Přejít na obsah

Hodinky s kalkulačkou


t2

Doporučené příspěvky

Hantronix:to mi nedelej...,nadhera jak uz jsem tu jednou psal

Kdyby jsi se chtel nejakych polofunkcnich zbavit,vis komu je nabidnout.

To az se tu nekdy objevi zeleny led,tak to uz fakt nerozchodim.Tak jestli nekdo takovy ma,a jestli me nechce mit na svedomi,at je sem ani nedava 😁

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@Kristian.novDíky, koukal jsem na ně delší dobu, ale ne nějak aktivně....a pak mě to kouslo a šlo to ráz na ráz. Když budu mít štěstí, tak se všechno rozběhne a nevykrvácím na tom :D

Na kalkulajdy jsem se díval na Casio DBC-32D-1AES, ale spíš bych raději něco podobnýho ve vintážkách :)

Jak spravit digitálky by mě zajímalo...občas mi něco v rukách skončí a když to nejede, nevím kudy do toho :)

Upraveno uživatelem Lamiczka
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

 

před 3 hodinami, Lamiczka napsal:

@Kristian.novDíky, koukal jsem na ně delší dobu, ale ne nějak aktivně....a pak mě to kouslo a šlo to ráz na ráz. Když budu mít štěstí, tak se všechno rozběhne a nevykrvácím na tom :D

Na kalkulajdy jsem se díval na Casio DBC-32D-1AES, ale spíš bych raději něco podobnýho ve vintážkách :)

Jak spravit digitálky by mě zajímalo...občas mi něco v rukách skončí a když to nejede, nevím kudy do toho :)

projdi si vlákno Opravy LCD digitálek, je tam spousty postřehů, kup nějakej šrot a trénuj, nakonec zjistíš, že na tom zas tolik není... Ale jsou samozřejmě případy, kdy už to prostě oživit nejde no...

Ty dbc 32 jsou slabou náhražkou za kousky z 80' a 90'

Mě zrovna dneska dorazily dbc 610 v krásným stavu z konce osmdesátek 😊

A43C0F44-1841-4169-8F52-AC117F237B02.jpeg

Upraveno uživatelem Kristian.nov
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Compuchrony od Hantronix/Gombo jsou neuveritelny, az mi uplne evokuji jakoby by byly ne 76" ale pocatek stoleti nejak takto v dobove reklame...

2.png.5ffc2c9eb2029ced7f3b22fe2552b1f9.png

.
A Orient Y691101 po predstaveni narychlo -aspon takto pokus o lepsi zachyceni...
o6.thumb.jpg.4587a35913e0d338f778ba7d5aac77f0.jpg

Pro prepnuti do calc. se musi pouzit take neco tenciho antoz je tlacitko zapusteno..
Naramek nemely, -doplnil jsem takto.. Mel sem jedinej 22mm, jakoby cekal...
o0.thumb.jpg.6d260ab378b8b4ea9ebddd3ace28e4d2.jpg

Umele osvetleni naprosto zmeni barevne podani..
o2.thumb.jpg.a118e2d1895c26d14e20c7c070175b66.jpg

o4.thumb.jpg.31c85ced50283d1b3083dba971e07881.jpg

o1.thumb.jpg.43c01b03c84b37f170eedf3ec65508c3.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 2 týdnech...

Velmi dobra nabidka, i pekny pokus o nahlodani... ))
Malo kterou myslenku jsem vsak tak rychle nezapudil ohledne mozne vymeny  jako tuto.
Ja si chtel udelat v kalkulackach jen takovy repre vzorek co ktera fy delala(z tech velkych).
Nu a posudte sami, ze Orienty by ve vyberu chybely stejne jako Citizen.
Od Casia jeste cekam jestli se objevi kov pro solar.. a k tem radim i 600 a asi bych mel pridat i 500 mmnt nejsou po ruce. 
Ty LED mne obecne moc netahnou a spokojuji se se dvema zastupci(nekde jsem v minulosti uz taky daval). 
Pohled na zijici lcd non stop v porovnani s rozsvicenim az po zmacknuti je pro mne rozhodujici. (nehlede k ostatnim problemum...)
Je ale fakt, ze ty prostredni zlate na tve posledni hromadne mi pripadaj az neskutecne pekne a nevim proc evokuji zacatek minuleho stoleti. 
Urcite je to jen otazka casu a znovu se objevi a ja dam vedet, protoze u tebe se opravdu budou vyjimat a zaujmou cestne misto.

622713380_1639517046533-kopie(1).thumb.jpg.09672c3169488e8bd128b9bfd422a4fc.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak jako zajimave jsou hodne, ale uz bych to dost rozsiroval.
Prece jen uz jsou dost mladsi(1991?) a u mne to je tak vetsinou dost pod 1985...
Samozrejme, ze pokud na neco takoveho jeden narazi za cenu ktere se neda odolat tak...

A hodim sem nabidku ktera shodou okolnosti prave prisla:  (-chtel jsem puvodne PM ale snad to nevadi takto...)
Na jedny Orienty jsem narazil na spanelskem ebayi... dal do sledodovani a pred chvili dosla tato nabidka....
Tak moznost je vzit ihned je... Klidne je vezmu i na sebe a preposlu ... (mozna by i kyvl na protinavrh se snizenim o postovne 15.. na 170)
Je to sice dost EUR , ale chodi i za vic a fakt se objevuji malo... -a maj i origo bracelet, ja ne.
(napadlo mne je i vzit a vymenit... ale u tebe bude "ledkam"lepe a obava abych se nerozjel i timto smerem))

orical.png.ab233036b148c619e171bdce10d73e53.png

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 2 týdnech...

Nechtel jsem to zakriknout, tak jsem nepsal dopredu. -ano skoncilo to a bral jsem je po vzajemne domluve viz predchozi posty...
Takze nyni uz doma takto a jen doladime vyrovnani a predani. 
Jak patrno tak ty me maj nejaky kaz s barvou na skle no neresim to, je to videt je nekdy pri urcite konstelaci...
Ty druhe maj taky sve mouchy no spis musky...

2x.thumb.jpg.9fe9b4a87059295afb2dbf3404a20702.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 4 týdnech...
  • po 2 týdnech...

Tak tohle jsem ještě neviděl. 😮
Už tu byly digitálky, co měly na sklíčku namalovaný solární článek, světové časy nebo rovnou kalkulačku. Ale aby Číňan zašel takhle daleko, to vidím poprvé.
Objednal jsem z ebaye. Byly 3 stejné za 9$.
Na první pohled klasické levné plastové kalkulajdy. Ale byly trochu jiné, tak jsem je vzal. Jsou úplně nové, ještě s fólií na sklíčku. Nebyly v nich baterie. Tak jsem jedny rozdělal a jaké bylo moje překvapení, když v nich byl modul, který má jen 4 znaky na LCD. Má datum, sekundy a světlo a po stisku levého tlačítka stopky (minuty a sekundy). Kalkulačka nikde. Ani propojení s předními tlačítky. Přitom tlačítka pro kalkulačku na přední straně jsou skutečná. Nejen namalovaná. 
Tak si říkám, že tohle je ta pravá fake-kalkulačka. Ne ta natištěná na sklíčku. 😄

Solatron1.jpg

Solatron2.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...