Přejít na obsah

Jaký akušroubovák


abbot

Doporučené příspěvky

Njn. Auto ti nespadne z dvaceti metrů a nikoho nesejme, nemáš škodu v tisících na helině i na baterkách:-( Je fakt, že se číňani zlepšili a lepší se o dost každý rok, Hyperiony a spol. je asi opravdu ze stejného pásu. Ale nevěřil by jsi, jak propastné jsou rozdíly v zapakování a kabeláži. Já věřím v Kokam, ale ty jsou dost předražené, na druhém místě jsou ve spolehlivosti prý Flite Power, ty lítám. Ve vrtulníku používát čínu, to je nerozum (jako na Pateky dát řemen od Vietnamců) v letadle bych to v nouzi největší risknul (mám jen malinkou stíhačku). Na trubce je o nabíjení Li-pol pár hororů. Shořelejch aut při přepravě heliny s Li-Po akku na letiště je na RC mánii nafocenej taky pár. Já když vloni začínal, byli nejlepší Li-Fe (6x Li-FePO4 2200mAh od firmy A123) nanofosfátové články, umožnili nabíjet 5C. Koupil jsem za cca 10 táců nabíječku 440W a zdroj 600W. Nakonec jsem zjistil, že za 6 minut nabíjení při 7 minutách letu je na infarkt a pořádnou bouračku. Nabíjim i teď nové Flite Powery tak 2-3C, deklarují 8C. Polovinu toho co číňani:-) Pak jsem je zapojil 2x za sebou do zkratu (dva tříčlánky) a odnesly to jen konektory!!! Čína by ti asi shořela i s helinou. O víkendu jsem s nima naposledy odpaloval raketu a v pohodě dali půlroční pauzu a celodenní mráz.

 

Turnigy u některých modelů udávají vybíjení 90C a nabíjení 15C což je u 12ti článku 5000mAh ve velké heli asi 22kW. Pokud je budeš po letu nabíjet těma deklarovanejma 15C, což je pro zajímavost 75A, musíš na 50V v akku mít zdroj 4.000W aby jsi to využil:-)))))). Můj komplet 600W stál cca 10000kč + akku, mají se modeláři na co těšit, to už je levnější benzín:-) Protože to hlavní je, že takovým tempem nemůžeš životnost baterie počítat ve stovkách ale v desítkách cyklů jejich životnosti. A to se sakra prodraží, obvzlášť, když jsi daleko, klesne výkon a spadneš. Nové lipolky mají téměř plochou křivku vybíjení ale ke konci najednou šlus a ende. U velké heli počítej baterky a díly klidně 15 táců. Telemetrie neřeší vše. Když někoho týpek trefí 5kg strojem který točí listy 1,6m téměř rychlostí zvuku tak asi s modelařinou hádám končí oba. Protože když k výbavě za 100 litrů je neochotnej dát za baterky 8000kč ale dá tam tohle 22kW peklo co je schopný zabít nebo podpálit barák za poloviční peníze, zaslouží vystřelit na Mars.

 

Uf, to jsem se rozepsal. Proč myslíte, že se lithiový baterky nepoužívají v autech? Není to sranda, vážně, profíci baterky u nabíjení i odvětrávají a chladí, nabíjet se má v ochraném boxu:-) A doma každej furt zapojenej notebbok, mobil na nabíječce celej víkend... až se ucho utrhne. Zeptejte se hasičů a modelářů:-)

 

Tady onen zázrak od Tugnigy, čtete, že nekecám. 15C/90C

http://www.ebay.com/...=item45feb35578

 

A tady asi nejlepší video co znám, jak může skončit v nejhorším případě nabíjení Li-XX baterií... nutno dodat, že kluci asi schválně nastavili nabíječce špatný program nabíjení, finále je poslední minuta - vřele doporučuju. Nafouknou se a shoří jak Terminátor. Vím o čem to je, nabíjet heli, oběd, najednou Píp Píp Píp, utíkat z koupelny a házet kouřící akku do vany. Samozřejmě prázdné:-) Teď už jedině s teplotním čidlem, ikdyž to tenkrát dobře dopadlo!

