Přejít na obsah

Hodinky s kalkulačkou


t2

Doporučené příspěvky

Nic moc o nich nevím, každé info uvítám. Předpokládám Čína, modul gf173c mi nic nevyhledalo, plastové pouzdro, zajímavý je automaticky nastavený den v týdnu dle přesného data (tj. včetně roku, který ale zná maximálně 1999. Rok 2000 už nebere, hází error). Počítal bych rok cca 90. ale je mi divné, že by elektronika znala pak už jen 9 následujících let :goof:

Neznáte je někdo? 

IMG_20200429_174435.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak a dnes zase přidám další s ovládáním. Chtěl jsem je dát postupně, ale hodím je sem všechny naráz.

Všechny tři jsou značky XKD. Modely: SL-083, SL-2008 a SL-TV06

T2 možná zase napíše, že Casio jsou hezčí. Ale o to tady nejde. Chtěl jsem tady jen ukázat další modely, co umí něco víc, než jen kalkulačku.

XKD_sl083.jpg

XKD_sl2008.jpg

XKD_sltv06.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V 27. 4. 2020 v 9:46, Hantronix napsal:

... Takže přidávám hned dvoje. Casio CMD-20 a Casio CMD-40. Ty CMD-20 mají ještě ke všemu nějakou hru. Ale nepodařilo se mi přijít na to, jak se hraje.

Pokud spíkuješ alespoň trochu anglicky, tak tady je návod na model JG-10 (modul 1268) včetně popisu těch her – Tower Master Adveture a Magic Beam Battle (na konci návodu).
Jelikož tyhle hodinky umějí i infračervený přenos s dalšími hodinkami stejného modelu, dají se přes něj nejen posílat zprávy, ale taky hrát tyto hry.
Jako dítě bych z toho měl voči na vrch hlavy. Hry vypadají docela namakaně, ale taky docela složitě.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jo, máš pravdu, té nuly navíc jsem si nevšiml. K modulu 1403 asi online manuál nikde není. O to větší to bude dobrodružství, pokud nebude fungování podobné, jako u modelu JG-100... 
Nezbývá než doufat, že v roce 1995 bylo všechno ještě jednoduché... I když v tomhle případě asi ne.

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 2 týdnech...

Tak ty se povedly (i kdyz) -negativ , ale ten se k nim prave hodi. Spolecne s "sirokouhlyma" nejlepsi za x stranek zpet.
Vzhledem pusobi jako nejaky profi nastroj. (logo dole slo asi jinak) 
Tyto se mne moc libi(a to na kalkukacky stale nejsem). Slo by vice foto? diky.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Taky na negativní displeje moc nejsem, ale tady je celkem dobře čitelný.

Tah mají takový ten pružinový natahovací (bez spony) - nevím, jak se mu říká.

Lakování kovu je celkem v pohodě. Až na tlačítka. Ty už jsou stříbrná (byla taky černá).

A mají moc hezky vyvedené dýnko.

Mají kalkulačku (samozřejmě), datum, budík, stopky, timer a světový čas. To je vše. Při jiné funkci než je čas, ukazují čas v horním řádku (místo data).

Vestal2.jpg

Vestal3.jpg

Upraveno uživatelem Hantronix
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No a dnes přidám ještě jedny, které tu taky určitě ještě nebyly.

Je na nich napsáno PalmWatch. Jiné označení nikde není. Ale mají hodně zajímavý tvar.

Funkčně jsou dost podobné Casio DBC-610.

Mají email, scheduler, kalkulačku, konvertor, světový čas, alarm, stopky a timer.

 

PalmWatch.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 35 minutami, Hantronix napsal:

Taky na negativní displeje moc nejsem, ale tady je celkem dobře čitelný.

Tah mají takový ten pružinový natahovací (bez spony) - nevím, jak se mu říká.

Lakování kovu je celkem v pohodě. Až na tlačítka. Ty už jsou stříbrná (byla taky černá).

A mají moc hezky vyvedené dýnko.

Mají kalkulačku (samozřejmě), datum, budík, stopky, timer a světový čas. To je vše. Při jiné funkci než je čas, ukazují čas v horním řádku (místo data).

Diky, zkusil sem hned ebay a ejhle zrovna tam jedny byly. Zkusil sem nabidnout polovinu (i kdyz ebay ukazoval zadej min. 37.50 ) a prodejce na to pristoupil...
Tak sem zvedav -nez dorazi, coz bude za dlouho, a dam pak vedet jestli vubec funguji.)) V popisu u nich bylo "Vestal Calcutron Watch (Black) Needs New Battery.. Condition is Pre-owned."
Ta tlacitka byla fakt cela cerna? to se tak pekne "jednolite" osoupaly?

vestal.png

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No vidíš. Tak hlavně ať šlapou. Cenu jsem za ně dal asi podobnou. Ale už přesně nevím. Mám je už pár let.

Uvádí u nich dokonce i vodotěsnost 3 ATM.

Tlačítka byla taky černá. Ale už jsou téměř celá stříbrná. Úplně se oloupala. A to je vůbec nenosím. Jsou ve vitríně. A když je nastavuju po výměně baterie, tak mám pak na prstech malé černé kousíčky. Naštěstí to dělají jen tlačítka. Zbytek je v pohodě. A dokonce jim to se stříbrnými tlačítky sluší víc, protože i klávesnice je stříbrná.

 

Vestal4.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...