký má vůbec smysl antireflexní vrstva, nanešená z vnitřní strany skla(safíru). Nesníží se tak její účinost? A když je na vnější straně, za chvíli ji "odrbe" rukáv košile. Jinak, samozřejmě držím palce.

Dikec za podporu.No snad se to povede dat Chronoshopu do poradku.Protoze jinak to bude na dlouhy lokte.Vnitrni antireflex trochu brzdi odrazy,ale s vnejsim se to neda srovnavat.Ano vnejsi antireflex na safiru je nedomyslena zalezitost,je podstatne mekcni a da se skrabnout.Muj zaver je,ze se na vnitrni antireflex meli skopcaci vysr....kdyz to neumeji.Ale nechci predchazet...uvidi se...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ano vnejsi antireflex na safiru je nedomyslena zalezitost,je podstatne mekcni a da se skrabnout.Muj zaver je,ze se na vnitrni antireflex meli skopcaci vysr....kdyz to neumeji.Ale nechci predchazet...uvidi se...

je stejně tvrdý, ať už je nahoře, dole, nebo kdekoli jinde.

nezdá se, že by to neuměli, podobné problémy řešíme velmi sporadicky.

že je s hodinkami problém mě každopádně mrzí

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Dikec za podporu.No snad se to povede dat Chronoshopu do poradku.Protoze jinak to bude na dlouhy lokte.Vnitrni antireflex trochu brzdi odrazy,ale s vnejsim se to neda srovnavat.Ano vnejsi antireflex na safiru je nedomyslena zalezitost,je podstatne mekcni a da se skrabnout.Muj zaver je,ze se na vnitrni antireflex meli skopcaci vysr....kdyz to neumeji.Ale nechci predchazet...uvidi se...

 

Chápu, že Tě to štve, ale nazývat Guntera kvůli tomu skopčákem mi nepřijde uplně fér...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

2x reklamace Steinhartu během asi jednoho měsíce. Nervy už začínají povolovat a důvěra v hodinky pomalu klesá. Naprosto to chápu a taky věřím, že to označení "skopčák" bylo dost nadsazené. Nicméně jsem přesvědčen, že to byla jen blbá smůla, kterou si Paul67 už konečně celou vybral a Gunter dělá jinak kvalitní a krásný hodinky.

Chápu, že Tě to štve, ale nazývat Guntera kvůli tomu skopčákem mi nepřijde uplně fér...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Dikec za podporu.No snad se to povede dat Chronoshopu do poradku.Protoze jinak to bude na dlouhy lokte.Vnitrni antireflex trochu brzdi odrazy,ale s vnejsim se to neda srovnavat.Ano vnejsi antireflex na safiru je nedomyslena zalezitost,je podstatne mekcni a da se skrabnout.Muj zaver je,ze se na vnitrni antireflex meli skopcaci vysr....kdyz to neumeji.Ale nechci predchazet...uvidi se...

Tak se neuvidělo, hodinu jsme to zkoumali a žádnou čmouhu jsme neobjevili. Co kdyby ses u nás zastavil a zkusíme to vyřešit?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak se neuvidělo, hodinu jsme to zkoumali a žádnou čmouhu jsme neobjevili. Co kdyby ses u nás zastavil a zkusíme to vyřešit?

Zdravim.Zkouseli jste to z boku nasvitit ledkou?Pri rozptylenem svetle to neni videt,ale kdyz z boku sviti treba slunce tak jsou tam videt .S panem Bohmem jsme se na to divali a videl to taky.V kazdem pripade se u vas zitra zastavim...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zdravim.Dnes jsem byl opet v Chronoshopu.S panem hodinarem Majzlikem jsme se na to podivali.Pod safirem jsou paprskovity smouhy,ktere je obtizne videt.Pouze pod silnym svetlem z boku,nebo slunecnim,jak uz jsem psal.Vyjadreni hodinare je,ze tohle prakticky nejde vycistit.Bud je to v safirovem krystalu,ktery je vlastne kazdy original a jiny a nebo v antireflexni vrstve.Jedina moznost by byla vymena.To znamena reklamace do Nemecka.Samozrejme hrozi,ze to nemci neuznaji,protoze to treba neuvidi,nebo tam prdnou novej safir a bude tam zase neco....Hodinky jsem si vzal a s panem Bohmem jsem domluven,ze se na to podiva pan Sivek,pokud budu chtit nove sklo...Pristup Chronoshopu je bez chyby,kluci se snazi pomoct,to je bez debat..Omlouvam se vsem za moje emocionalni vyjevy...mozna jsem extremni detailista,nechci se rouhat,ale mozna bych si mel koupit green laser a obcas si bliknout do oci,mozna bych mel zivot jednodusi....

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

HELE JA NEVIM , NA JEDNU STRANU TE CHAPU , ALE BYT TEBOU TAK BYCH SE NA TO ASI VYKVAJZNUL , NEJAKY NASVECOVANI DIODAMI Z BOKU-

BER TO TAK ZE PRI BEZNYM POHLEDU TO NEVIDIS .UZIVEJ SI KRASNYCH HODINEK A NEVYHLADAVEJ SI ZBYTECNY STAROSTI,TAKY BYS TY HODINKY MOHL VZIT POD MIKROSKOP A NA POUZDRU VIDEL NAPR. PRASKLINKU - TAKY BYS TO RESIL?.................... .....NEBO SE Z TOHO ZBLAZNIS :-)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

já s nimi mám jeden problém , myslel jsem že to časem přejde,ale i po třech měsících co je vlastním mám stále pocit že mám na ruce něco co musím chránit a opečovávat,prostě že jsem tu já pro ně a ne oni pro mně , takže už vybírám něco na běžné nošení abych nemusel stále hlídat futra ,vodu atp. aby ty hodinky byli moji přirozenou součástí bez pocitu omezování.(snad něco jako monstra?)pilotky si určitě nechám, ale spíš na občasné nošení.máte někdo podobný problém?

píšu jen a bych tu dokončil toto nedávné téma : koupil jsem monstra  a od čvrtka jsem je nesundal z ruky - je to přesně to co jsem potřeboval. pilotky rozhodně nezavrhávám , naopak postupují na pozici v.i.p. a myslím, že oč míň je budu nosit tím pocit z nich bude silnější a vyjímečnější. takže asi tak.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

píšu jen a bych tu dokončil toto nedávné téma : koupil jsem monstra  a od čvrtka jsem je nesundal z ruky - je to přesně to co jsem potřeboval. pilotky rozhodně nezavrhávám , naopak postupují na pozici v.i.p. a myslím, že oč míň je budu nosit tím pocit z nich bude silnější a vyjímečnější. takže asi tak.

Jo monstra...Jeden cas jsem taky premyslel.Lakal me u nich jak vzhled,tak i skvela luminiscence.Moc gratuluju k hezkym hodinkam... ;)  ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...