http://www.youtube.com/watch?v=IsgnZCEeqsE

Upraveno uživatelem cody
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Odpovědi 59
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Njn. Auto ti nespadne z dvaceti metrů a nikoho nesejme, nemáš škodu v tisících na helině i na baterkách:-( Je fakt, že se číňani zlepšili a lepší se o dost každý rok, Hyperiony a spol. je asi opravdu ze stejného pásu. Ale nevěřil by jsi, jak propastné jsou rozdíly v zapakování a kabeláži. Já věřím v Kokam, ale ty jsou dost předražené, na druhém místě jsou ve spolehlivosti prý Flite Power, ty lítám. Ve vrtulníku používát čínu, to je nerozum (jako na Pateky dát řemen od Vietnamců) v letadle bych to v nouzi největší risknul (mám jen malinkou stíhačku). Na trubce je o nabíjení Li-pol pár hororů. Shořelejch aut při přepravě heliny s Li-Po akku na letiště je na RC mánii nafocenej taky pár. Já když vloni začínal, byli nejlepší Li-Fe (6x Li-FePO4 2200mAh od firmy A123) nanofosfátové články, umožnili nabíjet 5C. Koupil jsem za cca 10 táců nabíječku 440W a zdroj 600W. Nakonec jsem zjistil, že za 6 minut nabíjení při 7 minutách letu je na infarkt a pořádnou bouračku. Nabíjim i teď nové Flite Powery tak 2-3C, deklarují 8C. Polovinu toho co číňani:-) Pak jsem je zapojil 2x za sebou do zkratu (dva tříčlánky) a odnesly to jen konektory!!! Čína by ti asi shořela i s helinou. O víkendu jsem s nima naposledy odpaloval raketu a v pohodě dali půlroční pauzu a celodenní mráz.

 

Turnigy u některých modelů udávají vybíjení 90C a nabíjení 15C což je u 12ti článku 5000mAh ve velké heli asi 22kW. Pokud je budeš po letu nabíjet těma deklarovanejma 15C, což je pro zajímavost 75A, musíš na 50V v akku mít zdroj 4.000W aby jsi to využil:-)))))). Můj komplet 600W stál cca 10000kč + akku, mají se modeláři na co těšit, to už je levnější benzín:-) Protože to hlavní je, že takovým tempem nemůžeš životnost baterie počítat ve stovkách ale v desítkách cyklů jejich životnosti. A to se sakra prodraží, obvzlášť, když jsi daleko, klesne výkon a spadneš. Nové lipolky mají téměř plochou křivku vybíjení ale ke konci najednou šlus a ende. U velké heli počítej baterky a díly klidně 15 táců. Telemetrie neřeší vše. Když někoho týpek trefí 5kg strojem který točí listy 1,6m téměř rychlostí zvuku tak asi s modelařinou hádám končí oba. Protože když k výbavě za 100 litrů je neochotnej dát za baterky 8000kč ale dá tam tohle 22kW peklo co je schopný zabít nebo podpálit barák za poloviční peníze, zaslouží vystřelit na Mars.

 

Uf, to jsem se rozepsal. Proč myslíte, že se lithiový baterky nepoužívají v autech? Není to sranda, vážně, profíci baterky u nabíjení i odvětrávají a chladí, nabíjet se má v ochraném boxu:-) A doma každej furt zapojenej notebbok, mobil na nabíječce celej víkend... až se ucho utrhne. Zeptejte se hasičů a modelářů:-)

 

Tady onen zázrak od Tugnigy, čtete, že nekecám. 15C/90C

http://www.ebay.com/...=item45feb35578

 

A tady asi nejlepší video co znám, jak může skončit v nejhorším případě nabíjení Li-XX baterií... nutno dodat, že kluci asi schválně nastavili nabíječce špatný program nabíjení, finále je poslední minuta - vřele doporučuju. Nafouknou se a shoří jak Terminátor. Vím o čem to je, nabíjet heli, oběd, najednou Píp Píp Píp, utíkat z koupelny a házet kouřící akku do vany. Samozřejmě prázdné:-) Teď už jedině s teplotním čidlem, ikdyž to tenkrát dobře dopadlo!

http://www.youtube.com/watch?v=IsgnZCEeqsE

 

 

Díky za fajn příspěvek k věci, zase jsem o něco chytřejší :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak finálně díkes pánové. Nakonec jsem pod tlakem okolností koupil poslední kus toho červenýho v Mallu. Ten modrej se přes víkend dovyprodal a vše co tu padlo dalšího je bohužel nad moje finanční možnosti :)...

Už ste mě nalomili tak, že už jsem i uvažoval o dražší variantě, ale nějaký pětikilo navíc by to asi nespasilo a při tom, jak často to bude táta používat je asi lepší varianta koupit za dva, tři roky zas něco novýho :)...

