Přejít na obsah

Steinhart "Nav B-Uhr II 44 mm hand driven"


Ondrej71

Doporučené příspěvky

Kupoval jsem je původně s cibulou, ale ten diamant k nim prostě patří...nebo aspoň já si to myslím :) Jedno vím jistě, tyhle z domu nepudou...pokud k tomu nebudou nějaké ty finanční důvody, ale snad ne...myslím, že by se mnou mohly klidně stárnout   :wheelchair:

post-20351-0-19298100-1367850207_thumb.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Odpovědi 856
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Kupoval jsem je původně s cibulou, ale ten diamant k nim prostě patří...nebo aspoň já si to myslím :) Jedno vím jistě, tyhle z domu nepudou...pokud k tomu nebudou nějaké ty finanční důvody, ale snad ne...myslím, že by se mnou mohly klidně stárnout   :wheelchair:

Pekna fotka..

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ohledně novych, nebo spíše inovovanych, Nav B Uhr 44 a 47- Starsi modely mely vnitrni AR. Když se ted dívám na specifikace novych modelu, je tam už uvedeno jen" safirove konvexni", ale o vnitřním AR nic..

 

Majitele "nového " modelu, jak je to, je tam jeste vnitrni AR nebo ho tam fakt přestali dávat?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 2 týdnech...

pánové, předem se omlouvám za můj hloupý dotaz, ale pořád jsme nerozhodnut a nerad bych udělal chybu. Jako vy jsem se moc zakoukal do manuálních pilotek od Steinhart.

 

http://www.chronoshop.cz/steinhart-pilotni/steinhart-nav-b-uhr-stainless-steel

 

ale řeším, jakou velikost pro moje zápěstí. Moje zápěstí je cca. 17,5cm - 18cm (spíše méně) je mi tak trochu jasné, že bych měl šáhnout po velikosti 44mm (ale bohužel není skladem, a pokud pročítám dobu dodání tak bych čekal pěkně dlouho).

 

Chci se tedy zeptat, nosíte někdo tyto hodinky 47mm i na menším zápěstí? Je to komfortní? Nevypadáto "divně" ??

 

Díky za názory.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Z vlastních zkušeností bych Ti doporučil spíše 44 mm. Mám zápěstí 19 a měl jsem oboje, oboje je  nositelné, ale 47 je už na hraně.

V tomto případě bych doporučil objednat přes Chronoshop a počkat si. Případně sledovat místní burzu, občas se nějaké za dobrý peníz objeví..

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahoj. K tomu dotazu na velikost hodinek - jde taky o proporce celé ruky a vůbec o "tělesnou konstrukci", než jen o obvod zápěstí. Já mám zápěstí 17,5 cm a nosím 47 mm verzi Nav B-Uhr. Nosí se mi naprosto v pohodě a hodinky na ruce v podstatě nevnímám. Pouzdro je tvarované tak, že mi sedí na ruce příjemně. Jinak jsem vysoké postavy a mám dělší ruce, takže tenhle průměr hodinek na mě vypadá tak akorát. Menší velilost se už na mě trochu "ztrácela". Každopádně pokud máš možnost Chronoshop navštívit a hodinky vyzkoušet, neváhal bych. A ještě k té době dodání - raději bych objednal velilost, o které vím, že mi padne i za cenu toho, že budu čekat. To čekání se potom vyváží ta radost z hodinek, které budou sedět.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Největší problém jsem měl s výškou pouzdra. Oproti hodinkám, které jsem do té doby nosil to byla změna. Pak jsem pořídil Apollon a  ostatní hodinky se mi rázem zmenšili. :clap: Zápěstí 17,5cm už vidím jako hraniční hodnotu, aspoň pro tenhle diametr. Tvá otázka, nevypadá to divně? Je špatná. Pochlap se, budou to jen tvoje hodinky.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ideální fakt vyzkoušet, je to individuální..Pokud máš možnost zajet do Chronoshopu, zkus to tam, 47 mm mají skladem , a 44 mm v automatu taky, pouzdro by melo být stejné, jako u hand wind verze, pokud se nepletu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

děkuji za názory, chronoshop je pro mne hodně daleko. Ale v minulosti jsem tam 1x přeci jen dostal. Ale na vyzkoušení nebyl moc čas, a hlavně to jsem ty hodinky ještě nechtěl:-) ale všiml jsem si tam verze v automatu 44mm, a dle rychlého pohledu mi rozměr vyhovoval tak akorát. Musím říct že výška pouzdra mi nijak nevadí spíš mám radši vyšší hodinky.

 

Ale myslím, že pro mne bude hodnota 44m velmi rozumným kompromisem, mezi nositelností a komfortem.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

hele nespěchej a fakt si najdi cas a vyzkousej si je , ja mam ruku jako ty a 44 jsou pro me na hrane.ono je tech par mm znat. ja jel do chronoshopu spis pro laca 42mm ale ty mi na ruce vubec nesedeli (to same archimede)  a 47 mm by na me bylo urcite moc ( i kdyz treba jen pocitove.).

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

A10: nevím, odkud jsi, ale zkusil bych tady přes forum domluvit pivo s někým z okolí, kdo ty 47 má...naslepo bych do toho určitě nešel, to bych si raději počkal na ty 44...ostatně, já 44 poptal tady na foru a do týdne jsem byl jejich hrdý majitel...přichází teď období potápek, tak třeba budeš mít štěstí na nějakého kolegu postiženého tímto směrem ;)

Upraveno uživatelem Ondoni
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já mám zkušenost s tím samým řemenem v černé barvě. Jsem totiž zvyklý na překlápěcí sponu z mých jiných hodinek, takže jsem si Nav B-Uhr 47 objednal v Chronoshopu rovnou s uvedeným řemenem v černé, pravě pro tu překlápěcí sponu. Co se týče dojmů z řemenu samotného, tak se jedná o pěknou ruční práci a opravdu vysoce kvalitní kus bůvolí kůže, což je materiál, který k pilotkám naprosto přirozeně pasuje. Překlápěcí spona je pohodlná (alespoň pro mě určitě pohodlnější, než klasická trnová spona) a bezchybně zpracovaná. Můžu jenom doporučit. Jen bych ještě upozornil na fakt, že řemen má o jednu dírku méně než ten, který se k hodinkám dodává standardně.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...