Jump to content

Hodinky s kalkulačkou

t2
 Share

Recommended Posts

před 11 hodinami, Gombo napsal:

Na vecer jedny zaujimave, co si zahrali aj v onehda kultovom seriali.
Compuchron Hughes Aircraft Calculator#
rok 1976

Máš je v parádním stavu Gombo. To já je v tak hezkým stavu nemám. Hlavně se mi je podařilo zprovoznit jen tak na půl (druhé vůbec). S těmi LED displeji je holt potíž.

Je fakt, že už před těmi několika lety stály dost. Teď už bych si je asi nekoupil. A nikdo mi je nepošle. 😭

led2.jpg

led1.jpg

před 12 hodinami, Lamiczka napsal:

😱 Ty jsou bomba. Taky bych chtěl ségru co posílá takový smetí :D Velká gratulace

Začal jsem digitálky sledovat až teď po návratu, ne že bych se do nich chtěl víc pustit, ale jsou zajímavý, ale co jsem zatím viděl, tak musíš mít fantastickou sbírku :)

Jen do toho pojď, mě starý diqi chytly cca před rokem a objevil jsem díky tomu pro mě úplně nový, úžasný a obrovský svět horologie😉😄 

Jako pomalu se do digitálek pouštím (ale vopatrně, furt musí mít i analog :D), od včerejška na ruce. Už jsem do nich dal baterky a budou potřebovat vyměnit gumičky, protože display nejede celý (to jsem věděl). A zrovna nějaký pěkný kalukačky bych fakt chtěl. Už měsíc se ale bojím zeptat, po čem se mám zkusit dívat :)

A4CAAA2E-12AA-4F10-93A8-29B7EABCA21A.thumb.jpeg.791c078883d1c822e83cf042ca84915d.jpeg

Edited by Lamiczka

Hantronix:to mi nedelej...,nadhera jak uz jsem tu jednou psal

Kdyby jsi se chtel nejakych polofunkcnich zbavit,vis komu je nabidnout.

To az se tu nekdy objevi zeleny led,tak to uz fakt nerozchodim.Tak jestli nekdo takovy ma,a jestli me nechce mit na svedomi,at je sem ani nedava 😁

@Kristian.novDíky, koukal jsem na ně delší dobu, ale ne nějak aktivně....a pak mě to kouslo a šlo to ráz na ráz. Když budu mít štěstí, tak se všechno rozběhne a nevykrvácím na tom :D

Na kalkulajdy jsem se díval na Casio DBC-32D-1AES, ale spíš bych raději něco podobnýho ve vintážkách :)

Jak spravit digitálky by mě zajímalo...občas mi něco v rukách skončí a když to nejede, nevím kudy do toho :)

Edited by Lamiczka

před 3 hodinami, Lamiczka napsal:

@Kristian.novDíky, koukal jsem na ně delší dobu, ale ne nějak aktivně....a pak mě to kouslo a šlo to ráz na ráz. Když budu mít štěstí, tak se všechno rozběhne a nevykrvácím na tom :D

Na kalkulajdy jsem se díval na Casio DBC-32D-1AES, ale spíš bych raději něco podobnýho ve vintážkách :)

Jak spravit digitálky by mě zajímalo...občas mi něco v rukách skončí a když to nejede, nevím kudy do toho :)

projdi si vlákno Opravy LCD digitálek, je tam spousty postřehů, kup nějakej šrot a trénuj, nakonec zjistíš, že na tom zas tolik není... Ale jsou samozřejmě případy, kdy už to prostě oživit nejde no...

Ty dbc 32 jsou slabou náhražkou za kousky z 80' a 90'

Mě zrovna dneska dorazily dbc 610 v krásným stavu z konce osmdesátek 😊

A43C0F44-1841-4169-8F52-AC117F237B02.jpeg

Edited by Kristian.nov

Compuchrony od Hantronix/Gombo jsou neuveritelny, az mi uplne evokuji jakoby by byly ne 76" ale pocatek stoleti nejak takto v dobove reklame...

2.png.5ffc2c9eb2029ced7f3b22fe2552b1f9.png

.
A Orient Y691101 po predstaveni narychlo -aspon takto pokus o lepsi zachyceni...
o6.thumb.jpg.4587a35913e0d338f778ba7d5aac77f0.jpg

Pro prepnuti do calc. se musi pouzit take neco tenciho antoz je tlacitko zapusteno..
Naramek nemely, -doplnil jsem takto.. Mel sem jedinej 22mm, jakoby cekal...
o0.thumb.jpg.6d260ab378b8b4ea9ebddd3ace28e4d2.jpg

Umele osvetleni naprosto zmeni barevne podani..
o2.thumb.jpg.a118e2d1895c26d14e20c7c070175b66.jpg

o4.thumb.jpg.31c85ced50283d1b3083dba971e07881.jpg

o1.thumb.jpg.43c01b03c84b37f170eedf3ec65508c3.jpg

• 2 weeks later...

Velmi dobra nabidka, i pekny pokus o nahlodani... ))
Malo kterou myslenku jsem vsak tak rychle nezapudil ohledne mozne vymeny  jako tuto.
Ja si chtel udelat v kalkulackach jen takovy repre vzorek co ktera fy delala(z tech velkych).
Nu a posudte sami, ze Orienty by ve vyberu chybely stejne jako Citizen.
Od Casia jeste cekam jestli se objevi kov pro solar.. a k tem radim i 600 a asi bych mel pridat i 500 mmnt nejsou po ruce. 
Ty LED mne obecne moc netahnou a spokojuji se se dvema zastupci(nekde jsem v minulosti uz taky daval). 
Pohled na zijici lcd non stop v porovnani s rozsvicenim az po zmacknuti je pro mne rozhodujici. (nehlede k ostatnim problemum...)
Je ale fakt, ze ty prostredni zlate na tve posledni hromadne mi pripadaj az neskutecne pekne a nevim proc evokuji zacatek minuleho stoleti. 
Urcite je to jen otazka casu a znovu se objevi a ja dam vedet, protoze u tebe se opravdu budou vyjimat a zaujmou cestne misto.

622713380_1639517046533-kopie(1).thumb.jpg.09672c3169488e8bd128b9bfd422a4fc.jpg

Tak jako zajimave jsou hodne, ale uz bych to dost rozsiroval.
Prece jen uz jsou dost mladsi(1991?) a u mne to je tak vetsinou dost pod 1985...
Samozrejme, ze pokud na neco takoveho jeden narazi za cenu ktere se neda odolat tak...

A hodim sem nabidku ktera shodou okolnosti prave prisla:  (-chtel jsem puvodne PM ale snad to nevadi takto...)
Na jedny Orienty jsem narazil na spanelskem ebayi... dal do sledodovani a pred chvili dosla tato nabidka....
Tak moznost je vzit ihned je... Klidne je vezmu i na sebe a preposlu ... (mozna by i kyvl na protinavrh se snizenim o postovne 15.. na 170)
Je to sice dost EUR , ale chodi i za vic a fakt se objevuji malo... -a maj i origo bracelet, ja ne.
(napadlo mne je i vzit a vymenit... ale u tebe bude "ledkam"lepe a obava abych se nerozjel i timto smerem))

orical.png.ab233036b148c619e171bdce10d73e53.png