Schválně sem dám potom vědět, jaká je (ne)spokojenost :) ...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Toť. Jestli není táta moc naročnej je to super dárek. Taky se asi do něčeho už dokopu. Zaujal mě týpek-údržbář co jsem se s ním dal do řeči v Č.B. v Bauhausu. Ukazoval mi svůj cajk (taková ta nižší stř. cesta) co prodávají a tvrdil, že s tím postavili všechny regály co okolo sebe vidím. Šroubovák byl okolo 1000kč.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Asi s křížkem po funuse, ale třeba se někomu zalíbí" Dnes jsem si dovezl Bosch v krásné dřevěné krabici a luxusním otvírákem na víno :smile_anim: Docela jsem s ním makal, dobře se drží, má to sílu, je levný a navíc tě vždycky při práci donutí si otevřít láhvinku :wine:

http://www.eshop-bosch.cz/aku-sroubovak-bosch-ixo-vino-_bosch-naradi_-2891.html

post-364-084313400 1324495977.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Po letech...

Ozivim tady tu mrtvolu...

Odesla mi aku Bosch asi po 8 letech a oprava nacenena na 2k. Takze do toho nejdu.

Poradte mi, prosim, nejaky aku sroubovak/vrtacku (priklep ne) na hobby pouziti, “momentak” podminkou pac kazdou chvilku po me moje holky  chteji montovat nejaky nabytek :-). Cena plus minus 3k...

Dikes

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ja mám menší modrou Boschku a už nikdy nechci hobby. Muzu předvést. Na nábytek je supr stopka na to točení. Vymacknes cudl a okamžitě se zastaví, takže hned naberes další šroub a jedes dal. U nabytku nedocenitelny. Krouťák jak hovado, momenťák supr, vydrž na celej byt.

nebyla za tři ale s dobrým vrtakem zastane vše. A s menší baterkou (malá velká v balení) je velmi obratná. I to přisvícení oceňuju.

Upraveno uživatelem bandicoot
Doplnění
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ja mozem odporucit Pro radu z lidla (cierna) - parkside performance. Kupil som ju zo zvedavosti (a bola v akcii), tusim za 70e aj s 2Ah bateriou, ma to bezuhlikovy motor, paradne kovove sklucovadlo.... . Lahke, silne, neuveritelna vydrz na baterku. Za tasku hrusiek.

Pri porovnani s modrou Bosch a s Makitou nemam vyhrady, beriem ju do ruky najradsej.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Otázka je, či potrebuješ aj vŕtať. Ja som si kúpil 12V modrý Bosch rázový uťahovák. Je to malé, ľahké a na vruty, ktoré ja používam najčastejšie je to super. Ale málokedy potrebujem niečo vyvŕtať.

Ani ten Parkside z Lidlu nie je špatný. Zopár ľudí z okolia to má a nesťažujú sa, ale 20V  aku skrtutkovač je už troška ťažší.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 28 minutami, eskimak napsal:

Ja mozem odporucit Pro radu z lidla (cierna) - parkside performance. Kupil som ju zo zvedavosti (a bola v akcii), tusim za 70e aj s 2Ah bateriou, ma to bezuhlikovy motor, paradne kovove sklucovadlo.... . Lahke, silne, neuveritelna vydrz na baterku. Za tasku hrusiek.

Pri porovnani s modrou Bosch a s Makitou nemam vyhrady, beriem ju do ruky najradsej.

Diky, vypada dobre.
https://www.lidl-shop.cz/PARKSIDE-PERFORMANCE-Aku-vrtaci-sroubovak-20-V-PABSP-20-Li-B2/p100272168

1,6kg bez baterie, to ale bude pres dve kila dohromady, co?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Diky, vypada dobre.
https://www.lidl-shop.cz/PARKSIDE-PERFORMANCE-Aku-vrtaci-sroubovak-20-V-PABSP-20-Li-B2/p100272168
1,6kg bez baterie, to ale bude pres dve kila dohromady, co?

muzu ti to klidne zitra zvazit, ale pocitove v ruce je sice tezsi, ale slusne vyvazena. kroutak a vydrz perfektni, pouzivam bez problemu i k vrtani cehokoliv. uz 2 roky jsem opravdu spokojen, klidne do ni jdi...
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mala modra Bosch gsr12v je za me super. Ta velikost je pro aku vyuziti skvela. Na vetsi prace uz beru dratovou. Neni to na nejaky velky vrtani do betonu, ale jinak odvedla mrte prace.

Ted jak to tu procitam se mi libi ta cerna lidl parkside bez uhliku, bude nejspis silnejsi no a volil bych ji pokud bych nemel do komba silnejsi stroje.

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se

×
×
  • Vytvořit...